Preposlať Canon Pixma MX410

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX410

02.03.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na ďalšiu multifunkčnú tlačiareň z populárnej modelovej rady Pixma od Canonu. Jedná sa o model s označením MX410 a vyznačuje sa hlavne nízkou obstarávacou cenou a slušnou výbavou. Ak hľadáte novú tlačiareň do domácnosti, tento model by ste mali vziať do úvahy.

Canon Pixma MX410

Design je takmer rovnaký, ako pri vybavenejšom modelui MX420 a vcelku sa nám páčil. Tlačiareň vyzerá moderne a aj keď je telo z čiastočne lesklého čierneho plastu nepraktické, pretože je to lapač nečistôt, dielenské spracovanie je dobré. Po stránke rozmerov sme boli tiež spokojní, tlačiareň je vcelku kompaktná a manipulácia je tak bezproblémová. Nájsť vhodné miesto na stole by vám taktiež nemalo robiť problémy. Tento model je určený prevažne pre použitie v domácnosti alebo menej náročnej kancelárii, čomu zodpovedá ako výbava, tak výkony a cena. Tlačiareň zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nájdete tu aj fax. Prednej strane tela tlačiarne dominuje vcelku veľký, ale prehľadný panel, cez ktorý sa tlačiareň ovláda a nastavuje. Na ovládacom paneli nájdeme aj displej s uhlopriečkou 1.8 palcov, ale nejedná sa o klasický farebný LCD displej, ale iba o dvojriadkový, ktorý nie je pre pohodlné nastavovanie tak vhodný. Avšak sme si na neho zvykli. Rozvrhnutie panelu je slušné, všetky tlačidlá sú rozmiestnené intuitívne a dobre sa používajú. Výbava pre tlač je len základná, nájdeme tu síce rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu, ale napríklad čítačka pamäťových kariet tu úplne chýba, čo nás sklamalo. To znamená, že pri tlači fotografií ste, ak nechcete tlačiť priamo z počítača, odkázaný len na tlač cez PictBridge. Veľa ľudí je ale zvyknutá na tlač z pamäťovej karty, takže absenciu čítačky hodnotíme ako nedostatok.

 

Canon Pixma MX410

Canon Pixma MX410

Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché a pokiaľ ste s tým mali už skôr nejaké skúsenosti, problémy nebudete mať ani teraz. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po spojení a následnej inštalácii do počítača sa môžete pustiť do práce. Samotná inštalácia bola rýchla a v priebehu nášho testu sme používali operačný systém Windows 7 64bit. Inštalačné CD s ovládačmi dostanete spolu s tlačiarňou a samozrejme si ich môžete aj stiahnuť z webu výrobcu. Čo nás pri tomto modeli vyložene sklamalo, bola rýchlosť tlače. Tá dosahuje skôr horšie hodnoty a v tejto kategórii nájdete na trhu veľa ďaleko rýchlejších tlačiarní. Pri našom teste sme sa dostali na rýchlosť 6.08 stránok za minútu (ppm) pri teste textu, 2.03 ppm pri tlači grafiky a tlači fotografií patrila tiež skôr k tým horším. To kvalita tlače je už o poznanie lepšia a tlač je kvalitná ako v prípade textu, tak grafiky a aj fotografií. Pri texte najviac vynikne dobré zobrazenie čiernej farby a slušná ostrosť. Pri fotografiách sme ocenili zasa verné zobrazenie farieb a vysokú úroveň detailnosti. Tlačiareň zvládne aj tlač z videa, ktoré natočíte vaším fotoaparátom. Táto technológia sa volá HD Movie Print. Túto funkciu sme si samozrejme vyskúšali a s výsledkom sme boli veľmi spokojní. Prevádzkové náklady sú v norme a nijako sa nelíšia od väčšiny podobných modelov v tejto kategórii.

 

Canon Pixma MX410

Canon Pixma MX410

Canon Pixma MX410 je slušná multifunkčná tlačiareň, ktorú oceníte hlavne v domácnosti. Ponúka sa za prijateľnú cenu, je jednoduchá a ponúka veľmi dobrú kvalitu tlače. Rýchlosť tlače je trochu veľkou slabosťou a sklamala nás tiež absencia čítačky pamäťových kariet, ale to boli jediné výraznejšie nedostatky.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MX410


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.