Preposlať Canon Pixma MX882 - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX882 - prvé dojmy

25.01.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Nedávno sme vás informovali, že spoločnosť Canon vypustí do predaja hneď päť nových tlačiarní a multifunkčných zariadení. Dnes pre vás máme prvé dojmy z testu jedného z nich, a to konkrétne modelu s označením Pixma MX882.

Canon Pixma MX882 - prvé dojmy

Počas pol roka sa Canonu podarilo kompletne zmodernizovať svoju ponuku atramentových tlačiarní, a to pomocou 12 nových alebo upravených modelov. Dnešná testovaná multifunkčná tlačiareň patrí priamo na vrchol ponuky Canonu v tejto kategórii a dá sa o nej vyhlásiť, že je to vlajková loď spoločnosti. Čo sa týka zamerania, je určená hlavne pre použitie v kancelárii alebo v nejakej pracovnej skupine, avšak radosť z nej budete mať určite aj pri používaní doma. Design stanice je slušná a jedná sa o typického zástupcu modelového radu Pixma. Telo je celé čierne, mierne zaoblené na okrajoch a dominantou prístroja je veľký ovládací panel s 3 palcovým LCD displejom. Ovládací panel síce vyzerá zložito, ale je veľmi jednoduchý a vďaka tomu, že je navrhnutý naozaj intuitívne si na neho celkom iste rýchlo zvyknete. Na displeji sa zobrazujú informácie o nastavení stanice, jej stave a tiež o samotnej tlači. Čo sa týka základných vlastností, tento model zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a vzhľadom k zameraniu do kancelárie vie aj faxovať. Vo výbave nájdete napríklad rozhranie PictBridge, ktoré slúži pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu a tiež čítačku pamäťových kariet (ta podporuje väčšinu bežných formátov, ako sú napr SD, SDHC alebo MMC plus). Samozrejmosťou je prítomnosť automatického duplexera, čo je pri kancelárskej stanici absolútne nevyhnutná vec šetriaca prácu.

Canon Pixma MX882 - prvé dojmy

Uvedenie stanice do prevádzky je jednoduché, intuitívne a zvládli sme to bez väčších problémov. Nájsť vhodné miesto by nemal byť problém, pretože stanica nie je nijako prehnane veľká a prenášanie by malo byť vzhľadom k rozumnej hmotnosti tiež v poriadku. Potom musíte naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po zapojení stanice do elektrickej siete a počítača môžete naplno využívať všetky jej schopnosti. Pri inštalácii i samotnom teste sme používali operačný systém Windows 7 a boli sme s chodom stanice pod týmto systémom spokojní. Pixma MX882 podporuje samozrejme aj iné operačné systémy, ako sú napríklad Windows XP, Vista a aj MAC OS. Konektívna výbava je vcelku slušná a zahŕňa všetko, čo by mal podobný prístroj určený do kancelárie obsahovať. O pripojenie k počítaču sa postará USB port a stanicu môžete samozrejme zapojiť aj do internetovej siete, a to pomocou rozhrania WiFi alebo Ethernet. Rýchlosť tlače je veľmi slušná a aj keď sa nejedná o najrýchlejšiu stanicu na trhu, väčšine užívateľov by malo 12.5 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 9.3 ppm pri farebnej tlači stačiť. Kvalita tlače je špičková, a to hlavne farebných fotografií. Pri ich tlači vynikne realistické zobrazenie farieb a veľmi dobrá detailnosť. Kvalita tlače textu je dostatočná a plne zodpovedá typu stanice, laserové modely ovládajú text proste o niečo lepšie. Čitateľnosť je až prekvapivo dobrá, a to aj pri použití malého fontu. Maximálne rozlíšenie tlače môže činiť až 9600 x 2400 dpi. Kvalita kopírky je výborná, rovnako ako kvalita pri skenovaní. Skenovať môžete nielen do počítača, ale tiež napríklad priamo na USB flash disk, čo nám príde ako dosť užitočná vlastnosť.

Canon Pixma MX882 - prvé dojmy

Multifunkčná tlačiareň Canon Pixma MX882 sa nám zapáčila takmer vo všetkých ohľadoch a do kancelárie ponúka skvelý kompromis medzi výkonmi, dobrou výbavou a jednoduchým ovládaním. Cena sa v prepočte pohybuje okolo 152 €, čo nám príde ako veľmi slušné.

Canon Pixma MX882 - prvé dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MX882 - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.