Preposlať HP Photosmart Premium C410a

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart Premium C410a

07.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Multifunkčné atramentové tlačiarne patria medzi najpopulárnejšie prístroje a to hlavne pre svoju praktickosť. Vďaka neustále sa znižujúcim cenám a prevádzkovým nákladom sa hodí aj pre použitie v domácnosti, kam sa radí aj dnešný testovaný model od spoločnosti HP.

 

HP Photosmart Premium C410a

Môžete ho samozrejme použiť aj v kancelárii, k čomu má aj niekoľko dobrých predpokladov, ale podľa nás sa hodí skôr do domácnosti. Ale o dôvodoch zamerania si povieme až neskôr, teraz sa pozrieme na vzhľad a konštrukciu. Dizajn prístroja je vcelku konzervatívny, tlačiareň je celá čierna a oživuje ju hlavne rozmerný ovládací panel. Ten je doplnený aj farebným LCD displejom s uhlopriečkou 2.4 palcov, ktorý má hlavne informačné zameranie. Celý ovládací panel sedí pevne na mieste, ale LCD displej môžete vyklápať pre dosiahnutie lepšej čitateľnosti. Samotný ovládací panel je vcelku komplexný, ale po ergonomickej stránke sme si na neho rýchlo zvykli a ovládanie tak bolo príjemne jednoduché. Dielenské spracovanie tlačiarne je slušné a použité materiály sú na dotyk vcelku príjemné. Rozmery sú v tejto kategórii v norme, rovnako tak ako hmotnosť 9.88 kg. Nájdenie vhodného miesta na stole bolo otázkou chvíľky a jednoduchá je tiež manipulácia a to aj pre jedného človeka.  

 

HP Photosmart Premium C410a

A čo tento model vlastne vie? Okrem klasickej tlače zvládne aj kopírovanie, skenovania a nechýba tu ani fax, čo evokuje použitie v kancelárii. Od kancelárskeho použitia ale zase odrádza vstupný zásobník iba na 125 listov papiera, čo je hlavne do vyťaženej kancelárie málo. Štandardná výbava zahŕňa napríklad čítačku pamäťových kariet (MemoryStick, SD a CompactFlash), automatický duplexer a taktiež rozhranie PictBridge pre pohodlnú tlač priamo z digitálneho fotoaparátu. Uvedenie tlačiarne do prevádzky nie je nijak prehnane ťažké a zvládli sme to behom niekoľkých okamihov. Pre tlačiareň musíte nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do počítača a po prepojení s počítačom a následnej inštalácii môžete využívať všetko, čo tento model ponúka. Čo sa týka operačných systémov, okrem klasických Windows XP / Vista / 7 si na svoje prídu aj používatelia MAC OS. Ovládače dostanete na priloženom CD a môžete si ich stiahnuť aj z webu výrobcu.  

 

HP Photosmart Premium C410a

Konektívna výbava je štandardná a zahŕňa port USB 2.0 pre spojenie s počítačom, tak WiFi pre zapojenie tlačiarne do internetovej siete. Tlačiareň podporuje tiež technológie HP ePrint a AirPrint. Rýchlosť tlače je na príjemnej úrovni a tlačiareň zvládne 7.5 stránok za minútu (ppm) pri farebnej a 10.5 ppm pri čiernobielej tlači, čo sú hodnoty pre domácnosť viac než dostatočné. Najviac nás na tomto modeli potešila kvalita tlače a to ako textu, tak grafiky a aj fotografií. Pri tlači textu sme si všimli hlavne dobrého zobrazenie čiernej farby, vďaka čomu sú jednotlivé písmenká čitateľná aj pri použití malého fontu. Pri tlači fotografií zasa vynikne vysoká úroveň detailov a celková ostrosť. Maximálne rozlíšenie farebnej tlače činí 9600 x 2400 dpi. Kvalita skenovania a kopírovania patrí k tým lepším a po funkčnej stránke je tento model naozaj skvelý.

 

HP Photosmart Premium C410a

HP Photosmart Premium C410 je veľmi podarená multifunkčná tlačiareň, ktorá je ako stvorená pre použitie v domácnosti. Môžete ju samozrejme použiť aj v kancelárii, ale vstupný zásobník na 125 listov to trochu obmedzuje. Inak sme nemali žiadne väčšie výhrady, skvelá je ako rýchlosť, tak kvalita tlače a spokojní sme boli aj s výbavou. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Photosmart Premium C410a


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.