Preposlať Canon Selphy CP800 - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Selphy CP800 - recenzia

10.02.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Modelový rad foto tlačiarní Selphy od spoločnosti Canon patrí vo svojej kategórii medzi tie najpopulárnejšie. Dnes sa pozrieme na recenziu modelu CP800, ktorý sa nám v niektorých ohľadoch veľmi páčil, ale v niektorých nás zase trochu sklamal.

foto 1 Canon Selphy CP800 - recenze

Jedným z najväčších bonusov tohto modelu sú celkom iste kompaktné rozmery, vďaka ktorým je manipulácia naozaj veľmi jednoduchá a určite s ňou nebudete mať problémy. Avšak, to tak nejako u kompaktnej fototlačiarne očakávate, ale aj tak je to príjemné. Dielenské spracovanie tela tlačiarne je vcelku slušné, plasty sú príjemné na dotyk a celá tlačiareň pôsobí relatívne hodnotným dojmom. Celkový vzhľad tlačiarne je normálny, aj keď určite by sme ocenili nejaké výraznejšie farebné prevedenie, predsa len nejde o konzervatívnu tlačiareň do kancelárie, ale o kompaktnú fototlačiareň pre domáce použitie (biela varianta je na trhu tiež a je o poznanie elegantnejšia). Takmer celú hornú stranu tela tlačiarne zaberá prehľadný ovládací panel, ktorý sa skladá z piatich funkčných tlačidiel a 2.5 palcového farebného LCD displeja. Tento ovládací panel patrí určite k tým najlepším a rýchlo sme si na neho zvykli. Displej je slušne čitateľný, zobrazenie farieb je dostatočné a na displeji sa samozrejme zobrazujú informácie o tlači aj o samotnej tlačiarni. Len je škoda, že nie je dotykový, čo je v dnešnej dobe moderné a určite by to ovládaniu ešte trochu prospelo. Čo sa týka základných špecifikácií, tento model používa cartridge so štyrmi náplňami, zvládne čiernobielu aj farebnú tlač a maximálna veľkosť fotografie je 4x6 palcov. Tento model je skrátka priamo ideálny pre tlač fotografií, ktoré zhotovíte napríklad svojim mobilným telefónom. Ak si dokúpite aj externú batériu, môžete tlačiť naozaj takmer kdekoľvek.

Canon Selphy CP800 - recenzia

Canon Selphy CP800 - recenzia

Vstupný zásobník na papier pojme 18 listov (môžete si dokúpiť ešte jeden, vďaka čomu môžete mať zásobník s kapacitou až 36 listov), čo je tak akurát a pri tak malom modeli toho rovnako ani viac potrebovať nebudete. Čo sa týka konektívneho vybavenia, tak to je úplne skvelé a okrem klasického USB portu tu nájdeme aj rozhranie Bluetooth (pre priamu tlač z mobilného telefónu), rozhranie PictBridge (pre priamu tlač z digitálneho fotoaparátu) a samozrejme aj čítačku pamäťových kariet (tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných pamäťových kariet). USB rozhranie slúži nielen pre spojenie tlačiarne s počítačom, ale tiež k tlači z USB flash disku alebo externého harddisku. Tlačiareň môžete samozrejme spojiť s počítačom, a to pomocou už spomínaného USB portu a kábla. Tlačiareň podporuje operačné systémy Windows XP, Vista, 7 a tiež MAC OS X 10.5xa 10.6x. Ovládače samozrejme nájdete na webe výrobcu. Kvalita tlače farebných fotografií je priamo úžasná a právom sa radí medzi absolútnu špičku. Zobrazenie farieb je realistické, na fotografiách vynikajú hlavne výrazné detaily a celková ostrosť. V tejto kategórii skrátka len tak lepšiu kvalitu tlače nenájdete. Rýchlosť tlače je normálna, v ničom príliš nevyniká a tlačiareň zvládne jednu fotografiu za približne 47 sekúnd. Konkurenti to zvládnu ako lepšie, tak horšie. Spotreba sa radí skôr k tým vyšším, ale to je u podobných modelov väčšinou dar za výraznú kvalitu tlače farebných fotografií. Cena na našom trhu začína na cca 84 €, čo je celkom dosť a nižšiu cenu by sme určite privítali.

Canon Selphy CP800 - recenzia

Canon Selphy CP800 - recenzia


Canon Selphy CP800 je vydarená fototlačiareň, ktorá vyniká v prvom rade kompaktnými rozmermi a v druhom skvelou kvalitou tlače farebných fotografií. Tá je naozaj špičková a v tomto sa s CP800 len tak niekto merať nemôže. Nepáčil sa nám fakt, že batéria nie je súčasťou výbavy a budete si ju musieť dokúpiť a určite by sme boli šťastnejší s nižšou spotrebou farieb, pretože tlačiareň úsporná naozaj nie je.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Selphy CP800 - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.