Preposlať Canon odhalil päť nových tlačiarní

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon odhalil päť nových tlačiarní

07.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Konferencia CES sa samozrejme nemôže zaobísť bez tlačiarní od spoločnosti Canon, ktorá tu svoje nové modely vystavuje rok čo rok už naozaj dlho. Nebolo preto až takým šokom, že tu dočkalo predstavenie hneď päť nových tlačiarní. V dnešnej novinke sa na ne v rýchlosti pozrieme.

Jedná sa o modely s označením Pixma MX882, MX420, MX410, MX360 a iX6520. Okrem posledne menovaného modelu sa bude jednať o multifunkčný stanice určené pre použitie ako v domácnosti, tak v menej vyťažených kancelárii. Single tlačiareň iX6520 bude určená skôr skúsenejším užívateľom, pretože sa jedná o tlačiareň pre tlač väčšieho formátu.

Canon odhalil päť nových tlačiarní

Canon Pixma MX882 Office All-in-One
Tento model je novou vlajkovou loďou spoločnosti Canon v oblasti multifunkčných staníc a podľa toho vyzerá aj jeho výbava. Okrem tlače, kopírovania a skenovania zvládne aj fax a do štandardnej výbavy patrí napríklad rozhranie WiFi alebo Ethernet. Nemôže chýbať ani rozhrania PictBridge, USB alebo čítačka pamäťových kariet. U tohto modelu sa nám zapáčil tiež veľmi vydarený dizajn, ktorý je moderný a elegantný. Ovládací panel vyzerá prehľadne, obsahuje samozrejme LED displej a tlačiareň funguje na systéme cartridge s piatimi farbami. Za necelých 200 dolárov (cca 152 €) je to určite slušná ponuka. Samozrejmosťou je podpora väčšiny operačných systémov, vrátane MAC OS.

Canon odhalil päť nových tlačiarní

Canon Pixma MX420 All-in-One inkjet printer
Tento multifunkčná tlačiareň je vo veľa veciach podobná vyššie uvedenému modelu, ale výbava nie je tak rozsiahla a cena bude pochopiteľne o niečo nižšia. Avšak po stránke vzhľadu sú obidva modely takmer identické, až pri pozornejšom preskúmaní si všimnete väčších rozdielov. Čo sa týka špecifikácií, tento model zvládne všetky tri základné veci (tlač, kopírovanie, skenovanie) a nájdete tu i fax, čo ho predurčuje pre výraznejšie využitie iv kancelárii. Konektivní výbava zahŕňa USB, WiFi a Ethernet av základnej výbave nájdete napríklad čítačku pamäťových kariet. Cena sa bude pohybovať okolo 150 dolárov (cca 114 €).

Canon odhalil päť nových tlačiarní

Canon Pixma MX410 All-in-One inkjet printer a Canon Pixma MX360 All-in-One inkjet printer
Tieto modely uvádzame pospolu pretože sú si veľmi podobné. Sú určené prevažne pre použitie v stredne vyťažené domácnosti. Zvládnu tlač, kopírovanie a skenovanie. Fax tu bohužiaľ chýba, takže v kancelárii nebudú mať tieto dva modely výraznejšie uplatnenie. Čo sa týka vzhľadu, tak obe stanice sú si opäť veľmi podobné a hlavný rozdiel je vo farebnom prevedení. Kým model MX410 je čierny, model MX360 je svetlosivý. Nie je to úplne zlá voľba, ale nám osobne sa viac zapáčila čierna verzia. Ešte je tu jeden rozdiel, a to v konektivite. Pixma MX360 nie je vybavená technológiou WiFi pre pripojenie k internetu. Inak sa môžete tešiť na prehľadný a jednoduchý ovládací panel, USB rozhranie a celkom kompaktné rozmery. Ani ceny nie sú úplne zlé a budú začínať na 80 a končiť na 100 dolároch (asi 60 až 76 €).

Canon odhalil päť nových tlačiarní

Canon odhalil päť nových tlačiarní

Canon Pixma iX6520 single function wide format
A nakoniec pre vás máme single tlačiareň, ktorá je schopná tlačiť vo väčšom formáte. V domácnosti sa pravdepodobne príliš neuchytia, pretože sem sú určené iné tlačiarne, ale ak napríklad chcete tlačiť plagáty, prečo nie. Rovnako ako model MX882, aj tento používa piatich farebný cartridge. Čo sa týka tlače, tento model zvládne tlačiť vo formáte 11 x 17 a tiež 13 x 19 palcov, čo asi nie každý využije. U tejto tlačiarne nás tiež prekvapila cena, ktorá by sa mala pohybovať okolo necelých 200 dolárov (asi 152 €), čo nám príde ako veľmi slušné.

Canon odhalil päť nových tlačiarní

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon odhalil päť nových tlačiarní


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.