OKI


Preposlať OKI B720dn

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI B720dn

29.06.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak je pre Vás pri výbere novej tlačiarne rozhodujúcim faktorom maximálna mesačná vyťaženosť a obrovská kapacita zásobníka na papier, máme tu dnes pre Vás priamo ideálny model. Pozrieme sa totiž na LED tlačiareň OKI B720dn.

Jedná sa o monochromatickú LED tlačiareň, takže je priamo zameraná do kancelárií a to hneď do tých najvyťaženejších. Výkony tohto modelu sú totiž naozaj veľmi dobré, ale na to sa pozrieme až neskôr. Začneme ako vždy dizajnom. Ten je úplne štandardný a tlačiareň si nepochybne na prvý pohľad pomýlite s väčšinou portfólia spoločnosti OKI na poli LED tlačiarní, pretože sú si všetky až na detaily veľmi podobné. Čo sa týka rozmerov, tlačiareň je relatívne kompaktná a to hlavne pri porovnaní s tým, čo všetko zvládne. Manipulácia ale nie je najjednoduchšia a bude lepšie, keď si k tomu niekoho pozvete. Na hornej strane tlačiarne sa nachádza prehľadný a jednoduchý ovládací panel, ktorý obsahuje tiež päťriadkový LCD displej. Ten má hlavne informačnú hodnotu a zobrazuje informácie o tlači a stavu tlačiarne. K ovládaciemu panelu nemáme žiadne závažnejšie výhrady, rýchlo sme si na neho zvykli a nastavenia a ovládanie tlačiarne je veľmi intuitívne.

 

OKI B720dn

Základná výbava je veľmi štedrá a dostanete napríklad rozmerný zásobník na 700 listov papiera. Ak by vám to nestačilo, za príplatok ho môžete rozšíriť až na celkovú kapacitu 1800 listov papiera, čo stačí aj do tej najvyťaženejšie kancelárie. Spolu s rozmerným zásobníkom korešponduje aj mesačná záťaž, ktorá je až 250 000 výtlačkov. Súčasťou výbavy je aj automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač, čo je v kancelárii takmer nevyhnutné. Rozhranie PictBridge pre priamu tlač z fotoaparátu tu chýba, ale vzhľadom k zameraniu sme nič iné ani neočakávali. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je vcelku jednoduchý úkon a zvládli sme to rýchlo. Pre tlačiareň musíte nájsť vhodné miesto, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete, do počítača a potom sa môžete vrhnúť na inštaláciu. S počítačom sme tlačiareň spojili pomocou rozhrania USB 2.0 a tlačiareň ponúkne aj porty paralel a Ethernet. Ovládače dostanete na priloženom CD a pri našom teste sme používali operačný systém Windows Vista.  

 

OKI B720dn

Okrem tohto systému môžete použiť drvivú väčšinu dnes bežne používaných systémov, ako sú Windows XP, 7 alebo MAC OS. Ovládače si samozrejme môžete stiahnuť aj na webe. Po stránke rýchlosti sme boli s týmto modelom veľmi spokojní. Vie dosiahnuť maximálnu rýchlosť 47 stránok za minútu (ppm), pričom maximálna rýchlosť pri kombinovanej tlači, ktorá zahŕňa rôzne grafy, texty alebo prezentácie robí veľmi dobrých 11.5 stránok za minútu. Len pre porovnanie, špičkový konkurenčný model Lexmark T650n dokáže tlačiť maximálnou rýchlosťou 45 ppm a pri kombinovanej tlači dosiahol maximálne hodnoty 10 ppm, takže OKI je v tomto ohľade lepší. Kvalita tlače textu je na veľmi vysokej úrovni a ocenili sme hlavne veľmi dobrú čitateľnosť aj pri použití menšieho fontu. S kvalitou tlače grafiky už je to trochu horšie a tlačiareň mala mierne problémy hlavne pri tmavom pozadí, kedy bolo podanie čiernej nepresvedčivé. V tejto kategórii je tlač grafiky skôr priemer.  

 

OKI B720dn

 

Monochromatická LED tiskárna OKI B720dn je opravdu skvělý přístroj do kanceláře, kde oceníte hlavně neuvěřitelnou kapacitu zásobníku na papír a také vysoké měsíční zatížení. Výbava tiskárny je na velmi dobré úrovni a spoustu věcí si navíc můžete pořídit za příplatek. Kvalita tisku textu je skvělá, a to i při použití malého fontu a pokud bychom chtěli tomuto modelu něco vytknout, byla by to horší kvalita tisku grafiky. Cena na našem trhu začíná na 23 400 Kč.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku OKI B720dn


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.