Preposlať Samsung predstavil dve nové modelové rady tlačiarní do kancelárie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung predstavil dve nové modelové rady tlačiarní do kancelárie

14.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 1 |

Ak pracuje Vaša firma v menších kanceláriách, tak vám môže robiť výber vhodnej tlačiarne či multifunkčná stanica problémy. A aby toho nebolo málo, Samsung predstavil ďalšie dve laserové modelové rady, ktoré dohromady tvoria šesť nových produktov a sú určené primárne pre použitie v kancelárii. Poďme sa na ne v rýchlosti pozrieť.

Samsung predstavil dve nové modelové rady tlačiarní do kancelárie

Multifunkčná modelová rada nesie označenie SCX, zatiaľ čo single tlačiarne sú označené ML. Čo sa týka konkrétnych modelov, môžeme sa tešiť na SCX-4835fr, SCX-5639fr, SCX-5739fw a ML-3312nd, ML-3712nd a ML-3712dw, takže si vyberie naozaj každý. Jednotlivé modely sa od seba líšia hlavne úrovňou výbavy, výkony budú mať podobné. Multifunkcie zvládnu tlač, kopírovanie a skenovanie. Dizajn oboch modelových radov je nenápadný a v ničom sa nelíši od množstva iných tlačiarní a staníc, ktoré sú už na trhu. Multifunkčná rada je veľkostne väčšia, je vyvedená v šedej farbe a dominuje jej hlavne veľký ovládací panel na prednej časti tela. Ten obsahuje tiež veľký LCD displej, ktorý zobrazuje informácie o tlači a tlačiarni. Samotný ovládací panel je komplexný, ale je vcelku prehľadný. Modelová rada ML je menšia a samozrejme aj jednoduchšia, pretože slúži len ako tlačiareň. Ovládací panel je v tomto prípade naozaj minimálny, jednoduchý a s ovládaním a nastavením určite nebudú žiadne problémy. V základnej výbave všetkých modelov nájdeme USB rozhranie pre spojenie s počítačom a potom sa výbava líši tlačiareň od tlačiarne. Väčšina modelov je tiež vybavená automatickým duplexerom pre obojstrannú tlač.

Samsung predstavil dve nové modelové rady tlačiarní do kancelárie

Samsung predstavil dve nové modelové rady tlačiarní do kancelárie

Rada ML je zameraná ako do kancelárie, tak do domácnosti a Samsung sa u nej pýši hlavne ekonomickou prevádzkou, pričom v móde ECO si môžete nastaviť spotrebu cartridge presne podľa seba. Módom ECO je vybavená tiež multifunkčná rada SCX, takže by mala byť tiež úsporná. Obe série obsahujú aj špeciálnu technológiu priamo od Samsungu, ktorá obmedzuje zaseknutie papiera v tlačiarenskom mechanizme, čo určite väčšina z nás privíta. O pohon väčšiny z týchto šiestich tlačiarní sa stará procesor s dvoma jadrami pracujúci na frekvencii 600 MHz, ktorý sa postará o nadpriemernú rýchlosť tlače. V prípade modelov SCX-4835FR a ML-3312ND sa môžeme tešiť na rýchlosť tlače 33 stránok za minútu (ppm), zatiaľ čo zvyšné štyri modely ML-3712ND, ML-3712DW, SCX-5639FR, a SCX-5739FW zvládnu dokonca 37 stránok za minútu . Pre tieto modelové rady bude Samsung poskytovať dva druhy tonerov, ktoré zvládnu 2000 alebo 5000 výtlačkov. Asi nie je potrebné dodávať, že s tonerom na 5000 výtlačkov sa náklady na prevádzku výrazne znížia. Pri modelovej rade ML sa výrobca chváli tiež veľmi nízkou hlučnosťou, ktorá je len 52 decibelov, čo je pri kancelárskej práci samozrejme veľmi dôležité a je rozdiel, či vám pri práci niečo neustále reve za uchom, alebo o tom ani neviete. Väčšina vyššie postavených modelov je vybavená aj rozhraním WiFi a ethernet pre zapojenie do internetovej siete. Štyri modely (ML-3312nd, ML-3712nd, SCX-4835fr a SCX-5639fr) budú v predaji oficiálne už koncom tohto mesiaca a na zvyšné dva modely si budeme musieť počkať do marca. Ceny sa budú pohybovať v závislosti na výbave od 200 do 700 dolárov (v prepočte cca od 144 do 504 €).

 

Samsung predstavil dve nové modelové rady tlačiarní do kancelárie


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung predstavil dve nové modelové rady tlačiarní do kancelárie


počet príspevkov: 1

dotaz

22.02.2011 v 11:44

kolik listu papiru za minutu>

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.