Preposlať Xerox Phaser 6010 - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 6010 - prvé dojmy

14.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke sa pozrieme na spoločnosť Xerox a na jej novú single tlačiareň určenú pre použitie v kancelárii i v domácnosti. Jedná sa o model s označením Phaser 6010, tak si poďme pozrieť, ako si viedla v teste.

Táto modelová rada je zameraná prevažne na použitie v menej vyťažených kanceláriách, ale samozrejme s ňou uspejete i v domácnosti, do ktorej sa tiež celkom dobre hodí. V domácnosti oceníte hlavne príjemne kompaktné rozmery, zatiaľ čo v kancelárii zase slušné výkony. Po designovej stránke sa jedná o klasickú single tlačiareň, nie príliš pekná, ale jej vzhľad je plne funkčný a je navrhnutý tak, aby bolo ovládanie čo najjednoduchšie. Rozmery tela sú vcelku kompaktné a hmotnosť 10.7 kg tiež nie je najvyššia, takže nájdenie vhodného miesta na stole a manipulácia sú vcelku jednoduché úkony. Klasický ovládací panel sa nachádza na ľavej hornej strane tela tlačiarne a skladá sa iba z niekoľkých funkčných tlačidiel a malého monochromatického displeja. Ten je naozaj veľmi malý a zobrazujú sa na ňom informácie o tlači a nastavenia tlačiarne. Ovládací panel je veľmi prehľadný, intuitívne navrhnutý a zvykli sme si na neho naozaj veľmi rýchlo. LCD displej sa skladá z dvoch liniek, zvládne zobraziť 16 znakov a medzi ovládacími displejmi patrí skôr medzi tie jednoduchšie, čo nám ale vôbec nevadilo.  

 

Xerox Phaser 6010 - prvé dojmy

O pohon tohto modelu sa stará procesor pracujúci na frekvencii 384 MHz a ten je doplnený pamäťou 128 MB. Maximálna kapacita zásobníka je 160 listov papiera, čo by malo pre použitie v domácnosti bez väčších problémov stačiť. Bohužiaľ tento model nie je vybavený automatickým duplexerom, takže obojstranná tlač je trochu ťažká. Je to škoda, pretože ak ste na neho zvyknutí a používate ho, tak by ste mohli mať trochu problém. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a zvládli sme to naozaj rýchlo. Pre tlačiareň musíte nájsť vhodné miesto na stole, čo nie je vzhľadom ku kompaktným rozmerom problém, potom ju zapojiť do elektrickej siete, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge, spojiť ju s počítačom a po následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Inštalácia je tiež rýchla, tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov a pri našom teste sme si vyskúšali ako Windows 7, tak MAC OS. Ovládače dostanete na CD spolu s tlačiarňou a môžete si ich samozrejme stiahnuť aj z webu výrobcu.  

 

Xerox Phaser 6010 - prvé dojmy

Čo sa týka konektivity, tak o pripojenie k počítaču sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a nájdeme tu tiež rozhranie Ethernet pre pripojenie tlačiarne do internetovej siete. Rýchlosť tlače je pri tomto modeli vcelku slušná a môžeme sa tešiť na farebnú tlač o maximálnej rýchlosti 12 stránok za minútu (ppm), zatiaľ čo čiernobielu zvládne Xerox rýchlosťou 15 ppm. Pre potreby domácnosti i menej vyťaženej kancelárie sú to viac ako dostatočné hodnoty. Prvého výtlačku sa dočkáme po 14 sekundách pri čiernobielej a po 17 sekundách pri farebnej tlači. Maximálna mesačná záťaž činí slušných 30 tisíc výtlačkov. Kvalita tlače je veľmi dobrá a jedná sa o najlepšiu vlastnosť tohto modelu. Hlavne tlač textu je skvelá, jednotlivé písmená sú dobre čitateľné aj pri použití malého fontu a v tomto smere sme boli naozaj spokojní. Tlač grafiky a fotografií je výborná a najviac vyniká dostatočne temná čierna farba a celková detailnosť.

 

Xerox Phaser 6010 - prvé dojmy

Xerox Phaser 6010 je skvelá single tlačiareň určená prevažne pre použitie v domácnosti a menej vyťažených kanceláriách, ktorá vyniká hneď v niekoľkých ohľadoch. V prvom rade je jednoduchá na ovládanie, má slušnú výbavu a je aj dostatočne rýchla. Najlepšia vlastnosť tohto modelu je celkom iste kvalita tlače, ktorá je výborná. Medzi tie horšie vlastnosti patrí absencia automatického duplexera a vyššia cena náplne.

 

Xerox Phaser 6010 - prvé dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Xerox Phaser 6010 - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.