Preposlať Canon Pixma iX6520

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma iX6520

01.06.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej recenzii sa pozrieme na atramentovú tlačiareň Canon Pixma iX6520, ktorá vyniká hlavne schopnosťou tlačiť vo veľkom formáte. Tento model je určený hlavne pre použitie do kancelárie, avšak ak ste náročnejší užívateľ, veľmi dobrú službu vám urobí aj doma.

 

Canon Pixma iX6520

Príliš veľa farebných tlačiarní schopných tlačiť vo veľkom formáte za prijateľnú cenu na trhu nie je, takže je veľmi pravdepodobné, že si tento model svoju kúpnu skupinu bez väčších problémov nájde. Jedná sa o farebnú atramentovú single tlačiareň, takže ju môžete použiť len a len na klasickú tlač. Po designovej stránke sa jedná o normálny prístroj, telo tlačiarne je vcelku elegantné a spokojní sme boli aj s dielenským spracovaním. Canon použil vcelku kvalitné plasty, ktoré sú na dotyk príjemné a dielenské spracovanie v nás tak nechalo pozitívne dojmy. Čo sa týka rozmerov, tlačiareň nie je nijako extrémne veľká, ale samozrejme je o kúsok väčšia, než klasické single a multifunkčné tlačiarne. Nájdenie vhodného miesta na stole ale nie je žiadny problém a jednoduchá je tiež manipulácia a to aj pre jedného človeka. Ovládací panel sa nachádza na pravej strane tela tlačiarne a je tak dobre prístupný.  

 

Canon Pixma iX6520

No, ovládací panel to vlastne ani tak úplne nie je, pretože sú to iba dve funkčné tlačidlá, ktoré sú podsvietené pomocou LED diód. Canon zámerne vytvoril veľmi jednoduchý prístroj, ovládanie je hračka a zvládne to naozaj každý. Po stránke výbavy nečakajte žiadne zázraky a vlastne tu nič moc nie je. Na USB port pre použitie flash disku alebo podobného zariadenia zabudnite a tlačiareň neobsahuje ani čítačku pamäťových kariet. Zásobník pojme 150 listov papiera, čo je pre použitie v domácnosti tak akurát. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduchý úkon, s ktorým nebude mať nikto problém. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po prepojení s počítačom a následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Samotná inštalácia je jednoduchý úkon, ktorý sme zvládli na prvýkrát a tlačiareň spolupracovala s operačným systémom Windows 7 úplne bez problémov. Okrem Windows 7 môžete použiť aj verziu XP, Vista a ochudobnení nie sú ani používatelia operačného systému MAC OS a to konkrétne verziou v10.4.11 až v10.6.x. Ovládače dostanete na CD a samozrejme si ich môžete stiahnuť aj z webu výrobcu.

 

Canon Pixma iX6520

Konektívna výbava je obmedzená a jediné dve veci, ktoré nájdete na zadnej strane tlačiarne, je USB port pre spojenie s počítačom a rozhranie pre zapojenie elektrického kábla. Na WiFi alebo Ethernet zabudnite, pretože tu ani jedno z týchto rozhraní nie. Teraz sa pozrieme na technické špecifikácie a výkony. Tento model zvládne tlačiť vo farbe pri maximálnom rozlíšení 9600 x 2400 dpi a pri čiernobielej tlači je maximálne rozlíšenie 600 x 600 dpi. Čo sa týka maximálnej rýchlosti, vo farbe zvládne Pixma 8.8 ipm a 11.3 ipm v prípade, že sa rozhodnete tlačiť čiernobielo. Fotografie o klasickom rozmere 4 x 6 palcov je dielom celkom pekných 36 sekúnd, takže s rýchlosťou tlače sme boli spokojní. Ako sme sa už zmienili, tento model je zameraný hlavne na tlač veľkého formátu a najvyšší možný rozmer, ktorý zvládne, je 13 x 19 palcov, čo už je naozaj veľká plocha. Tento rozmer platí pre tlač fotografií, pre tlač dokumentov sa musíte uspokojiť s maximálnou veľkosťou 11 x 17 palcov. Okrem týchto dvoch rozmerov a klasike 4 x 6 palcov môžete tlačiť aj 5 x 7, 8 x 10 a obálky. Kvalita tlače je veľmi dobrá, ale v prípade tlače na veľký formát samozrejme veľmi závisí aj od kvality fotografie a to, čím ste ju zhotovili.  

 

Canon Pixma iX6520

Canon Pixma iX6520 je veľmi dobrá single tlačiareň, ktorá je zameraná hlavne na tlač vo veľkom formáte a v tomto ohľade patrí medzi tie najlepšie. Výbava je síce veľa otesaná, ale tlačiareň je na druhú stranu jednoduchá a obsluhuje sa veľmi pohodlne aj bez nutnosti čítať manuál. Cena sa v prepočte pohybuje okolo 140 €. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma iX6520


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.