Preposlať Lexmark PreVail Pro705 - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark PreVail Pro705 - recenzia

11.04.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Na rozdiel od konzumne zameranej modelovej rady Platinum Pro je modernejšia rada tlačiarní PreVail Pre určená hlavne do kancelárie. V dnešnej recenzii sa pozrieme na model s označením PreVail Pro705, ktorý sa nám v niekoľkých vlastnostiach veľmi zapáčil.

Jedná sa o atramentovú farebnú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nájdeme tu aj fax, takže zameranie na kanceláriu je viac než viditeľné. Po designovej stránke sa jedná o normálnu multifunkčnú tlačiareň, takže vzhľad je skôr praktický a zameraný tak, aby ste sa rýchlo zžili s ovládaním. Po veľkostnej stránke sme boli s týmto modelom spokojní, nie je síce nejako kompaktný, ale na druhú stranu nie je ani nijako extrémne veľký. Nájsť tak vhodné miesto na stole je jednoduché a vzhľadom k hmotnosti 9.27 kg je bezproblémová aj manipulácia. Prednej časti tlačiarne dominuje rozmerný a komplexný ovládací panel, ktorý sa skladá z LCD displeja a niekoľkých funkčných tlačidiel. Tu je jeden z hlavných rozdielov oproti do domácnosti zameraných modeloch Platinum. Zatiaľ čo tie obsahujú jednoduchý ovládací panel skladajúci sa hlavne z veľkého dotykového displeja, profesionálnejšia rada PreVail Pro sa spolieha na menší farebný displej s uhlopriečkou 2.4 palcov a rozmerný ovládací panel. Ten je síce na prvý pohľad celkom zložitý, ale určite si na neho rýchlo zvyknete a potom vám už ovládanie nebude robiť žiadne vážnejšie problémy.  

Lexmark PreVail Pro705 - recenzia

Čo sa týka základnej výbavy, nájdeme tu všetko podstatné, čo by sme mohli od podobného modelu očakávať. O obojstrannú tlač sa stará užitočný automatický duplexer a samozrejmosťou je aj čítačka pamäťových kariet a prítomnosť rozhrania PictBridge, vďaka ktorému môžete tlačiť fotografie priamo z fotoaparátu. Základný zásobník pojme 150 listov papiera a mesačne môžete vytlačiť až 10 tisíc stránok papiera, čo nám do kancelárie príde ako dostatočné. Uvedenie do prevádzky sme zvládli veľmi rýchlo a nerobilo nám to žiadne vážnejšie problémy. Pre tlačiareň sme našli vhodné miesto na stole, potom zapojili náplne, prepojili ju s počítačom a po inštalácii sa môžete pustiť do práce. Samotná inštalácia je jednoduchá, rýchla a zvládli sme to v pohode. Použiť môžete väčšinu dnes bežných používaných operačných systémov, ako Windows alebo MAC OS, pričom my sme používali Windows 7 a všetko prebiehalo bez problémov. Ovládače dostanete na CD spolu s tlačiarňou a v prípade potreby si ich môžete samozrejme stiahnuť z webu výrobcu.

 

Lexmark PreVail Pro705 - recenzia

Čo sa týka konektivity, tak o tú sa stará USB port a nájdeme tu tiež WiFi, ktorá slúži pre pripojenie k internetu, čo je navyše veľmi jednoduché. Pri tomto modeli je určite najlepšia rýchlosť tlače textu, nič rýchlejšieho v tejto kategórii tlačiarní len tak nenájdete a Lexmark zvládne až 7.33 stránok za minútu (ppm). Rýchlosť tlače farebných fotografií je síce trochu pomalšia, ale stále sa jedná o nadpriemerné výsledky. Skvelá je aj kvalita tlače textu, ktorá nás trochu prekvapila a ocenili sme hlavne rozumnú čitateľnosť aj pri použití malého fontu. V skutočnosti sa kvalita tlače textu približuje laserovým tlačiarňam. Kvalita tlače farebných fotografií nás naopak sklamala. Detaily sú iba priemerné, fotografie neboli ani príliš ostré a v tomto ohľade sme proste čakali niečo viac. Kvalita kopírovania a skenovania je veľmi dobrá a patrí v tejto kategórii k tým najlepším.

 

Lexmark PreVail Pro705 - recenzia

 

Lexmark PreVail Pro705 je veľmi dobrá multifunkčná tlačiareň, ktorá v niekoľkých ohľadoch patrí úplne medzi tie najlepšie, aké môžete zohnať, ale v niekoľkých ohľadoch zase sklamala. Najviac sme boli sklamaní kvalitou tlače fotografií, ktorá nie je príliš dobrá - i podstatne lacnejšie atramentové farebné tlačiarne zvládnu tlač fotiek lepšie. Naopak najviac nás potešila nadpriemerná výbava, veľmi dobrá rýchlosť tlače textu a jeho špičková kvalita.

 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lexmark PreVail Pro705 - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.