Preposlať Brother HL-4570CDW

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-4570CDW

13.01.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Brother vyniká hlavne podarenými laserovými tlačiarňami, ktoré ponúknu kvalitný a rýchly text a dobrú výbavu. Veľmi často sa dá tiež naraziť na cenovo atraktívny model, rovnako ako je tomu u dnešnej recenzovanej tlačiarne s označením HL-4570CDW.

Brother HL-4570CDW

Za cenu zhruba 440 € dostanete veľmi dobrú tlačiareň určenú pre použitie v stredne vyťaženej kancelárii a potešila nás aj relatívne nízka cena náhradných tonerov. V spojení so slušnými prevádzkovými nákladmi sa táto tlačiareň jednoducho oplatí. Dizajn nie je nijako zázračný, ale na prísne geometrické telo sme si u laserových tlačiarní už zvykli, takže sme s tým problém nemali. Dielenské spracovanie tela je výborné a použité plasty sú solídne spracované. Po stránke veľkosti je na tom tento model slušne, nie je to síce žiadny drobček, ale nie je ani prehnane veľký. Nájdenie vhodného miesta na stole by tak nemal byť problém a rovnaké je to aj s manipuláciou. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza veľmi prehľadný a jednoduchý ovládací panel, ktorý obsahuje aj monochromatický displej. Vďaka tomuto displeju je ovládanie skutočne hračka, všetko prebieha intuitívne a rýchlo sme si na celé ovládanie zvykli. Čo sa týka základnej výbavy, tak tá je slušná a za svoje peniaze dostanete napríklad vstupný zásobník na 300 listov papiera a automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač. Mesačná záťaž 60 000 výtlačkov je slušná a plne zodpovedá zameraniu a určeniu tlačiarne. O pohon tohto modelu sa stará procesor pracujúci na frekvencii 400 MHz a základná pamäť číta 128 MB. Tú môžete dodatočne rozšíriť až na 256 MB, čo nám príde ako optimálna hodnota.

Brother HL-4570CDW

Uvedenie tlačiarne do prevádzky je príkladne jednoduché a zvládne to aj ten, kto s tým nemá žiadne väčšie skúsenosti. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po inštalácii do počítača môžete začať s tlačou. Samotná inštalácia je tiež jednoduchá a tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov vrátane MAC OS. Pri našom teste sme používali Windows 7 a všetko bolo úplne v poriadku. Ovládače sú samozrejme súčasťou balenia a môžete si ich tiež stiahnuť z webu výrobcu. O pripojenie sa stará klasické trio USB, WiFi a Ethernet. Rýchlosť tlače je veľmi dobrá a určite patrí medzi tie najlepšie vlastnosti tohto modelu. Prvého výtlačku sa dočkáte už po 16 sekundách pri pohotovostnom režime a môžete sa dostať k maximálnej rýchlosti 28 stránok za minútu (to platí pre čiernobielu aj farebnú tlač). Potešila nás tiež kvalita tlače, a to hlavne textu. Pri ňom oceníte výborné zobrazenie čiernej farby a špičkovú ostrosť, vďaka ktorej sú jednotlivé písmená bez problémov čitateľné aj pri použitá malého fontu. Už dosť dlho sme nevideli tak kvalitnú tlač textu. Kvalita tlače grafiky a fotografií je slušná, avšak svojim atramentovým konkurentom, ktorí sú pre to priamo určené, sa nevyrovná. Trochu nás sklamali detaily, ktoré sú pri tlači farebných fotografií veľmi nevýrazné. Ako sme už zmienili, prevádzkové náklady sú na relatívne nízkej úrovni a tlačiareň s tonermi šetrí, čo je tiež príjemná vlastnosť.

Brother HL-4570CDW

Brother HL-4570CDW je veľmi dobrá laserová tlačiareň, ktorú oceníte hlavne v stredne vyťaženej kancelárii. Sem sa hodí hlavne vysoká mesačná vyťaženosť a špičková kvalita tlače textu. Páčilo sa nám aj jednoduché ovládanie. Kvalita tlače grafiky a fotografií je síce trochu horšia, ale vzhľadom na určenie a priaznivú cene sa nad tým dá prižmúriť oko.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Brother HL-4570CDW


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.