Preposlať Vyberáme tlačiareň ako darček

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Vyberáme tlačiareň ako darček

24.05.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Ak hľadáte darček napríklad pre rodičov alebo prarodičov a vyberáte z tlačiarní, trochu vám pomôžeme. Dnes vám predstavíme štvoricu modelov, ktoré sa ako darček podľa nás hodia najlepšie a to hlavne vďaka prijateľnej cene a dobrým vlastnostiam.

 

Vyberáme tlačiareň ako darček

Brother HL-2270dw

Táto monochromatická laserová tlačiareň sa bude najlepšie hodiť hlavne pre menej náročných užívateľov, ktorí tlačia hlavne text. Tento model nás príjemne prekvapil výkonom a tiež veľmi dobrou výbavou, ktorá v tejto kategórii nie je príliš bežná. Design je síce trochu nudný, ale na druhú stranu je ovládanie tlačiarne veľmi jednoduché a prehľadné. V základnej výbave dostanete napríklad automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač, zásobník rozšíriteľný až na 250 listov papiera a nesmie chýbať ani rozhranie WiFi pre bezdrôtové pripojenie tlačiarne do siete. Mesačný cyklus tohto modelu je viac ako dostatočných 10 000 výtlačkov a čo sa týka rýchlosti, Brother zvládne tlač rýchlosťou až 27 stránok za minútu (ppm). Kvalita tlače je veľmi dobrá a vynikne hlavne skvelé zobrazenie čiernej farby. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 140 €.

 

 

Vyberáme tlačiareň ako darček

HP Photosmart Premium e-All-in-One

Táto tlačiareň je určená aj náročnejším používateľom, pretože je multifunkčná a okrem tlače zvládne aj kopírovanie a skenovanie. Zapáčil sa nám tiež dizajn, ktorý je moderný, veľmi pekný a zároveň je aj skvele funkčný. Ovládanie tlačiarne je hračka a to hlavne vďaka dotykovému ovládaciemu panelu, ktorému dominuje farebný displej s uhlopriečkou obrazu 4.3 palcov. Štandardná výbava tejto tlačiarne je veľmi dobrá, dostanete napríklad automatický duplexer alebo vstavanú čítačku pamäťových kariet. Trochu nás ale zamrzelo, že tu chýba rozhranie PictBridge pre priamu tlač z fotoaparátu a nemôžete tlačiť ani z USB flash disku. Z konektívnej výbavy nesmie samozrejme chýbať bezdrôtová WiFi. Ak v niečom tento model naozaj vyniká, tak je to kvalita tlače. Tá je naozaj úžasná a ak častejšie tlačíte farebné fotografie, táto tlačiareň je pre vás ako stvorená. Cena na našom trhu začína na 128 €.
 

 

Vyberáme tlačiareň ako darček

Epson Workforce 635

Tento model sa cenovo pohybuje v prepočte okolo 140 €, ale za svoje peniaze dostanete naozaj vyčerpávajúcu výbavu. Môžete sa tešiť na automatický duplexer, čítačku pamäťových kariet, rozhranie PictBridge pre tlač z fotoaparátu a tiež možnosť tlače z USB flash disku. Zásobník môže pojať až 250 listov papiera a tento model navyše zvládne aj faxovať, takže na svoje si príde naozaj každý. Dizajn je vcelku slušný, ale predný panel je možno až príliš zložitý a chvíľu si naň budete musieť zvykať. Rýchlosť tlače je vcelku slušná a tlačiareň zvládne 15 stránok za minútu (ppm) v prípade čiernobieleho a 7.2 ppm pri farebnej tlači. Kvalita tlače je veľmi dobrá, avšak úplne na špičku nedosahuje. Najviac sa nám páčila tlač farebných fotografií, kedy vynikne realistické zobrazenie farieb a vysoká úroveň detailnosti. Jednou z najlepších vlastností tohto modelu je fakt, že si môžete dokúpiť zásobníky s veľkou kapacitou, čím sa prevádzkové náklady výrazne znížia.  

 

Vyberáme tlačiareň ako darček

Samsung ML-1665


No, ak chcete naozaj lacnú a jednoduchú tlačiareň, je tento model to pravé. Predáva sa za približne 52 € a ak nie je obdarovávaná osoba príliš náročná, je táto tlačiareň veľmi dobrá. Najviac bude vyhovovať ľuďom, ktorí tlačia hlavne text. Dizajn je naozaj jednoduchý, telo tlačiarne je prehľadné a na ovládanie si každý zvykne po minúte. ML-1665 je monochromatický laserový model a vyniká okrem iného veľmi nízkou spotrebou a tiež nízkymi prevádzkovými nákladmi. Možnosť pripojenia k sieti cez WiFi alebo Ethernet tu nehľadajte, rovnako tak ako automatický duplexer, ktorý ale v tejto cenovej relácii rovnako nie je bežný. Maximálna rýchlosť tlače je 17 stránok za minútu a jeho kvalita je absolútne dostatočná. Hlavné výhody tejto tlačiarne sú zrejmé na prvý pohľad a sú to nízka cena, nízke prevádzkové náklady a kompaktné telo, vďaka ktorému nebudete mať žiadne problémy ani s manipuláciou, ani s nájdením vhodného miesta na stole.
 


 

Vyberáme tlačiareň ako darček

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Vyberáme tlačiareň ako darček


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.