Preposlať Brother MFC-7860dw - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-7860dw - prvé dojmy

09.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke zo sveta tlačiarní sa pozrieme na nový model od spoločnosti Brother a to konkrétne na multifunkčnú tlačiareň s označením MFC-7860dw. Jedná sa o prvú laserovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá kombinuje ako automatický duplexer, tak bezdrôtovú konektivitu v cenovej kategórii do 300 dolárov.

 

Brother MFC-7860dw - prvé dojmy

Zameraním sa jedná o model určený prevažne pre použitie v kancelárii, ale samozrejme s ním uspejete aj v domácnosti, ale my by sme odporúčali skôr farebný než monochromatický model. Okrem tlače zvláda tento model aj kopírovanie, skenovanie a nesmie chýbať ani fax, čo je v kancelárii nenahraditeľné. Dizajn tlačiarne je rovnaký, ako u väčšiny podobných modelov od Brother a celé telo je vyvedené v čiernej farbe. Nie je to žiadny krásavec, ale v tejto kategórii sa na vzhľad príliš nehľadí, takže to nie je vôbec žiadna prekážka. Dielenské spracovanie sa zdalo na prvý dotyk slušné. Hmotnosť 11.78 kg je v norme a s manipuláciou alebo nájdením vhodného miesta na stole sme nemali vôbec žiaden problém. Prednej časti dominuje komplexný ovládací panel, ktorý obsahuje aj malý informačný LCD displej. Na ňom sa zobrazujú hlavne informácie o nastavení tlačiarne a o samotnej tlači.  

 

Brother MFC-7860dw - prvé dojmy

Na ovládací panel sme si rýchlo zvykli, po ergonomickej stránke je totiž vyvedený veľmi dobre a rozmiestnenie všetkých ovládacích prvkov je logické. Čo sa týka základnej výbavy, môžete sa tešiť na vstupný zásobník na 250 listov papiera, mesačná záťaž až 10 000 stránok a pamäť 32 GB. Ako sme sa už zmienili, tento model je vybavený automatických duplexerom pre pohodlnú obojstrannú tlač, čo je pre kancelárske použitie veľmi praktické. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je vcelku jednoduché a nijak sa nelíši od väčšiny podobných zariadení. Nájdenie vhodného miesta na stole nie je problém, potom stačí len naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete, do počítača a po následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Ovládače dostanete na priloženom CD a samozrejme si ich môžete stiahnuť aj z webu výrobcu. Pri našom teste sme ako vždy používali operačný systém Windows 7 a všetko šľapalo úplne v pohode. Ochudobnení o tento model nebudú ani používatelia operačného systému MAC OS, ktorý tlačiareň tiež podporuje.  

 

Brother MFC-7860dw - prvé dojmy

Konektívna výbava je slušná a zahŕňa USB port pre spojenie s počítačom, rozhranie Ethernet a tiež WiFi pre bezdrôtové pripojenie do siete. Čo sa týka výkonov, tlačiareň zvládne tlač rýchlosťou až 27 stánok za minútu (ppm), čo je vcelku slušné a určite to bude väčšine užívateľov stačiť. Najvyššie rozlíšenie tlače robí 2400 x 600 dpi. Kvalitu tlače sme si vyskúšali naozaj len zbežne a hneď po niekoľkých málo stránkach nás zaujala skvelá ostrosť textu, ktorý sa vyznačuje hlavne príjemne temnou čiernou farbou a dobrou čitateľnosťou. Mohli sme použiť aj veľmi malý font, jednotlivé písmená bola ďalej bez problémov čitateľné. Vyskúšali sme si aj skener, ktorý odvádzal veľmi dobrú prácu a okrem iného podporuje napríklad technológiu Brother iPrint & Scan pre mobilné zariadenia.  

 

Brother MFC-7860dw - prvé dojmy

Brother MFC-7860dw je veľmi podarená multifunkčná tlačiareň, ktorá zaujme ako nízkou cenou, tak dobrou výbavou a slušnými výkonmi. Rýchlosť tlače je dostatočná, rovnako ako jeho kvalita a za cca 300 dolárov (cca 196 €) toho ponúkne tento model naozaj veľa. Výbave dominuje vstupný zásobník na 250 listov papiera a automatický duplexer.

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Brother MFC-7860dw - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.