Preposlať Kodak ESP C310 - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak ESP C310 - prvé dojmy

24.02.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Rovnako ako napríklad spoločnosti Canon alebo Epson, aj Kodak predstavil na konferencii CES 2011 niekoľko nových tlačiarní. V dnešnej novinke sa pozrieme na prvé dojmy z testu modelu ESP C310, ktorý poteší hlavne menej náročných domácich používateľov.

Kodak ESP C310 - prvé dojmy

Vlastne celá séria ESP 30 od Kodaku je určená pre použitie v domácnosti, čomu zodpovedá výbava, výkony a tiež prevádzkové náklady, ktoré patria v tejto kategórii medzi tie najmenšie. To, že je tento model hlavne pre nenáročných užívateľov, spoznáte hneď na prvý pohľad, a to vďaka veľmi jednoduchému a nekomplikovanému designu. Ten sa nám vcelku páčil, pretože nie je preplácaný a na tele tlačiarne nájdete len to, čo budete nevyhnutne potrebovať. Potešili nás aj relatívne kompaktné rozmery, manipulácia s touto tlačiarňou naozaj nie je problém a rovnako jednoduché je aj nájdenie vhodného miesta na stole. Celé telo, okrem žltého pruhu na prednej časti, je vyvedené z matného plastu, čo je praktické, pretože na ňom takmer vôbec neostávajú odtlačky prstov. Ešte sme sa ani nezmienili, čo táto multifunkčná tlačiareň vie. Zvládne všetko, čo budete v domácnosti potrebovať a okrem tlače môžete použiť aj kopírku a skener. Jedná sa o farebnú atramentovú tlačiareň, takže na svoje si prídu tiež milovníci tlače fotografií. Jednoduchý ovládací panel sa nachádza na hornej strane tela tlačiarne a obsahuje 1.5 palcový LCD displej a šesť funkčných tlačidiel. Hlavný ovládací prvok je smerové koliesko s potvrdzovacím tlačidlom uprostred. S ovládacím panelom sme boli veľmi spokojní, dobre sa používa, funkčné tlačidlá sú intuitívne rozvrhnuté a celkovo je s ním práca bezproblémová.

Kodak ESP C310 - prvé dojmy

Kodak ESP C310 - prvé dojmy

Čo sa týka základnej výbavy, tak tá je naozaj základná a nájdeme tu napríklad vstavanú čítačku pamäťových kariet (môžete použiť typy SD, SDHC, MMC, Memory Stick a Memory Stick Duo) a vstupný zásobník na 100 listov papiera. To síce nie je veľa, ale pre použitie v domácnosti je to dostatočné. Na veci ako automatický duplexer môžeme zabudnúť, tie sú vyhradené drahším modelom. O prepojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a tlačiareň môžete pripojiť aj bezdrôtovo, čo nás veľmi príjemne prekvapilo. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a zaberie vám to len chvíľku. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom, prepojiť tlačiareň s počítačom a po následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Tento model podporuje väčšinu druhov operačného systému Windows (XP, Vista, 7) a ochudobnení nebudú ani používatelia systému MAC OS, pričom ovládače nájdete na CD, ktoré dostanete spolu s tlačiarňou. Rýchlosť tlače je len priemerná, pričom 6 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 4 ppm pri farebnej tlači naozaj nie je žiadna sláva, ale vzhľadom k zameraniu sa to dá prepáčiť. Kvalita tlače je vcelku slušná a prekvapila nás hlavne tlač farebných fotografií. Síce sa nedá porovnávať s profesionálnymi modelmi, ale pre bežné domáce použitie je kvalita viac ako dostatočná. Tlač textu je tiež slušná, ale pri malej veľkosti sú jednotlivé písmená horšie čitateľné. Jeden z najsilnejších predajných artiklov je určite nízka spotreba a atraktívna cena, ktorá sa pohybuje okolo 100 dolárov (cca 72 €).

Kodak ESP C310 - prvé dojmy

Kodak ESP C310 - prvé dojmy

Kodak ESP C310 je slušná multifunkčná tlačiareň, ktorá je pre použitie v domácnosti ako stvorená. Je lacná, jednoduchá, prevádzka je tiež lacná a zvládne všetko, čo budete pre domácu prácu potrebovať. Výbava je síce len základná, ale dôležité veci tu nájdete, a ak by sme mali tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to bola horšia čitateľnosť textu pri malom fonte. Rýchlosť tlače mohla byť aj lepšia, ale nie je to žiadna katastrofa.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 33

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak ESP C310 - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.