Preposlať Samsung CLP-325w a CLX-3185fw

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung CLP-325w a CLX-3185fw

22.12.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Samsung nie je práve tradičný výrobca tlačiarní, ale to nič nemení na tom, že tieto prístroje vedia veľmi dobre a svoju ponuku veľa rozširuje. Veľmi skoro sa dočkáme dvoch nových modelov, ktoré budú určené ako pre použitie v domácnosti, tak v kancelárii.

Samsung CLP-325w a CLX-3185fw

Samsung CLP-325w a CLX-3185fw

Jedná sa o prvý tlačiarne, ktoré budú k tlači využívať nový toner od Samsungu s označením Polymerized Chemical Toner. Ten sa bude vyznačovať hlavne tým, že by mal zvládnuť veľmi lesklý povrch fotografie a zároveň zachovať všetky detaily a špičkovú ostrosť. Tieto dve nové tlačiarne nesú označenie CLP-325W a CLX-3185FW av niekoľkých ohľadoch si budú veľmi podobné. Obe tlačia laserovou technológiou, obe sú farebné a obe budú tiež veľmi úsporné. Samsung vyhlasuje, že náklady na jeden výtlačok budú naozaj nízke a tlačiarne navyše zvládnu oproti podobným modelom ušetriť až 35% elektrickej energie. To je dané novými tonery, pretože im stačí nižšia teplota. Čo sa týka vlastností, model CLP-325W je single tlačiareň a jej drahšie a trochu rozmernejšie súrodenec CLX-3185FW je multifunkcia, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a obsahuje aj fax, takže do kancelárie sa jedná priamo o ideálnu voľbu. Rozmery oboch modelov sú relatívne kompaktné a problémy s manipuláciou alebo nájdením vhodného miesta na stole celkom iste nebudete mať ani s väčším modelom 3185FW. Po designovej stránke sa jedná o podarené kúsky, avšak z radu tlačiarní a multifunkčných staníc nijako výrazne nevyčnievajú. Podarené je farebné oddelenie horných častí.

Samsung CLP-325w a CLX-3185fw

Samsung CLP-325w a CLX-3185fw

Najskôr sa pozrieme na výbavu lacnejšieho modelu 325W. V základe dostanete vstupný zásobník na 130 listov papiera a mesačná záťaž môže byť až viac než dostatočných 20 tisíc výtlačkov. O pripojenie k počítaču sa postará klasické rozhranie USB 2.0 a ďalšie možnosti poskytuje rozhranie Ethernet 10 / 100 Base-TX a bezdrôtové WiFi IEEE 802,11 b / g / n. Samsung sa chváli tým, že nastavenie bezdrôtového pripojenia k sieti bude neuveriteľne jednoduché a zvládne to každý behom chvíľky. To vám celkom iste uľahčí veľmi jednoduchý ovládací panel nachádzajúci sa na pravej strane tela tlačiarne. Čo sa týka výkonov, môžete sa tešiť na rýchlosti 16 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 4 ppm pri farebnej tlači. Maximálne rozlíšenie tlače robí 2.400 x 600 dpi. Model CLX-3185FW je na tom výbavou čiastočne podobne, tiež obsahuje vstupný zásobník na 130 listov a mesačná záťaž činí 20 tisíc výtlačkov a konektivní výbava je tiež úplne rovnaká. Tento model ale ponúkne skener, kopírku a hlavne fax, čo oceníte hlavne v kancelárii. Trochu nás sklamalo, že rýchlosť tlače je rovnaká ako u lacnejšieho súrodenca, ale to je dané použitím rovnakého mechanizmu. Ovládací panel je na tejto tlačiarni o trochu komplexnejšie a rozmernejšie, ale stále je dostatočne jednoduchý. A ceny? Lacnejšie single tlačiareň u nás vyjde zhruba na 248 € a rozmernejšie multifunkciu kúpite za 432 €.

Samsung CLP-325w a CLX-3185fw

Samsung CLP-325w a CLX-3185fw

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung CLP-325w a CLX-3185fw


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.