Preposlať HP LaserJet Pro CM1415fnw

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro CM1415fnw

03.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na prvé dojmy z laserovej multifunkčnej tlačiarne HP LaserJet Pre CM1415fnw, ktorá spadá do novej modelovej rady predstavenej nedávno. Tento model je určený hlavne pre použitie v kancelárii, čomu zodpovedá ako výbava, tak výkony.

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

Ako sme sa už zmienili, jedná sa o laserovú farebnú multifunkčnú tlačiareň, takže sa môžete tešiť na tlač, kopírovanie, skenovanie a vzhľadom k zameraniu tu nechýba ani fax. Design tlačiarne sa nám vcelku páčil, za čo mohlo hlavne netradičné dvojfarebné prevedenie, ktoré prístroju dodáva na originalite a štýle. Dielenské spracovanie je na úrovni a pri výrobe boli použité na dotyk príjemné plasty. Inak je tlačiareň tvarovo úplne normálna a na to, čo všetko vie, je aj celkom kompaktná. Konkurenčné multifunkčné atramentové tlačiarne sú samozrejme menšie, ale s rozmermi tohto modelu sme boli v rámci kategórie spokojní. Avšak, hmotnosť 22.7 kg nie je najmenšia a pri manipulácii tak bude lepšie, keď si niekoho prizvete k sebe. Prednej strane dominuje veľký dotykový farebný LCD displej s uhlopriečkou obrazu 3.5 palca, ktoré slúžia na ovládanie a nastavenie tlačiarne. Dotykový displej sa používa dobre, má rýchlu odozvu a ovládateľnosť je tak naozaj jednoduchá. Rýchlo sme si na štýl ovládania zvykli a po chvíli sme boli ako doma.  

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

Základná výbava je celkom rozsiahla, dostanete napríklad vstupný zásobník na 150 listov papiera (výstupný má kapacitu 125 listov), predný USB port pre tlač z USB flash disku a podobných prenosných propriet a mesačne môžete vytlačiť až 30 000 stránok. O pohon tlačiarne sa stará procesor pracujúci na frekvencii 600 MHz a pamäť číta 160 MB. Nesmieme zabudnúť ani na podporu technológie ePrint pre bezdrôtovú tlač. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je vcelku jednoduché a zvládli sme to bez väčších problémov. Musíte nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge, prepojiť tlačiareň s počítačom a po inštalácii ju môžete začať využívať naplno. O prepojenie tlačiarne s počítačom sa stará štandardné rozhranie USB a okrem toho tu nájdeme aj Ethernet a bezdrôtové rozhranie 802.11b/g/n. HP podporuje väčšinu súčasných operačných systémov a to ako vo verziách 32-bit, tak 64-bitové systémy.  

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

Okrem klasických Windows XP / Vista / 7 a Server si tlačiareň rozumie aj s operačným systémom Mac OS X v10.5.8, v10.6 a na svoje si prídu aj používatelia Linuxu a jeho ekvivalentov. Ovládače dostanete na priloženom CD a sú samozrejme k dispozícii aj na webe výrobcu. Rýchlosť tlače je vcelku slušná, tlačiareň zvládne 12 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 8 ppm pri farebnej tlači, čo sú uchádzajúce parametre. Najviac sa nám páčila kvalita tlače textu, ktorá je naozaj vynikajúca a v prvom rade tu vynikne skvelé zobrazenie čiernej farby. Vďaka nemu sú jednotlivé písmenká ostré a bez väčších problémov čitateľná aj pri použití malého fontu. Kvalita tlače farebných fotografií je nadpriemerná a spokojní sme boli aj s ostrosťou a detailnosťou. Najvyššie rozlíšenie čiernobielej aj farebnej tlače je 600 x 600 dpi a s rovnakým rozlíšením môžete počítať aj pri kopírovaní. Skener disponuje optickým rozlíšením 1200 dpi a zvládne rýchlosť až 12 ppm pri čiernobielom použití. Čo sa týka spotreby energie, tak tlačiareň odoberá 285 W a vyhovuje norme Energy Star.  

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

HP LaserJet Pre CM1415fnw je veľmi dobrá multifunkčná tlačiareň, ktorá boduje hlavne dobrou výbavou a veľmi dobrou kvalitou tlače a to ako textu, tak fotografií. Výbava je slušná, avšak nám tu trochu chýbal automatický duplexer. Ovládateľnosť je príjemne jednoduchá a na to, čo všetko tento model vie, tak je aj relatívne kompaktná. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 336 €. 

 

HP LaserJet Pro CM1415fnw

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP LaserJet Pro CM1415fnw


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.