Preposlať Lexmark Genesis

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark Genesis

20.12.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Multifunkčných tlačiarní ste pravdepodobne videli vo svojom živote už veľa, ale model, na ktorý sa pozrieme dnes, ste určite ešte nevideli. Spoločnosť Lexmark uviedla po technologickej stránke veľmi zaujímavú multifunkčnú tlačiareň s označením Genesis a my sme mali možnosť ju v krátkosti vyskúšať.

Lexmark Genesis

Začneme ako vždy dizajnom, ktorý sa vcelku vydaril - tlačiareň vyzerá naozaj veľmi futuristicky. Celá je prevedená v čiernej farbe a po stránke dielenského spracovania nemôžeme povedať nič zlého, pretože plasty sú príjemné ako na pohľad, tak na dotyk. Jedná sa o multifunkciu, takže sa môžete tešiť na tlač, kopírovanie a tiež skener a práve skenovacie jednotka je to, čo robí tento model tak zaujímavým. O nej si ale povieme až neskôr, teraz sa zameriame na ovládací panel. Ten je umiestnený na prednej strane tela stanice a pozostáva z dotykového displeja s uhlopriečkou 4.3 palcov a niekoľkými málo tlačidlami. Ovládanie je veľmi príjemné, intuitívne a jedná sa o jeden z najlepších dotykových panelov dneška. Na displeji sa samozrejme zobrazujú ako informácie o tlači a skenera, tak o samotnej tlačiarni a o jej stave. Potešila nás tiež bohatá základná výbava, kedy dostanete napríklad automatický duplexer, čítačku pamäťových kariet a tiež rozhranie PictBridge, ktoré slúži pre priamu tlač z digitálneho fotoaparátu. Základný zásobník pojme 100 listov papiera a odporúčaná mesačná vyťaženosť číta 3000 stránok, takže tento model sa hodí skôr pre použitie v domácnosti. Teraz sa zameriame na konektívnu výbavu a hlavne na rýchly skener, ktorý je u tohto modelu hlavný predajný artikel.

Lexmark Genesis

Lexmark Genesis

Čo sa týka konektivity, nájdete tu ako USB rozhranie pre spojenie tlačiarne s počítačom, tak bezdrôtový WiFi prijímač, vďaka ktorému sa môžete pohodlne pripojiť do internetovej siete. A aký je už niekoľkokrát spomínaný skener? Spoločnosť Lexmark použila technológiu FlashScan, ktorá znamená, že tlačiareň skenuje vami vložený dokument do počítača pomocou 10 MPix CMOS senzoru, a to veľmi rýchlo. Dokument, ktorý chcete naskenovať, proste dáte do výklopného panelu na prednej strane a iba 750 ms po jeho zatvorení už je skoro všetko hotové. Naskenovaný dokument sa v počítači objaví zhruba po 2.2 sekundách od vloženia do skenera, čo je naozaj úžasné. Výsledná kvalita naskenovaného dokumentu je veľmi vysoká, zapáčila sa nám hlavne ostrosť textu a verné zobrazenie čiernej farby. Ani ostatné vlastnosti tohto modelu nie sú vôbec zlé, napríklad čiernobiela tlač prebieha rýchlosťou až 33 stránok za minútu (ppm), zatiaľ čo farebná je s 30 ppm len o nepatrný kúsok pomalšia. Maximálne rozlíšenie tlače činí 4800 x 1200 dpi, čo by malo zaručiť dostatočnú kvalitu tlače po všetkých stránkach. Predaj by mal začať zhruba v polovici januára, ale tlačiareň si už môžete predobjednať na stránkach výrobcu, a to za necelých 400 dolárov (cca 304 €).

 

Lexmark Genesis

Lexmark Genesis

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lexmark Genesis


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.