Preposlať Dell V715w

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell V715w

19.04.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na veľmi dobrú multifunkčnú tlačiareň od spoločnosti Dell s označením V715w. Tento model je určený prevažne pre použitie v stredne veľkej kancelárii, čomu zodpovedá ako výbava, tak výkony a tiež cena.

 

Dell V715w

Jedná sa o farebnú atramentovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax, čo je pre tlačiareň určenú do kancelárie nevyhnutne nutné. Tento model môže fungovať aj ako samostatná kopírka a fax. Po designovej stránke je táto tlačiareň vcelku podarená. Telo je vyvedené v praktickej tmavej farbe, ale trochu na ňom zostávajú odtlačky prstov a iné nečistoty. Úroveň dielenského spracovania je skvelá a tlačiareň je vyrobená z kvalitných a na dotyk príjemných materiálov. Na prednej časti nájdeme aj prehľadný a jednoduchý ovládací panel, ktorý sa skladá z LCD displeja s uhlopriečkou 2.4 palcov a niekoľkých funkčných tlačidiel. Displej môže byť použitý pre prehliadanie fotografií pred tlačou a zobrazujú sa na ňom aj informácie o tlači a tlačiarni. K ovládaciemu panelu nemáme žiadne vážnejšie výhrady, používa sa dobre a rýchlo sme si na neho zvykli.  

 

Dell V715w

V základe dostanete zásobník na 150 listov papiera, rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu a samozrejme aj čítačku pamäťových kariet, ktorá podporuje väčšinu dnes bežne používaných kariet. Okrem tlače z pamäťových kariet môžete tiež tlačiť z USB flash disku, čo je veľmi praktické a dobre využiteľné. Súčasťou výbavy je aj automatický duplexer pre obojstrannú tlač, čo je pre použitie v kancelárii dôležité a užitočné. Mesačná záťaž tohto modelu je maximálne 10000 výtlačkov, čo nám prišlo ako dostatočné. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je vcelku jednoduché a nemali sme s tým vážnejšie ťažkosti. Musíte len nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom, zapojiť elektrický kábel a tlačiareň môže fungovať ako samostatná kopírka. Pre využitie všetkých vlastností musíte tlačiareň spojiť s počítačom a to pomocou USB portu. Nesmie chýbať ani rozhranie Ethernet a WiFi, ktoré slúžia k bezdrôtovému pripojeniu k internetovej sieti.  

 

Dell V715w

Inštalácia do počítača je jednoduchá, rýchla a zvládli sme to na prvý pokus. Ovládače dostanete samozrejme na CD, ale môžete si ich stiahnuť aj z webu výrobcu. Čo sa týka operačných systémov, tento model podporuje Windows XP / Vista / 7 a ochudobnení nebudú ani používatelia MAC OS X. Rýchlosť tlače textu nás trochu sklamala, pri našom teste sme dosiahli maximálny výkonu 2.5 strany za minútu (ppm), čo naozaj nie je nijak zázračný výsledok a väčšina multifunkčných tlačiarní v tejto kategórii to vie lepšie. Na druhú stranu, pri tlači farebných fotografií boli výsledky už o poznanie lepšie a podarilo sa nám vytlačiť fotografiu o klasickom rozmere 4 x 6 za 41 sekúnd. Kvalita tlače je veľmi dobrá, hlavne tlač textu sa nám naozaj páčil, ostrosťou a zobrazením čiernej farby nemá ďaleko do kvality, ktorú predvádzajú konkurenčné laserové tlačiarne. Kvalita tlače fotografií je určite nadpriemerná a najviac sa nám páčila ostrosť a slušná detailnosť. Úroveň kvality skenera a kopírky nijako nevybočuje z priemeru a pre použitie v menšej kancelárii bez problémov stačí.  

 

Dell V715w

Dell V715w je veľmi dobrá multifunkčná tlačiareň, ktorá sa síce niekoľkým chybám nevyhla, ale vo finále sme boli spokojní. Páčila sa nám hlavne slušná výbava, jednoduché ovládanie a veľmi dobrá kvalita tlače. Rýchlosť tlače nás trochu sklamala, ale napríklad fotografie tlačí tento model prekvapivo rýchlo.  


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell V715w


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.