Preposlať Ricoh Aficio SP C320dn

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh Aficio SP C320dn

16.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke sa pozrieme na nový prírastok spoločnosti Ricoh do kategórie farebných laserových single tlačiarní. Jedná sa o model s označením Aficio SP C320dn a práve prichádza na trh, tak sa poďme pozrieť na prvé informácie a fotografie.

Tento model zvládne síce iba tlač, ale vzhľadom k vlastnostiam, výbave a výkonom je určený hlavne pre použitie v kancelárii. Po designovej stránke sa nejedná o žiadneho krásavca, ale predsa len v tejto kategórii tlačiarní sa na to nehrá. Hlavná je funkčnosť a čo najmenej komplikovaný vzhľad, čo tento model bezo zvyšku spĺňa. Nejedná sa o žiadneho drobca, ale nájsť pre tlačiareň vhodné miesto na stole by nemal byť vážnejší problém. Na hornej strane tela tlačiarne je umiestnený prehľadný a veľmi jednoduchý ovládací panel, ktorý sa skladá z niekoľkých funkčných tlačidiel a tiež malého monochromatického displeja. Ten síce nie je tak pohodlný, ako väčší farebný LCD displej, ale pre uľahčenie nastavenia a ovládania je to viac ako dostatočné. Na displeji sa zobrazujú informácie o tlači i samotnej tlačiarni. V základnej výbave tohto modelu nájdeme veľa štandardných vecí, ako je napríklad USB rozhranie a taktiež rozhranie PictBridge, ktoré slúžia pre priamu tlač fotografií z digitálneho fotoaparátu.  

 

Ricoh Aficio SP C320dn

Najviac nás potešil základné zásobník na papier, ktorý pojme 500 listov papiera, a komu by to bolo málo, je tu ešte možnosť rozšíriť zásobník až na 1100 listov papiera. To už je naozaj veľa a stačí to aj pre veľmi vyťaženú kanceláriu. Súčasťou výbavy je aj automatický duplexer, ktorý sa stará o obojstrannú tlač a v kancelárii je to neoceniteľný pomocník. Táto tlačiareň sa pýši aj nízkymi prevádzkovými nákladmi a nájdeme tu hneď niekoľko špeciálnych módov, ktoré sa o nízku spotrebu starajú. Prvý je mód s označením,, Economy Color Mode ", ktorý sa stará, aby tlačiareň pri farebnej tlači zbytočne neplytvalo farbami a bola tlač čo možno najúspornejšia. Tlačiareň je vybavená tiež senzorom ECO Night Sensor, ktorý ju pri dlhej nečinnosti vypne a šetrí tak elektrickú energiu. Samozrejmosťou je možnosť nákupu väčších tonerov, ktoré taktiež znížia prevádzkové náklady.

 

Ricoh Aficio SP C320dn

Čo sa týka konektivity, tak tu samozrejme nájdeme USB rozhranie, ktoré sa stará o spojenie s počítačom. O pohon tlačiarne sa stará procesor pracujúci na frekvencii 533 MHz, ktorý je doplnený pamäťou 384 MB. Hodnota pamäti nie je konečná a môžete ju rozšíriť až na 768 MB. Rýchlosť je vcelku slušná, prvého výtlačku vo farbe sa dočkáme po 13.5 sekundách a doba zahrievania tlačiarne je menšia, než 20 sekúnd. Maximálna rýchlosť farebnej tlače je 26 stránok za minútu (ppm) a najvyššie rozlíšenie je 1200 dpi. Čo sa týka podporovaných operačných systémov, na svoje si prídu ako používatelia Windows, tak MAC OS a väčšinu ovládačov dostanete na CD spolu s tlačiarňou. Nie je ale samozrejme problém stiahnuť si ich z webu výrobcu. Predaj už začal a cena sa pohybuje zhruba okolo 600 dolárov (cca 432 Eur).  

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Ricoh Aficio SP C320dn


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.