Preposlať Panasonic KX-MB2000

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic KX-MB2000

05.01.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Panasonic je známa množstvom druhov elektroniky, ale tlačiarne medzi ne príliš nepatrí. Avšak je vyrába a dnes sme otestovali multifunkčnú stanicu s označením KX-MB2000, ktorá sa nám celkom páčila.

Ide o multifunkčnú monochromatickú laserovú stanicu, ktorá je určená hlavne pre použitie v domácnosti. Jedna z najlepších vecí na tomto modeli je celkom iste cena, keď som ju videl prvýkrát, myslel som si, že je to preklep. Predsa len, multifunkčná laserová stanica za 120 dolárov (cca 92 €), to nenájdete každý deň. Hlavné cenový konkurent v tejto kategórii je veľmi dobrý Brother HL-2240. Multifunkcia od Panasonicu zvláda tlač, kopírovanie, skenovanie a môže fungovať aj ako samostatná kopírka, čo určite oceníte. Ďalšia potešujúca vec sú relatívne kompaktné rozmery, vďaka ktorým nebudete mať s nájdením vhodného miesta na stole problém a jednoduchá je aj všetka manipulácia. Základné zásobník na papier pojme 250 listov, čo je tak akurát, ale určite by sme uvítali možnosť tento zásobník rozšíriť pomocou doplnkovej výbavy. Panasonic nič také bohužiaľ neponúka. Chýba tu tiež automatický duplexer, ale v tejto cenovej kategórii sa to dá očakávať. Po designovej stránke sa jedná o nemastný neslaný model, stanica vyzerá ako škatuľa od topánok a príliš krásy nepobrali. Avšak je tento jednoduchý dizajn praktický a vďaka tomu sa stanica dobre ovláda. Ovládací panel sa nachádza na prednej strane a skladá sa z niekoľkých tlačidiel a monochromatického displeja. S panelom sme boli celkovo spokojní a určite si naň rýchlo zvyknete. Jednotlivé tlačidlá sú rozmiestnené intuitívne.

Uvedenie stanice do prevádzky je veľmi jednoduché a zvládli sme to naozaj rýchlo. Pre stanicu stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť ju do elektrickej siete, do počítača a po inštalácii sa môžete pustiť do práce. Inštalácia je rýchla, spolu so stanicou dostanete aj CD s ovládačmi, ktoré sú ale samozrejme aj na stiahnutie na stránkach výrobcu. Pri našom teste sme používali operačný systém Windows Vista, a to bez akýchkoľvek ťažkostí. Konektivní výbava je priemerná, ale žiadne zázraky sme ani nečakali. O prepojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a ak budete chcieť stanicu používať v sieti, môžete siahnuť po rozhranie Ethernet. Rozhranie PictBridge pre priamu tlač z fotoaparátu tu chýba, ale u tototo druhu staníc to nie je podstatné. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a táto stanica vyniká presne v tom, v čom má. A to v kvalite tlače textu. Zobrazenie čiernej farby je realistické, výsledný text je ostrý a vďaka tomu je bez väčších problémov čitateľný aj pri použití malého fontu. Kvalita tlače grafiky je pre domáce použitie dostatočná. Rýchlosť tlače sa nám tiež páčila, tlačiareň zvládne až 24 stránok za minútu (ppm), čo je určite dostatočné. Čo sa nám ale už nepáčilo, boli prevádzkové náklady. Tie sú o poznanie vyššia, než u konkurenčných modelov a jedná sa o jeden z hlavných nedostatkov tejto stanice. Nízka cena to síce čiastočne zráža, ale ani tak to nie je dobré.

Panasonic KX-MB2000 je veľmi slušná a hlavne veľmi lacná monochromatická laserová stanica, ktorá vyniká slušnú kvalitou tlače, dobrou rýchlosťou a tiež jednoduchým ovládaním. Na druhú stranu, prevádzkové náklady sú relatívne vysoké, chýba tu automatický duplexer a doplnková výbava je podpriemerná.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic KX-MB2000


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.