Preposlať Xerox predstavil dve nové tlačiarne ColorQube 8570 a 8870

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox predstavil dve nové tlačiarne ColorQube 8570 a 8870

27.10.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke zo sveta tlačiarní zabrúsime k výrobcovi Xerox, ktorý vám neznámy určite nie je. Táto spoločnosť predstavila hneď dve nové atramentové tlačiarne, ktoré oceníte ako v domácnosti, tak v menej vyťažených kancelárii.

Xerox predstavil dve nové tlačiarne ColorQube 8570 a 8870

Obe nové tlačiarne spadajú do modelového radu ColorQube a nesú označenie 8570 a 8870. Po designovej stránke sú si oba modely veľmi podobné a hneď na prvý pohľad si určite všimnete výrazne geometrického tvaru tela, ktoré síce nevyzerá najlepšie, ale je to veľmi praktické v súvislosti manipulácie a umiestnenie na pracovnom stole. Rozmery a hmotnosť sú v tejto triede priemerná as manipuláciou by teda nemal byť výraznejší problém. Biela farba tlačiarňam pristane av záplave klasických čiernych alebo sivých variantov je toto riešenie, ktoré sa nám páčia. Jedná sa o farebné atramentové tlačiarne a jedna zo zaujímavostí je, že oba modely používajú špeciálne,, voskové "cartridge a Xerox tak eliminoval potrebu klasických plastových náplňou, ktoré dnes používa drvivá väčšina laserových i atramentových tlačiarní a staníc. Na hornej strane tela tlačiarní nájdete prehľadný a jednoduchý ovládací panel, ktorý sa skladá z niekoľkých funkčných tlačidiel a malého, monochromatického displeja. Tento displej je skôr informatívny, ale aj tak by vám mohol pri nastavení a práci s tlačiarňami veľa pomoci. Teraz sa zameriame na vlastnosti a výbavu, pretože tieto tlačiarne tak síce nevyzerajú, ale sú naozaj veľa výkonné a vo svojej kategórii patrí medzi tie najvýkonnejšie vôbec.

Xerox predstavil dve nové tlačiarne ColorQube 8570 a 8870

Začneme lacnejším modelom ColorQube 8570. Ten obsahuje už v základe zásobník na 625 listov papiera a môžete sa tešiť na mesačná záťaž až 85 tisíc výtlačkov. Srdcom tejto tlačiarne je výkonný procesor pracujúci na frekvencii 1 GHz, ktorý je doplnený pamäťou 512 MB a tieto dva komponenty sa starajú o rýchlosť tlače, ktorá môže činiť až 40 stránok za minútu (ppm). A to bude stačiť aj pre použitie v kancelárii. Čo sa týka konektivity, nájdete tu samozrejme USB rozhranie a taktiež možnosť pripojiť tlačiareň k internetu, čo v súčasnosti berieme ako samozrejmosť. Model 8870 je na tom s výbavou takmer úplne rovnako, ale niekoľko odlišností tu samozrejme nájdeme. Ten hlavný rozdiel je automatický duplexer, ktorý dostanete už v základnej výbave a ktorý naznačuje, že tento model sa hodí do kancelárie ešte o niečo viac. Rýchlosť tlače je rovnaká, takže 40 ppm, za čo môže rovnaký procesor a tiež rovnaká pamäť. Tento model má ale výrazne väčšiu mesačná záťaž tlače, ktorá môže predstavovať až 120 tisíc výtlačkov. Štandardný zásobník pojme 625 listov a samozrejme ho môžete rozšíriť. Konektívna výbava zahŕňa USB rozhranie, WiFi a tiež rozhranie Ethernet, takže pripojenie k internetu bude určite hračka. Oba modely sa už predávajú a ich základná cena činí 700 dolárov (asi 504 €), v prípade top výbavy sa môže vyšplhať až na veľa vysokých 2500 dolárov (asi 1 800 €). Kúpiť ich môžete priamo na webe výrobcu.

Xerox predstavil dve nové tlačiarne ColorQube 8570 a 8870


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Xerox predstavil dve nové tlačiarne ColorQube 8570 a 8870


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.