Preposlať Xerox WorkCentre 6505DN

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox WorkCentre 6505DN

21.04.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Xerox WorkCentre 6505DN je na jednu stranu celkom kompaktná multifunkčná tlačiareň určená do vyťaženej kancelárie, ale na druhú stranu je stále veľká pre pohodlné umiestnenie na pracovný stôl. S týmto modelom sme ale boli veľmi spokojní a v dnešnej recenzii sa naň pozrieme trochu bližšie.

 

Xerox WorkCentre 6505DN

Jedná sa o farebnú laserovú multifunkčnú stanicu, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nájdeme tu aj fax, čo je vzhľadom na zameranie do vyťaženej kancelárie samozrejmé. To ale nie je všetko, stanica zvládne tiež pracovať ako samostatná kopírka, fax a môžete cez ňu dokonca posielať maily, čo sa nám zdalo ako celkom praktické. Na vzhľad sa v tejto kategórii príliš nehrá, takže ho preberať moc nemusíme. Ďaleko dôležitejšie je, že je telo stanice kvalitne spracované a použité materiály sú príjemné na dotyk. Páčil sa nám komplexný ovládací panel, ktorý je vyvedený v modrej farbe a medzi jeho najväčšie prednosti patrí určite dobrá ergonómia. Tlačidlá sú rozmiestnené logicky, sú dobre prístupné a ovládanie je tak príjemne jednoduché. Na ovládacom paneli nájdeme aj monochromatický displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o priebehu práce. S jeho funkčnosťou sme boli spokojní a väčší farebný displej, ktorý je dnes v kurze, nám ani nechýbal.  

 

Xerox WorkCentre 6505DN

Štandardný zásobník pojme 250 listov papiera, čo by mohlo byť vo viacerých vyťažených kanceláriách nedostatok, ale našťastie je tu možnosť zásobník rozšíriť a to o ďalších 250 listov papiera. Maximálna mesačná záťaž je 40 000 výtlačkov, čo nám prišlo ako dostatok a súčasťou štandardnej výbavy je aj automatický duplexer, čo je pre kanceláriu nepostrádateľné. Hmotnosť tohto modelu je 29.5 kg, čo je celkom dosť a pre manipuláciu budú určite lepšie dve osoby. Ako sme sa už zmienili, stanica je v rámci triedy celkom kompaktná a v širokom meradle je to stále obor. Uvedenie do prevádzky nie je nijako prehnane zložité a ak s tým máte už trochu skúseností, určite to bez problémov zvládnete. Prípadná inštalácia do počítača prebiehala rýchlo a zvládli sme to na prvýkrát. Pri našom teste sme používali ovládače pre Windows 7 stiahnuté z webu a všetko bežalo tak, ako má. Menšie problémy sme mali len s faxom. Z ovládacieho panela nemôžete odfaxovať nič, kým nezadáte zips kód, ale nastavenie s nami príliš nekomunikovalo a celkovo nám sprevádzkovanie faxu trvalo dlhšie, než by bolo zdravé. Ďaleko jednoduchšie je faxovať z počítača.

 

Xerox WorkCentre 6505DN

Konektívna výbava je na štandardnej úrovni a okrem USB portu, ktorý slúži k prepojeniu stanice s počítačom, tu nájdete aj rozhranie ethernet pre pripojenie k internetovej sieti. S výkonmi stanice sme boli vcelku spokojní, farebnú aj čiernobielu tlač zvládne tento model rýchlosťou až 24 stránok za minútu (ppm), čo je slušné a bez problémov by to malo stačiť aj do vyťaženej kancelárie. Najlepšia je celkom iste kvalita tlače textu. Pri ňom vynikne hlavne skvelé zobrazenie čiernej farby, ostrosť a aj čitateľnosť. Tá je veľmi dobrá aj pri použití malého fontu a celkovo musíme hodnotiť tlač textu na jedničku. Tlač grafiky je na tom podobne a slušná je aj tlač fotografií, ale predsa len, pre tento účel sú na trhu iné druhy tlačiarní. Okrem problémov s faxom sme už žiadne ďalšie nemali a ako kopírka, tak aj skener fungovali skvele a po stránke kvality sme k nim nemali vážnejšie výhrady. Prevádzkové náklady sú vcelku príjemné a v tejto kategórii patria skôr k tým nižším.

 

 

Xerox WorkCentre 6505DN

 

Xerox WorkCentre 6505DN je veľmi dobrá multifunkčná stanica, ktorá sa nám až na niekoľko drobných výnimiek veľmi páčila. Ocenili sme jednoduchý ovládací panel, veľmi dobrú výbavu a hlavne skvelú kvalitu tlače textu. Rýchlosť tlače bola tiež dobrá a jedinú výhradu sme mali k ťažšie nastaviteľnému faxu.

 

Xerox WorkCentre 6505DN

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Xerox WorkCentre 6505DN


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.