Preposlať Lexmark Pinnacle Pro901

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark Pinnacle Pro901

30.05.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii pre vás máme tlačiareň, ktorá je zameraná hlavne na veľmi nízke prevádzkové náklady. To so sebou nesie ako výhody, tak samozrejme aj niektoré nevýhody, takže sa na tento multifunkčný model poďme pozrieť.

 

Lexmark Pinnacle Pro901

Táto farebná atramentová tlačiareň zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nájdeme tu aj fax kompatibilný so Super G3. Svojím zameraním a výbavou sa jedná o model určený ako pre použitie v domácnosti, tak v kancelárii, kde sa tiež určite uplatnia. Po designovej stránke sa jedná o vydarenú tlačiareň. Je klasicky celá čierna, len bočné strany sú trochu svetlejšie, čo vzhľad oživuje. Po stránke dielenského spracovania sme boli spokojní a použité plasty sú na dotyk príjemné. Ešte musíme spomenúť aj fakt, že na to, čo všetko tento model vie, je vcelku kompaktný a nájdenie vhodného miesta na stole tak nie je problém. Tlačiarni dominuje veľký dotykový panel, ktorý je doplnený farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 4.3 palcov. Tento ovládací panel funguje tak, že v okolí displeja sú virtuálne dotykové ikony pre nastavenie a všetky informácie sa zobrazujú na displeji. Ovládanie je komfortné, jednoduché a veľmi rýchlo sme si na neho zvykli.  

 

Lexmark Pinnacle Pro901

Po stránke výbavy sme boli spokojní, v základe dostanete napríklad rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu, nesmie chýbať ani možnosť používania USB flash disku. Ďalej tu nájdeme aj čítačku pamäťových kariet a automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač. Štandardná operačná pamäť je 64 MB (nejde ďalej rozšíriť) a maximálna mesačná záťaž je 10 000 stránok, avšak odporúčaná mesačná záťaž je 930 stránok. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché, rýchle a nemali sme s tým žiadne väčšie problémy. Ak ste už niekedy niečo také robili, zvládnete to aj bez manuálu. Pre tlačiareň musíte nájsť vhodné miesto, naplniť zásobník papierom, zacvaknúť cartridge, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po spojení s počítačom a inštalácii môžete využívať všetky funkcie, ktoré Lexmark ponúka. Čo sa týka operačných systémov, tento model podporuje samozrejme systémy Windows (2000 SP4, XP, Vista, 7) a nechýba podpora ani pre Apple MAC OS X 10.3.9 a vyšší. Ovládače dostanete na priloženom CD, alebo si ich môžete stiahnuť z webu výrobcu.  

 

Lexmark Pinnacle Pro901

Rýchlosť tlačiarne nie je nijako závratná a v tejto kategórii patrí skôr k tým horším. V našom teste sme pri tlači čiernobieleho textu dosiahli najvyššiu rýchlosť 7.05 stránok za minútu (ppm), čo je napríklad oproti konkurenčnej tlačiarni Epson Workforce 840 (12.48 ppm) naozaj rozdiel. Po stránke tlače fotografií je to ale o poznanie lepšie a dosiahli sme najlepší výsledok 1.85 ppm, čo zase patrí medzi nadpriemer. Testovanie rýchlosti sme ukončili kopírovaním, ktoré je bohužiaľ pomalé. Lexmark zvládol iba 3.44 kópií za minútu, čo je slabé. Ako sme sa už zmienili, tento model je zameraný aj na nízke prevádzkové náklady. To je pravda a určite to veľa ľudí ocení, ale má to aj svoju nevýhodu. Kvôli úsporným cartridgom je zobrazenie čiernej farby vcelku slabé a najviac sa to podpisuje na kvalite tlače textu, ktorá určite nepatrí medzi najlepšie. Kvalita tlače fotografií je ale slušná, hlavne ostrosť a detailnosť je na tom dobre a v tomto smere sme boli spokojní. A na záver ešte jedna vec, ktorá sa nám páčila a to síce fakt, že tlačiareň je pri všetkých operáciách neuveriteľne tichá.

 

Lexmark Pinnacle Pro901

Lexmark Pinnacle Pro901 je vydarená multifunkčná tlačiareň, ktorá toho vie za zhruba 160 € ponúknuť naozaj veľa. Okrem dobrej výbavy, skvelého ovládacieho panela a WiFi rozhrania vie tiež veľmi rýchlu a kvalitnú tlač fotografií a navyše je príjemne tichá. Nízke prevádzkové náklady sú dobrá vec, ale v tomto prípade sa negatívne podpísali na kvalite tlače textu, ktorá je kvôli horšie zobrazenej čiernej farbe ľahko podpriemerná. Rýchlosť tlače textu tiež nie je zázračná, rovnako tak ako rýchlosť kopírovania. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lexmark Pinnacle Pro901


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.