Preposlať Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

22.02.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na prvé dojmy z testu monochromatickej laserovej tlačiarne Canon ImageCLASS LBP6650dn, ktorá je určená prevažne pre použitie v menej náročných kanceláriách. Ak ale potrebujete čo možno najkvalitnejší text a nevadí vám absencia farebnej tlače, v domácnosti tento model tiež využijete.

Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

Po stránke vzhľadu sa jedná o typickú monochromatickú laserovú tlačiareň, takže môžete čakať telo podobné krabici a veľmi jednoduchý dizajn. To má samozrejme veľa výhod, a to hlavne v otázke manipulácie, ovládania a jednoduchého nastavenia. Avšak vďaka naozaj jednoduchému dizajnu sa nám tento model veľmi páčil a tu sa potvrdzuje známe pravidlo, že v jednoduchosti je sila. Dielenské spracovanie je dobré, telo je vyrobené z kvalitných plastov a celkové dojmy sú z tohto hľadiska napospol iba pozitívne. Veľkostne sa jedná o stredne veľkú tlačiareň, takže manipulácia by nemala byť väčší problém a nájsť vhodné miesto na stole je tiež v pohode. Hmotnosť aj s cartridge je takmer 12.5 kg, čo nie je práve málo, ale nie je to ani žiadna hrozná hodnota a prenášanie určite zvládnete bez úhony. Ako sme sa už zmienili, tento model zvládne len monochromatickú tlač, takže je určený prevažne pre použitie v menej vyťažených kanceláriách a tomu zodpovedajú aj výkony a výbava. V základe dostanete zásobník na 250 listov papiera, automatický duplexer a tiež pamäť o kapacite 128 MB. Tú môžete rozšíriť až na konečnú kapacitu 320 MB, čo bude určite stačiť každému. O prepojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a ďalej tu nájdeme aj Ethernet, vďaka ktorému môžete tlačiareň pripojiť na internetovú sieť.

Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

Veľmi jednoduchý ovládací panel sa nachádza klasicky na hornej časti tela tlačiarne a okrem niekoľkých funkčných tlačidiel obsahuje tiež malý monochromatický displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a nastavenia. S ovládaním cez tento panel sme naozaj nemali vôbec žiadne problémy, jednotlivé tlačidlá sú umiestnené intuitívne a majú dobrú odozvu. Samotné uvedenie tlačiarne do prevádzky je rovnako jednoduché, ako ovládanie a zvládli sme to behom chvíľky. Po nájdení vhodného miesta na stole stačí zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom a po následnej inštalácii do počítača sa môžete pustiť do práce. Inštalačné CD dostanete spolu s tlačiarňou a všetky ovládače si samozrejme môžete stiahnuť z webu výrobcu. Čo sa týka pomoci, tento model môžete prevádzkovať pod operačnými systémami Windows XP / Vista / 7 a tiež pod MAC OS X. Samozrejmosťou je tiež podpora systémov Windows Server. Čo sa týka výkonov, boli sme s týmto modelom veľmi spokojní. Zvládne maximálnu rýchlosť tlače až 35 stránok za minútu (ppm), čo je slušné a oceníte to hlavne v kancelárii. Najvyššie rozlíšenie tlače je 600 x 600 dpi a kvalita tlače textu je skutočne skvelá. Jednotlivé písmená sú bez problémov čitateľné aj pri použití malého fontu, a to hlavne vďaka vynikajúcemu zobrazeniu čiernej farby a dobrej ostrosti. Kvalita tlače grafiky je slušná, ale primárne zameranie tejto tlačiarne je práve na tlač textu. Cena sa v prepočte pohybuje okolo 420 €, čo síce nie je málo, ale ponúkaným výkonom to odpovedá.

Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy

Canon ImageCLASS LBP6650dn je skvelá single tlačiareň, ktorá vyniká hneď v niekoľkých ohľadoch, ale najviac vyniká vo skvelej tlači textu. Ten je naozaj takmer dokonalý, pričom najviac oceníte asi ostrosť a dobré zobrazenie čiernej farby. Potešila nás tiež slušná výbava, jednoduchá ovládateľnosť a kvalitné dielenské spracovanie.


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon ImageCLASS LBP6650dn - první dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.