Preposlať HP Photosmart Premium e-All-in-One C310a

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart Premium e-All-in-One C310a

01.04.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na podarenú multifunkčnú tlačiareň od spoločnosti HP a to na model s označením Photosmart Premium e-All-in-One C310. Tento model je určený prevažne pre použitie v domácnosti, čomu zodpovedá väčšina vlastností.

 

HP Photosmart Premium e-All-in-One C310a

 

Určenie tohto modelu je zrejmé už na prvý pohľad. Vzhľad tlačiarne je vcelku elegantný, celé telo je vyvedené v čiernej farbe a zapáčilo sa nám tiež slušné dielenské spracovanie, všetky použité plasty sú príjemné na dotyk. Ide o multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie a skenovanie. Fax tu chýba, ale vzhľadom k zameraniu na domácnosť to žiadne veľké mínus nie je. Telo tlačiarne je vcelku kompaktné a vďaka hmotnosti 7.66 kg nebudete mať problémy ani s manipuláciou. Miesto na stole sme našli tiež ľahko. Dominantou tlačiarne je veľký dotykový displej s uhlopriečkou 4.3 palcov, ktorý slúži ako ovládací panel a zobrazuje sa na ňom tiež náhľad fotografií. Vďaka tomuto displeju je ovládanie veľmi jednoduché, intuitívne a veľmi rýchlo sme si na neho zvykli. Len je trochu škoda, že dotykové ovládanie nie je trochu citlivejšie. Občas sme mali pocit, že musíme na displej mierne pritlačiť, aby sme dosiahli požadovaného výsledku. Displej si môžete tiež naklopiť, aby ste našli pre vás tie najlepšie pozorovacie uhly.

 

HP Photosmart Premium e-All-in-One C310a

Tlačiareň zvládne aj tlač z pamäťových kariet aj bez prepojenia s počítačom a súčasťou výbavy je užitočný automatický duplexer. Čo sa týka pamäťových kariet, tlačiareň podporuje karty Memory Stick Duo a Secure Digital / MultiMediaCard. Vstupný zásobník pojme 125 listov papiera a mesačná záťaž činí 1600 výtlačkov, čo je pre použitie v domácnosti slušné a úplne postačujúce. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché, rýchle a nemali sme s tým vôbec žiadne problémy. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom a po zapojení do elektrickej siete sa môžete pustiť napríklad do už spomínanej tlače z pamäťovej karty. Ak budete chcieť využiť všetky vlastnosti, ktoré tlačiareň ponúka, prepojenie s počítačom a následnej inštalácii sa nevyhnete. Nie je to našťastie žiadna prekážka, inštalácia je rýchla a pod operačným systémom Windows 7 sme s ňou nemali žiadne problémy. Tlačiareň môžete používať aj pod systémom MAC OS.

 

HP Photosmart Premium e-All-in-One C310a

O prepojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB a ďalšia konektívna výbava zahŕňa tiež bezdrôtové rozhranie WiFi 802.11b/g/n, ktoré slúži k pripojeniu na internet a pre bezdrôtovú tlač. Vďaka rozhraniu ePrint môžete tlačiť napríklad aj z mobilných telefónov alebo z dnes veľmi populárnych tabletov. S rýchlosťou tlače sme boli veľmi spokojní, tento model zvládne čiernobielu aj farebnú tlač rýchlosťou až 32 stránok za minútu (ppm), pričom maximálne rozlíšenie farebnej tlače môže byť až 9600 x 2400 dpi. Kvalita tlače je veľmi dobrá a výsledky sa nám páčili vo všetkých smeroch. Zobrazenie čiernej farby je veľmi dobré, vďaka čomu je kvalita tlače textu na skvelej úrovni a jednotlivé písmená sú bez problémov čitateľné aj pri použití malého fontu. Tento model najviac vyniká pri tlači farebných fotografií, kedy určite ako my oceníte skvelú ostrosť, detailnosť a realistické zobrazenie farieb. Čo sa týka kopírovania, tento model zvládne 33 cpm pri čiernobielej a 32 cpm pri farebnom prevedení, čo nám prišlo ako úplne dostatočné. Výsledky skenera sú ľahko nadpriemerné a pre použitie v domácnosti viac než dobré.  

 

HP Photosmart Premium e-All-in-One C310a

HP Photosmart Premium e-All-in-One C310 je veľmi dobrá multifunkčná tlačiareň, ktorá je určená pre použitie v domácnosti a naozaj tu v niekoľkých veciach vyniká. Páčil sa nám veľký displej, prehľadné užívateľské rozhranie a tiež kvalita a rýchlosť tlače. Výbava je dostatočná a jediný neduh tohto modelu je nepríliš citlivé dotykové ovládanie, ktoré ovládanie trochu sťažuje.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Photosmart Premium e-All-in-One C310a


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.