Preposlať Dell 1250c - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell 1250c - prvé dojmy

10.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Dell predstavila osem nových tlačiarní naraz. Dnes sa pozrieme na prvé dojmy z rýchleho testu modelu 1250c, ktorý bol súčasťou tohto hromadného predstavenia.

Dell 1250c - prvé dojmy

Zameraním sa jedná o single tlačiareň určenú ako pre použitie v kancelárii, tak v domácnosti. Výbavou a výkonmi dobre padne do oboch segmentov, aj keď podľa nás sa bude viac uplatňovať v kanceláriách. Čo sa týka technológií, tlačiareň tlačí pomocou LED techniky a zvládne čiernobielu aj farebnú tlač. Po stránke dizajnu sa nejedná o žiadny zázrak, tlačiareň má prísne geometrické tvary, ale jednoduchý dizajn sa kladne podpísal na pohodlnej manipulácii a problémy nebudete mať ani s nájdením vhodného miesta na stole, hoci sa nejedná o žiadneho drobca. Avšak v tejto kategórii je to jeden z najmenších modelov. Dielenské spracovanie je kvalitné a použité materiály taktiež, čo je vidieť už na prvý pohľad. Telo tlačiarne je navyše matné, takže na ňom nikde nezostávajú odtlačky prstov. Ak sa nám niečo naozaj páčilo, tak to bol ovládací panel, ktorý je nesmierne jednoduchý, ale praktický. Nájdete na ňom iba tlačidla štart, stop, štyri LED diódy, ktoré ukazujú stav náplne, tlačidlo pre zapnutie tlačiarne a indikátor chýb. Prečítať si manuál ani pravdepodobne nebudete musieť a s ovládaním a nastavením tlačiarne nebudete mať vôbec žiadne ťažkosti. O pohon tlačiarne sa stará procesor pracujúci na frekvencii 192 MHz a ten je doplnený pamäťou 64 MB RAM. V základnej výbave dostanete aj zásobník na 150 listov papiera, čo sa nám zdalo ako dostatočné a malo by to stačiť väčšine používateľov.

Dell 1250c - prvé dojmy

Dell 1250c - prvé dojmy

Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a nemali sme s tým žiadne problémy. Stačí pre ňu nájsť vhodné miesto, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete, prepojiť ju s počítačom a po samotnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Ovládače dostanete samozrejme na CD, ale môžete si ich tiež stiahnuť z webu výrobcu. Tlačiareň podporuje všemožné operačné systémy a v priebehu nášho testu sme používali Windows 7. Čo sa týka konektivity, o prepojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a nájdete tu aj rozhranie ethernet starajúci sa o pripojenie k internetovej sieti. Rýchlosť tlače nie je nijako zázračná, avšak nie je ani nejako hrozná a nevideli sme v nej výraznejší problém. Pri čiernobielej tlači zvládne tlačiareň 12 stránok za minútu (ppm) a pri farebnej o 2 strany za minútu menej. Kvalita tlače je veľmi dobrá a najviac vyniká tlač čiernobieleho textu. V tomto prípade sme boli spokojní hlavne so zobrazením čiernej farby, špičkovou ostrosťou a celkovo nadpriemernou čitateľnosťou aj pri použití malého fontu. Kvalita tlače fotografií je tiež veľmi slušná, zobrazenie farieb je ľahko nadpriemerné, ale s profesionálnymi foto tlačiarňami sa predsa len rovnať nemôže. Maximálna mesačná záťaž tohto modelu činí pekných 30 000 stránok, pričom typické využitie hovorí tak o 3 000 stránkach mesačne.

Dell 1250c - prvé dojmy

S tlačiarňou Dell 1250c sme boli spokojní takmer po všetkých stránkach. Je veľmi jednoduchá, slušne vybavená a zvládne tiež skvelý tlač textu. Celkovo je kvalita tlače jedna z najlepších vlastností tohto modelu a spokojní sme boli aj s tlačou fotografií. Cena začína v prepočte na 200 eurách.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell 1250c - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.