Preposlať HP Officejet 100 Mobile Printer - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet 100 Mobile Printer - prvé dojmy

13.04.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Tlačiarne nemusí byť len veľká multifunkčná, ale svoje nezastupiteľné miesto na trhu majú tiež kompaktné fototlačiarne, ktoré sú populárne hlavne v domácnostiach. V dnešnej novinke sa na jednu takú pozrieme, mali sme možnosť si v rýchlosti vyskúšať model Officejet 100 Mobile Printer od spoločnosti HP.

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - prvé dojmy

Hneď na prvý pohľad nás u tejto single atramentovej tlačiarne zaujali malé rozmery a kompaktné telo, čo je pri takto zameranom prístroji samozrejme v poriadku. Tento model je určený hlavne pre tých, čo potrebujú často tlačiť a tlačiareň vozia so sebou. Hmotnosť je veľmi príjemných 2.7 kg aj s batériou, takže manipulácia naozaj nie je problém. Po stránke vzhľadu sme k tejto tlačiarni nemali vôbec žiadne výhrady, je elegantná, trochu nenápadná a páčili sa nám hlavne jej čisté línie. Príjemný je tiež fakt, že telo je veľmi nízke, čo uľahčuje prenášanie a manipuláciu. Tlačiť môžete až v okamihu, keď odklopíte horný panel a potom sa vám tiež ukáže ovládací panel. Ten je naozaj jednoduchý a skladá sa iba zo štyroch funkčných tlačidiel, avšak u tlačiarne, ktorá len tlačí, by sme ani zložitejší ovládací panel neočakávali a jednoduchý koncept ovládania sme privítali s nadšením.  

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - prvé dojmy

Základná výbava je vcelku slušná a nájdeme tu napríklad rozhranie PictBrigde pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu a aj USB, takže môžete tlačiť aj z USB flash disku. Základný zásobník pojme 50 listov papiera a odporúčaná mesačná záťaž je 500 výtlačkov, čo je vzhľadom na zameranie tlačiarne dostatočné. Hodnote 500 výtlačkov zodpovedá tiež batéria, ktorá na plné nabitie zvládne zhruba práve tento počet. Officejet 100 zvládne tlač na papier o rozmeroch ako 8.5 x 11, tak 4 x 6 palcov. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a určite s tým nebudete mať žiadne vážne problémy. Stačí zapojiť náplň, naplniť zásobník papierom a tlačiareň je pripravená k práci. O spojenie s počítačom alebo iným prístrojom sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a vzhľadom na prítomnosť bezdrôtového rozhrania Bluetooth môžete tlačiť aj "bez drôtu", čo je presne to, čo od takejto tlačiarne očakávame.  

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - prvé dojmy

Rýchlosť tlače síce nie je nijako zázračná, ale nie je ani nijako zlá a vzhľadom ku kompaktným rozmerom a istým obmedzeniam sa nám zdalo 5 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 3.5 ppm pri farebnej tlači ako slušný výsledok. Tlačiareň zvládne maximálne rozlíšenie tlače 4800 x 1200 dpi a to v prípade, že budete tlačiť z počítača. Pri tlači z počítača budete mať aj lepšie možnosti úpravy fotografií, čo určite veľa užívateľov ocení. Ak sa rozhodnete tlačiť,, za chôdze ", tak bude tlačiareň poháňaná pomocou vcelku výkonnej batérie Lithium-ion. Okrem štandardných náplní je tento model kompatibilný aj s väčšími náplňami, ktoré majú kapacitu na 480 (čierna farba) a 560 stránok (farebný cartridge). Kvalita tlače je na tom vcelku dobre a veľmi sa nám páčili hlavne detailné fotografie a slušné zobrazenie farieb. Tento model je primárne určený pre tlač fotografií a grafiky, ale tlač textu bol viac ako dostatočný.

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - prvé dojmy

Prvé dojmy z tejto kompaktnej tlačiarne sú veľmi dobré a ak hľadáte naozaj malé rozmery a nízku hmotnosť, mohol by byť tento model pre vás to pravé. Je elegantný, dobre vybavený, batéria niečo vydrží a kvalita tlače je na tak malé rozmery naozaj slušná.

 

HP Officejet 100 Mobile Printer - prvé dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Officejet 100 Mobile Printer - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.