Preposlať Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

08.03.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Jedny z najlepších multifunkčných staníc na trhu vyrába celkom iste spoločnosť Canon. V dnešnej novinke sa pozrieme hneď na dva nové modely, ktoré sú určené hlavne pre použitie v stredne vyťaženej kancelárii. Poďme sa pozrieť na prvé fotografie a informácie.

 

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

Konkrétne sa jedná o modely s označením imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550, pričom hlavné rozdiely sú prevažne vo výbave. Obe multifunkčné tlačiarne sú monochromatické a prvý uvedený model zvládne ako tlač, tak kopírovanie či skenovanie a nájdeme tu aj fax. Ten modelu imageCLASS D550 chýba, ale vzhľadom k nepatrne lepším výkonom sa do kancelárie hodí úplne rovnako. Rozmery a hmotnosť sú pri oboch modeloch veľmi podobné a určite sa nejedná o najkompaktnejšie modely na trhu. Po stránke vzhľadu sú obe tlačiarne celkom odlišné a model D550 je vo všetkých smeroch jednoduchší. Má napríklad jednoduchší ovládací panel s menším počtom funkčných tlačidiel a tiež menší displej. Ovládací panel na tlačiarni MF4450 je podstatne rozsiahlejší, nie je však nijako extrémne zložitý a dá sa na neho tiež zvyknúť. Dielenské spracovanie je pri oboch modeloch na veľmi dobrej úrovni. Základná výbava oboch modelov je vcelku slušná - pri tlačiarni MF4450 sa môžeme tešiť napríklad aj na automatický duplexer a v oboch prípadoch sa dočkáme aj rozsiahleho zásobníka na papier. Základný konektívny prvok je samozrejme rozhranie USB, ktoré sa stará ako o prepojenie tlačiarní s počítačom, tak o pripojenie napríklad USB flash disku a iných USB propriet.

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

Oba modely sa pýšia hlavne rýchlou tlačou a tiež veľmi rýchlym kopírovaním. Prvej kópie sa podľa oficiálnych informácií dočkáme zhruba po 9 sekundách a maximálne rozlíšenie kopírovania je v oboch prípadoch rovnaké, a to 600 x 600 dpi. Maximálna rýchlosť kopírovania sa síce líši, ale naozaj iba minimálne. Model D550 zvládne až 26 kópií za minútu, zatiaľ čo model MF4450 zvládne 24 kópií za minútu, čo je síce menej, ale je to naozaj len nepatrný rozdiel. V rýchlosti klasickej tlače je na tom model D550 tiež o niečo lepšie, ale rozdiel medzi 26 stránkami za minútu (ppm) a 24 ppm je naozaj minimálny a pre drvivú väčšinu používateľov by to malo byť dostatočné. Oba modely zvládnu maximálne rozlíšenie tlače 1200 x 600 dpi. Canon sa pýši hlavne špičkovou kvalitou tlače textu, čo sa dá od laserových tlačiarní určite očakávať, avšak zatiaľ sme si to nemohli vyskúšať a s tým musíme počkať až na prvý oficiálny test. Rovnaké to bude aj s tlačou fotografií a grafiky, ale tieto stanice sú zamerané hlavne na perfektnú tlač textu. Spolu s oboma modelmi dostanete taktiež CD s ovládačmi pod jednotlivé operačné systémy a tieto ovládače si môžete samozrejme stiahnuť aj z webu výrobcu. Čo sa týka operačných systémov, môžete použiť ako Windows XP, tak Visty, 7 a ochudobnení nebudú ani používatelia systému MAC OS. Predaj by mal začať koncom mesiaca marca, a to za ceny v prepočte zhruba 175 Eur (MF4450), respektíve 212 Eur (D550).

 

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550

Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon imageCLASS MF4450 a imageCLASS D550


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.