OKI


Preposlať OKI B730n - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI B730n - prvé dojmy

17.01.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť OKI predstavila na konci jesene novú modelovú radu tlačiarní s označením B700 a dnes sa pozrieme na prvé dojmy z krátkeho testu modelu B730n. Jedná sa o čiernobielu tlačiareň určenú pre použitie v kancelárii a dojmy v nás zanechala naskrz pozitívne.

Čo sa týka základných technických špecifikácií, tak sa jedná o monochromatickú LED tlačiareň, čo sú samy o sebe modely určené prevažne do kancelárie. Síce je to len single tlačiareň, ale vďaka skvelej kvalite tlače sa pre ňu správne určenie nájde. Po designovej stránke sa jedná o vcelku nevýrazný kúsok, telo tlačiarne je skôr praktické, než pekné a vďaka jednoduchým linkám nebudú s nastavením a ovládaním žiadne problémy. Rozmery sú priemerné, vhodné miesto na stole sme našli rýchlo a manipulácia bola tiež v poriadku. Jednoduchý ovládací panel sa nachádza na hornej strane tela tlačiarne a okrem niekoľkých funkčných tlačidiel obsahuje aj monochromatický LCD displej, ktorý ovládanie ešte uľahčuje. Základná výbava tohto modelu je veľmi slušná, potešil nás hlavne vstupný zásobník na 700 listov papiera, čo stačí aj do veľmi vyťaženej kancelárie. To nie je samozrejme všetko a ak by vám to nestačilo, môžete ho rozšíriť až na 1800 listov papiera, čo bude jeden z hlavných predajných artiklov. To je hodnota viac ako dostatočná a dáva tušiť plne profesionálne použitie. Na to odkazuje aj mesačná vyťaženosť, ktorá môže predstavovať až 200 000 výtlačkov.

OKI B730n - prvé dojmy

O pohon tohto modelu sa stará procesor pracujúci na frekvencii 600 MHz a v základnej výbave nájdeme aj operačnú pamäť o kapacite 128 MB. Vďaka výkonnému procesoru sme si užívali tlač rýchlosťou 52 stránok za minútu (ppm), čo je skutočne špičková hodnota a v tomto ohľade sa jedná o jeden z najlepších modelov vo svojej kategórii. Čo sa týka operačných systémov, tlačiareň podporuje ako systémy Windows, tak MAC OS. Ovládače sú súčasťou balenia a samozrejme ich môžete aj stiahnuť z oficiálneho webu výrobcu. Konektívnu výbavu obstaráva klasika v podobe rozhrania USB 2.0 a tlačiareň môžete samozrejme tiež pripojiť na internet, a to prostredníctvom rozhrania Ethernet. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a najviac vyniká hlavne tlač textu. Ten je špičkovo ostrý, detailný a vďaka dobrému zobrazeniu čiernej farby môžete použiť aj malý font a jednotlivé písmená budú aj tak slušne čitateľné. Kvalita tlače grafiky a fotografií je určite slušná, ale dych vám nevyrazí. Avšak tento model je určený hlavne pre tlač textu a v ňom vyniká ako žiadny iný. Prevádzkové náklady nie sú nijako prehnane vysoké, ale obstarávacia cena patrí skôr k tým vyšším. Na našom trhu sa táto single tlačiareň predáva zhruba za 960 €, čo nie je najmenej, ale vďaka niekoľkým špičkovým vlastnostiam je to ocenenie prípustné.

OKI B730n - prvé dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku OKI B730n - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.