Preposlať Dell 1355cnw - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell 1355cnw - prvé dojmy

04.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dell má na trhu niekoľko veľmi zaujímavých multifunkčných tlačiarní, ktoré sú určené ako pre použitie v domácnosti, tak v kancelárii. V dnešnej novinke sa pozrieme na prvé dojmy z testu multifunkčnej tlačiarne 1355cnw.

Dell 1355cnw - prvé dojmy

Rad 1355 obsahuje dva multifunkčné modely, pričom od seba sa líšia hlavne výbavou. Jedná sa o LED tlačiarne a dnešný testovaný model je vďaka rozsiahlej výbave vhodný hlavne pre použitie v kancelárii. Tlačiareň zvládne okrem tlače aj kopírovanie, skenovanie a fax, čo využijete hlavne práve v kancelárii. Po designovej stránke sa jedná o typickú Dell tlačiareň, takže telo je veľmi geometrické, je to taká krabica, ale rozmery sú vcelku kompaktné, takže manipulácia je relatívne jednoduchá a problém by vám nemalo robiť ani nájdenie vhodného miesta na stole. Kompletná hmotnosť tlačiarne je aj s náplňami a papierom 15.5 kg, čo je v tejto kategórii slušné. Dielenské spracovanie tela tlačiarne je veľmi dobré a použité plasty sú príjemné na dotyk. Na hornej strane tela sa nachádza rozmerný ovládací panel, ktorý síce obsahuje veľa funkčných tlačidiel, ale tie sú intuitívne rozvrhnuté a na panel sme si rýchlo zvykli. Presne podľa trendov dnešnej doby obsahuje ovládací panel tiež LCD displej, ale tentoraz sa nejedná o farebný LCD displej, ale o monochromatický so štyrmi riadkami. Na displeji sa zobrazujú informácie o tlači a nastaveniach tlačiarne, takže samotné ovládanie je vďaka tomu jednoduché a intuitívne. Štandardný zásobník na papier pojme 150 listov a je spojený ešte so zásobníkom s priamym priechodom papiera, ktorý pojme ďalších 10 listov. Celkom je teda kapacita zásobníkov 160 litrov, čo je vcelku slušné.

 

Dell 1355cnw - prvé dojmy

Uvedenie tlačiarne do prevádzky bolo rýchle a jednoduché. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom a po prepojení s počítačom a následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Inštalácia je rýchla, ovládače dostanete na CD spolu s tlačiarňou a samozrejme si ho môžete stiahnuť z webu výrobcu. Čo sa týka operačných systémov, môžete použiť ako Windows XP / Vista / 7, tak operačný systém MAC OS. Pri našom teste sme používali Windows 7 a všetko prebiehalo úplne bez problémov. O pohon tlačiarne sa stará procesor pracujúci na frekvencii 295 MHz, ktorý je podporený operačnou pamäťou 128 MB. Trochu nás zamrzelo, že vo výbave nie je automatický duplexer, ale iba manuálny. Mesačná záťaž je 30 tisíc výtlačkov, čo by malo stačiť väčšine používateľov. Čo sa týka rýchlosti, boli sme celkom spokojní a môžete sa tešiť na tlač o rýchlosti 15 stránok za minútu (ppm) pri monochromatickej a 12 ppm pri farebnej tlači. Rýchlosť sa samozrejme môže líšiť v závislosti na nastavení. Kvalita tlače je veľmi dobrá, tlačiareň zvláda hlavne veľmi dobre text, a to hlavne vďaka skvelej prezentácii čiernej farby. Jednotlivé písmená boli bez problémov čitateľné aj pri použití malého fontu. Kvalita tlače fotografií a grafiky je taktiež na vysokej úrovni a v tejto kategórii patrí medzi tie najlepšie. Ešte sme sa nezmienili o konektivite, tak vedzte, že o prepojenie tlačiarne s počítačom sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a nájdete tu aj Ethernet, ktorý sa stará o zapojenie do internetovej siete.

 

Dell 1355cnw - prvé dojmy

Dell 1355cnw - prvé dojmy

Dell 1355cnw je veľmi dobrá multifunkčná tlačiareň, ktorá ponúkne pri relatívne kompaktných rozmeroch slušné výkony a tiež dobrú výbavu. Do kancelárie je ako stvorená, a to aj preto, že obsahuje fax. Kvalita tlače je veľmi dobrá a pri našom teste najviac vynikla monochromatická tlač textu. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 386 Eur bez DPH.


Dell 1355cnw - prvé dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell 1355cnw - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.