Preposlať Panasonic KX-MB2061

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic KX-MB2061

18.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Panasonic má vo svojej ponuke aj niekoľko multifunkčných staníc, ktoré sú veľmi dobré a spĺňajú všetko, čo by ste od podobnej stanice mohli očakávať. V dnešnej recenzii sa pozrieme na model s označením KX-MB2061, ktorý nás zaujal hlavne dobrou výbavou a kvalitnými vlastnosťami.

 

Panasonic KX-MB2061

Jedná sa o multifunkčnú monochromatickú stanicu, ktorá je určená hlavne pre použitie v kancelárii, čomu zodpovedá ako výbava, tak výkony. Po designovej stránke sa jedná o klasickú multifunkčnú stanicu, takže má viac funkčný ako elegantný vzhľad. Dielenské spracovanie je vcelku na úrovni a použité plasty sú kvalitné. Tento model zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nájdeme tu aj fax. Súčasťou výbavy môže byť aj telefón, ktorý sa skvele hodí k faxu a možnosti tejto stanice ešte rozširuje. Prednej strane stanice dominuje rozmerný ovládací panel, ktorý sa skladá z množstva funkčných tlačidiel a tiež z malého monochromatického displeja, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a nastavení stanice. Aj keď vyzerá ovládací panel na prvý pohľad zložito, je po ergonomickej stránke vcelku slušne navrhnutý a určite si naň rýchlo zvyknete. Základný zásobník na papier pojme 250 listov papiera, čo je celkom dostatočné a stačí to aj pre použitie vo viac vyťaženej kancelárii.

 

Panasonic KX-MB2061

Bohužiaľ tu chýba automatický duplexer, čo je niečo, čo sa v kancelárii hodí a proste to k podobným prístrojom tak nejako patrí. Čo nás ale potešilo je fakt, že tento model funguje aj ako samostatná kopírka, fax a tiež ako klasický telefón, takže ak nepotrebujete, ani ho nebudete musieť pripájať k počítaču. Prídete tým samozrejme o niekoľko možností, ale to najdôležitejšie stanica zvládne. Uvedenie stanice do prevádzky je jednoduché, rýchle a zvládli sme to vcelku rýchlo. Pre stanicu musíte nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge, zapojiť ju do elektrickej siete a potom už môže Panasonic fungovať, ako sme sa už zmienili vyššie. Ak budete chcieť využiť všetky možnosti, ktoré tento model ponúka, budete ho musieť prepojiť s počítačom a tiež nainštalovať. Pripojenie k počítaču prebieha prostredníctvom rozhrania USB 2.0 a stanica je vybavená tiež rozhraním ethernet, ktoré slúži pre pripojenie k internetu. Inštalácia do počítača je rýchla, jednoduchá a nemali sme s tým žiadne problémy


 

Panasonic KX-MB2061

Stanica podporuje operačné systémy Windows XP / Vista / 7 a ochudobnení nebudú ani používatelia systémov MAC OS alebo Linux. Všetky ovládače si môžete stiahnuť na webe výrobcu. Rýchlosť tlače síce nie je najlepšia, ale 24 stránok za minútu (ppm) nie je ani žiadny tragický výsledok a pre väčšinu použitia to plne dostačuje. Kvalita tlače je veľmi dobrá a najviac vyniká samozrejme kvalita tlače textu, čo je u takto cielenej stanice takmer povinnosť. Jednotlivé písmená sú dobre čitateľné aj pri použití malého fontu a to hlavne vďaka skvelému zobrazeniu čiernej farby. Kvalita tlače fotografií je dobrá, ale na to tento model zameraný nie je. Trochu nás sklamali prevádzkové náklady, pretože cena za jeden výtlačok je vzhľadom k drahším cartridgom pomerne vysoká.

 

Panasonic KX-MB2061

Panasonic KX-MB2061 je slušná multifunkčná stanica, ktorá je priamo určená hlavne pre použitie v kancelárii. Tu oceníte hlavne fax a tiež telefón. Výbava tohto modelu je slušná, len nás zamrzela absencia automatického duplexera, ktorý by sa v kancelárii určite hodil. Kvalita tlače textu je veľmi dobrá.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic KX-MB2061


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.