Preposlať Epson WorkForce 840 a WorkForce 60

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce 840 a WorkForce 60

11.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Epson si pre nás na koniec januára pripravila hneď dve zaujímavé novinky zo sveta tlačiarní. Konkrétne sa jedná o modely s označením Workforce 840 a Workforce 60 a Epson sa pýši tým, že obe tlačiarne zvládnu najrýchlejšiu obojstrannú tlač na svete.

Epson WorkForce 840 a WorkForce 60

Kým verzia s označením 840 je multifunkčná stanica, model 60 patrí medzi single tlačiarne, ktoré sú ale stále veľmi populárne. Najprv sa pozrieme na drahšiu a všestrannejšiu stanicu 840. Tá zvládne okrem tlače aj kopírovanie, skenovanie a je tu aj fax, vďaka čomu nájde výrazné uplatnenie aj v kancelárii. Po designovej stránke sa tento model vcelku vydaril. Vyzerá moderne a zároveň aj elegantne. Celé telo je v klasickej čiernej farbe a dielenské spracovanie je na veľmi vysokej úrovni, čo je u tlačiarní Epson dobrým zvykom. Celej prednej časti dominuje veľký dotykový panel s uhlopriečkou 7.8 palcov, ktorý obsahuje aj 3.5 palcový farebný LCD displej s vysokým rozlíšením. Vďaka tomuto displeju a vlastne aj celému panelu bude ovládanie celkom iste jednoduché a už v niekoľkých predchádzajúcich recenzich podobných panelov na modeloch Epson sme boli touto technológiou nadšení. Zásobník na papier pojme až 500 listov, čo len potvrdzuje zameranie do kancelárie. To isté platí aj pre vysoko kapacitné cartridge, ktoré vystačia na veľa výtlačkov. To hlavné na tejto stanici je ale určite rýchla obojstranná tlač, podľa Epson dokonca najrýchlejšia na svete. Môžete sa tešiť na maximálnu rýchlosť obojstrannej tlače až 7.4 stránok za minútu (ppm), pričom v klasickom móde zvládne stanica až 15 ppm.

Epson WorkForce 840 a WorkForce 60

Súčasťou výbavy je samozrejme tiež napríklad čítačka pamäťových kariet a rozhranie PictBridge, ktoré sa stará o priamu tlač z fotoaparátu. Čo sa týka konektivity, nájdeme tu klasický USB port pre spojenie stanice s počítačom a o pripojenie k internetu sa postará rozhranie WiFi. Stanica podporuje väčšinu moderných operačných systémov vrátane MAC OS a ochudobnení nebudú ani používatelia Linuxu. Teraz sa v rýchlosti pozrieme aj na model Workforce 60, ktorý je síce o poznanie jednoduchší, ale aj tak je slušne vybavený. Vzhľadom k tomu, že ide len o single tlačiareň, tak nájde svoje najväčšie uplatnenie hlavne v domácnosti. Design je tiež veľmi jednoduchý, vďaka čomu je tlačiareň prehľadná a s jej ovládaním nebude celkom iste žiadny problém. Ovládací panel je totiž príkladne jednoduchý a prehľadný. Výbava je oproti predchádzajúcemu modelu trochu horšia a zahŕňa napríklad zásobník na 250 listov papiera alebo možnosť tlačiť bezdrôtovo priamo z mobilného telefónu. O pripojenie k internetu sa aj v tomto prípade postará rozhranie WiFi a nesmie tu chýbať ani USB. Najväčšou zbraňou tejto single tlačiarne je rýchla obojstrannú tlač, ktorá prebieha rýchlosťou až 7.4 ppm v obojstrannom a 15 ppm v normálnom móde. Obe tlačiarne by sa mali dostať do predaja koncom januára, a to za ceny 300 dolárov (228 €, Workforce 840) a 130 dolárov (98,8 €, Workforce 60).


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson WorkForce 840 a WorkForce 60


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.