Preposlať Canon Pixma MG6150

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG6150

30.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 1 |

Vybrať vhodnú multifunkčnú tlačiareň do domácnosti môže byť trochu problém, pretože na trhu je ich naozaj veľa. V dnešnej recenzii sa pozrieme na vcelku podarený model od spoločnosti Canon a to na tlačiareň s označením Pixma MG6150.

 

Canon Pixma MG6150

To, že sa jedná o multifunkčnú tlačiareň primárne určenú pre použitie v domácnosti, napovie už dizajn. Ten je vcelku vydarený a nesie sa presne v tomto duchu. Telo tlačiarne je jednoduché, je vyvedené kompletne v čiernej farbe a jeho dielenské spracovanie je slušné. Bohužiaľ, na tele tlačiarne sa veľmi radi prichytávajú odtlačky prstov, čo je vzhľadom k použitému dotykovému ovládaciemu panelu nepraktické. Keď už sme načali panel, ten vyzerá vo vypnutom stave ako veľmi malý, ale ako náhle sa rozsvieti, zistíte, že až tak malý nie je a je tiež veľmi dobre použiteľný. Dotykové rozhranie sa dobre používa, jednotlivé tlačidlá majú veľmi dobrú odozvu a rýchlo sme si na ne zvykli. Po ergonomickej stránke sme nemali k ovládaciemu panelu žiadne výhrady. Uprostred tohto dotykového panelu sa nachádza trojpalcový LCD displej, na ktorom sa zobrazujú ako informácie o tlači, tak o samotnej tlačiarni a jej nastavení.  

 

Canon Pixma MG6150

Rozmery tlačiarne sú vcelku v norme, s nájdením vhodného miesta na stole sme nemali vôbec žiadne problémy a vďaka hmotnosti 9.2 kg nie sú žiadne výraznejšie problémy ani s manipuláciou. Ešte sme sa ani nezmienili o tom, čo tento model vie. Môžete sa tešiť na tlač, kopírovanie a nechýba tu ani skener. Fax stanica neobsahuje, ale vzhľadom k zameraniu sa to dalo čakať a ako nevýhodu sa to posudzovať určite nedá. Schádza tu tiež automatický duplexer, ale na druhú stranu obsahuje tlačiareň rozhranie PictBridge, ktoré slúži pre priamu tlač z fotoaparátu. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché a nemali sme s tým najmenší problém. Musíte nájsť vhodné miesto, naplniť zásobník papierom, zapojiť toner (tlačiareň používa šesť oddelených farieb), zapojiť tlačiareň do počítača a po inštalácii sa môžete pustiť do práce a nastavovania. Čo sa týka inštalácie, tak tá je rýchla, jednoduchá a všetky ovládače dostanete na CD spolu s tlačiarňou, ale k dispozícii sú aj na webe výrobcu.  

 

Canon Pixma MG6150

 

Čo sa týka konektívnej výbavy, tak tu sme nemali žiadne vážnejšie výhrady, tlačiareň obsahuje rozhranie USB a tiež 802.11n Wi-Fi, vďaka čomu môžete využiť bezdrôtovú tlač. Potešil nás fakt, že Canon zvládne aj potlač CD / DVD, čo určite veľa užívateľov ocení a jedná sa o vcelku praktickú vlastnosť. Rýchlosť tlače nás u tohto modelu trochu sklamala a úprimne, čakali sme o niečo lepší výsledok. Tlačiareň zvládne 12.5 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej tlači a 9.3 ppm pri tlači farebnej, čo zázračné výsledky nie sú. Ak sa rozhodnete tlačiť cez WiFi, doba sa samozrejme zvýši a v tomto móde si na jeden štandardný dokument počkáte až 18.26 s. Po prepnutí do draft módu sa to príliš nezlepšilo a dočkali sme sa jedného dokumentu za 12.02 s. To kvalita tlače, to už je iná káva. Hlavne tlač farebných fotografií je úplne skvelá, zobrazenie farieb je výborné a nadpriemerná je aj celková ostrosť a detailnosť. Kvalita tlače textu je síce v porovnaní s laserovými konkurentmi trochu horšia, ale v tejto kategórii sa celkom iste jedná o nadpriemer. Pri tlači textu sme ocenili hlavne realistické zobrazenie čiernej farby. Kvalita kopírky a skenera je slušná a pre väčšinu užívateľov v domácnosti bude viac než dostatočná.
 

Canon Pixma MG6150

Canon Pixma MG6150 je slušná multifunkčná tlačiareň, ktorá sa v domácnosti cíti ako doma. Tomuto zameraniu zodpovedá ako vzhľad, tak výbava a možnosti. Medzi najlepšie vlastnosti tohto modelu patrí jednoduchý a pritom skvele použiteľný ovládací panel, možnosť tlače na CD / DVD a špičková kvalita tlače farebných fotografií. Ak by sme tomuto modelu mali niečo vážnejšieho vytknúť, bola by to rýchlosť, respektíve pomalosť tlače.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MG6150


počet príspevkov: 1

Toci

31.05.2011 v 18:33

K recenzii len toľko: Ak niečo napíšete, tak sa snažte písať po slovensky a aby tomu rozumeli všetci. Slovo konektívny by som nepoužíval, v tomto prípade je v recenzii použité nenáležite. Connectivus - konektívny, spájajúci je z lekárskeho slovníka. A potom úplne nevhodne je použité slovo schádza vo vete: \"Schádza tu tiež automatický duplexer,....\". Je to totálny čechizmus. Pokúste sa písať recenzie po slovensky. A ak to neviete, tak radšej nepíšte.

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.