Preposlať Kyocera Mita TASKalfa 205c a TASKalfa 255c

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kyocera Mita TASKalfa 205c a TASKalfa 255c

18.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Multifunkčné stanice od spoločnosti Kyocera sú určené v drvivej väčšine pre použitie vo veľmi vyťažených a náročných kanceláriách. Dva nové modely, na ktoré sa dnes v rýchlosti pozrieme, sú na tom rovnako. Konkrétne sa jedná o farebné multifunkčné stanice s označením TASKalfa 205c a TASKalfa 255c.

Kyocera Mita TASKalfa 205c a TASKalfa 255c

Kyocera tak ďalej rozširuje túto profesionálnu modelovú radu a okrem dnes predstavených modelov si môžete vybrať aj z dvoch monochromatických staníc s označením TASKalfa 305 a TASKalfa 255. To, že sa jedná o stanice pre profesionálne použitie evokuje už vzhľad. Naozaj veľmi pochybujeme, že by si niekto také monštrá kúpil domov, predsa len po stránke veľkosti sa nejedná o žiadne omrvinky. V tejto kategórii sa v žiadnom prípade nehrá na dizajn, ale na funkčnosť a podľa toho aj obe stanice vyzerajú. Nie sú pekné, ale sú praktické, majú jednoduché línie a prehľadné ovládanie. Avšak, telo je spracované kvalitne a rozmerný ovládací panel s LCD displejom nájdeme klasicky na prednej strane tela staníc. Ovládací panel je síce vybavený množstvom funkčných tlačidiel, ale aj tak zostal celkom prehľadný a vďaka LCD displeju by nemalo byť ovládanie a nastavenie problém. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o profesionálne prístroje, tak je prítomnosť faxu samozrejmosťou. Stanice zvládnu okrem tlače a faxovania tiež skenovanie a kopírovanie, takže budete mať k dispozícii všetky potrebné vlastnosti. Po designovej stránke ide o takmer zhodné modely a hlavné rozdiely budú vo výbave.

Kyocera Mita TASKalfa 205c a TASKalfa 255c

Stanice sú navrhnuté podľa filozofie Smart TM, čo znamená, že všetko sa ovláda intuitívne a rovnaké je to aj s výmennými úkonmi. Základné výkony sú pre obe stanice rovnaké a treba podotknúť, že veľmi dobré. Rýchlosť tlače je 25 stránok za minútu (ppm) pri farebnej a čiernobielej tlači a základná operačná pamäť číta kapacitu 1 GB RAM. Pamäť je rozšíriteľná až na maximálnu 2 GB RAM. Keď už sme pri tej pamäti, tak pamäť faxu je 9.5 MB. U takéhoto produktu automaticky očakávate nadpriemerné úložnej priestory pre papier a nie je tomu inak ani pri týchto dvoch modeloch. V základe dostanete zásobník, ktorý pojme 600 listov papiera a ak by vám to bolo málo, môžete ho rozšíriť až na konečnú kapacitu 1600 listov papiera, čo by malo stačiť aj tej najvyťaženejšej kancelárii. Rovnako štedré sú obe stanice aj v prípade mesačného vyťaženia. Model TASKalfa 205c zvládne mesačne až 30 tisíc stránok, zatiaľ čo drahšia verzie TASKalfa 255c vám za mesiac umožní vytlačiť až 40 tisíc stránok. Ešte sme sa nezmienili o maximálnom rozlíšení, ktoré je pre oba modely identické a činí 600 x 600 dpi. Je nad slnko jasné, že podobné profesionálne stanice patria k tomu najdrahšiemu, čo môžete do kancelárie zaobstarať. V tomto ohľade sú na tom obe Kyocera úplne rovnako a ak o ne máte záujem, pripravte si na základnú verziu 7150 (TASKalfa 205c), respektíve 8500 dolárov (TASKalfa 255c), čo je v prepočte zhruba 5 120 a 6 120 €.

Kyocera Mita TASKalfa 205c a TASKalfa 255c


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kyocera Mita TASKalfa 205c a TASKalfa 255c


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.