Preposlať HP LaserJet Pro M1536dnf - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro M1536dnf - prvé dojmy

28.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke sa pozrieme na prvé dojmy z rýchleho testu monochromatickej multifunkčnej stanice od spoločnosti HP a to konkrétne na model s označením LaserJet Pro M1536dnf. Ak zháňate nový prístroj do kancelárie, je táto stanica takmer ideálna voľba.

Ako sme sa už zmienili, tento model je určený hlavne pre použitie v kancelárii, čomu zodpovedá ako vzhľad, tak výkony a výbava. Zvládne samozrejme všetko, čo by ste od takéhoto prístroja očakávali a potrebovali, takže sa môžeme tešiť na tlač, kopírovanie, skenovanie a nájdeme tu aj fax. Po designovej stránke sa jedná o prístroj typický pre kanceláriu. Telo je celé čierne, použité plasty sú vcelku kvalitné a dielenské spracovanie je slušné. Čo sa týka veľkosti, nejde o žiadneho drobca, ale veľkosť tela nie je ani prehnaná a nájsť pre stanicu vhodné miesto by nemal byť zásadnejší problém. Hmotnosť stanice je 11.7 kg, čo nie je úplne málo, ale manipuláciu zvládne v pohode aj jeden človek. Na hornej strane tela stanice sa nachádza vcelku rozmerný ovládací panel, ktorý je však dobre navrhnutý a s ovládaním a nastavením sme nemali väčšie problémy.  

 

HP LaserJet Pro M1536dnf - prvé dojmy

Panel obsahuje samozrejme aj displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a nastavenie tlačiarne a tentoraz je vcelku malý a má len dva riadky. Je ale dobre čitateľný a nastavenia výrazne uľahčuje. V základnej výbave dostanete vstupný zásobník na 250 listov papiera, čo je dostatočná hodnota a odporúčané mesačné zaťaženie činí až 8000 výtlačkov. Výbava zahŕňa tiež automatický duplexer, ktorý je pre použitie v kancelárii nepostrádateľné. Uvedenie stanice do prevádzky je jednoduché, rýchle a intuitívne. Musíte nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po zapojení do elektrickej siete a do počítača sa môžete pustiť do práce. Samotná inštalácia prebehla bez problémov (používali sme operačný systém Windows 7) a ovládače sú k dispozícii na webe výrobcu, ale samozrejme ich dostanete aj na CD ako súčasť balenia. Okrem systémov Windows podporuje tento model aj systémy MAC OS a Linux a niektoré jeho varianty.

 

HP LaserJet Pro M1536dnf - prvé dojmy

O pohon tohto modelu sa stará procesor pracujúci na frekvencii 500 MHz a pamäť číta 128 MB. O pripojenie k počítaču sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a nájdeme tu aj Ethernet, vďaka ktorému môžete stanicu zapojiť aj do siete. S rýchlosťou tlače sme boli veľmi spokojní, prvého výtlačku sa dočkáte už za 8.5 s a maximálna rýchlosť je až 25 stránok za minútu (ppm), čo je pre použitie v kancelárii úplne dostatočné. Čo sa týka kvality tlače, tak maximálne rozlíšenie je 600 x 600 dpi a s kvalitou sme boli vcelku spokojní. Najlepšia je kvalita tlače textu, jednotlivé písmená sú dobre čitateľné aj pri použití malého fontu a najviac vynikne hlavne skvelé zobrazenie čiernej farby. Kvalita tlače grafiky je tiež veľmi dobrá. Skener odvádzal svoju prácu dobre, zvládne rýchlosť až 15 stránok za minútu a maximálne optické rozlíšenie činí 1200 dpi. Rozlíšenie kopírky je maximálne 600 x 600 dpi a najvyšší počet kópií činí 99. Fax zvládne odoslať jednu stránku za 3 s a v pamäti môžete uchovať až 400 strán, čo v kancelárii oceníte.  

 

HP LaserJet Pro M1536dnf - prvé dojmy

HP LaserJet Pre M1536dnf je veľmi dobrá multifunkčná stanica, ktorá sa nám páčila takmer vo všetkých ohľadoch. Nastavenie je jednoduché, výbava je veľmi dobrá a kvalita a rýchlosť tlače sú tiež na dobrej úrovni. Boli sme spokojní aj s kopírkou a skenerom. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 238,8 € bez DPH. 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP LaserJet Pro M1536dnf - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.