Preposlať Brother MFC-J6510DW

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J6510DW

26.05.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na novú multifunkčnú tlačiareň od spoločnosti Brother a to konkrétne na model s označením MFC-J6510DW. Tento model sa hodí ako pre použitie v domácnosti, tak do kancelárie a to vďaka bohatej výbave a niekoľkých zaujímavým vlastnostiam.

Jedná sa o atramentovú farebnú multifunkčnú tlačiareň a čo sa týka vlastností, tak okrem tlače sa môžete tešiť na kopírovanie, skenovanie a tiež na fax, čo oceníte hlavne v kancelárii. Tu poteší aj fakt, že tlačiareň môže fungovať aj ako samostatná kopírka a fax. Po stránke veľkosti sa jedná o stredne veľký a ťažký model, takže s manipuláciou alebo nájdením vhodného miesta sme nemali vôbec žiadne problémy. Dizajn tlačiarne je vcelku vydarený a telu dominuje hlavne veľký ovládací panel. Ten zaberá podstatnú časť prednej strany tela a obsahuje tiež farebný LCD displej. Na ňom sa zobrazujú informácie o tlači, o nastavení tlačiarne a vďaka nemu je ovládanie vcelku jednoduché. Samotný ovládací panel sa môže zdať na prvý pohľad trochu neprehľadný, ale veľmi rýchlo sme si na neho zvykli a orientácia v ňom nám nerobila žiadne väčšie ťažkosti. Tlačiareň používa k tlači štyri oddelené náplne, takže pri vyčerpaní vymieňate len tú konkrétnu farbu, ktorá vám došla.  

 

Brother MFC-J6510DW

Základná výbava tohto modelu je celkom bohatá a nájdeme tu napríklad vstupný zásobník na 250 listov papiera, automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač a tiež rozhranie PictBridge, ktoré slúži na priamu tlač fotografií z fotoaparátu. Nesmie chýbať ani čítačka pamäťových kariet a tlačiareň vie tlačiť z drvivej väčšiny dnes bežne používaných kariet (napríklad Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Secure Digital). Maximálna mesačná záťaž je 12 000 stránok, čo je pre domácnosť viac než dostatočné a určite sa s tým Brother nestratí ani v kancelárii. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je vcelku jednoduché a nemali sme s tým žiadne výraznejšie problémy. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po prepojení s počítačom a následnej inštalácii ju môžete začať naplno využívať. Čo sa týka podporovaných operačných systémov, tlačiareň vie pracovať ako pod Windows, tak pod systémom MAC OS a ovládače pre Windows 7 dostanete na CD spolu s tlačiarňou. Všetky ovládače si ale samozrejme môžete tiež stiahnuť z webu výrobcu.  

 

 

Brother MFC-J6510DW

Konektívna výbava je štandardná a presne zodpovedá tejto kategórii tlačiarní. O spojenie s počítačom sa postará USB rozhranie a tlačiareň môžete samozrejme tiež pripojiť do siete a to pomocou rozhrania Ethernet. Vo výbave nechýba ani bezdrôtový WiFi prijímač. Čo sa týka rýchlosti tlače, tento model je na tom veľmi dobre a vo svojej kategórii sa radí medzi tie najlepšie. Napríklad farebnú fotografiu v najvyššom rozlíšení a rozmere 4 x 6 palcov zvládne tlačiareň za 2:24 a štyri stránky z Acrobat Reader, ktoré obsahovali text aj fotografie, boli dielom 1:03, čo sú výsledky viac než slušné. Najlepšie na tomto modeli ale je, že vie tlačiť a skenovať až do veľkosti 11 x 17 palcov, čo vám len tak nejaká tlačiareň v tejto kategórii neponúkne a vôbec nepochybujeme o tom, že to veľa ľudí využije. Kvalita tlače je skvelá, hlavne farebné fotografie sú plné detailov, jednotlivé farby sú zobrazené realisticky a ocenili sme aj veľmi dobrú ostrosť. Kvalita tlače textu je na tom podobne a je dostatočná ako pre použitie v domácnosti, tak v kancelárii.  

 

 

Brother MFC-J6510DW

Multifunkčná tlačiareň Brother MFC-J6510DW nás zaujala ako designom, tak veľmi dobrou výbavou a výkonmi. Vďaka faxu sa hodí aj pre použitie v kancelárii, čomu napovedá aj možnosť tlače a skenovania až do veľkosti 11 x 17 palcov. Kvalita tlače textu a fotografií je veľmi dobrá a cena sa na našom trhu pohybuje okolo 284 €.


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Brother MFC-J6510DW


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.