Preposlať Canon Pixma MG6120

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG6120

14.12.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Canon predstavila pred nedávnom nový modelový rad tlačiarní MG a na jeden model sme sa už pozreli. Dnes si priblížime model s označením Pixma MG6120, ktorý sme mali možnosť krátko otestovať.

Canon Pixma MG6120

Ide o multifunkčnú tlačiareň, ktorá je určená prevažne pre použitie v domácnosti, čomu zodpovedá jej výbava. Tento model zvládne tlač, kopírovanie a tiež skenovanie. Fax tu bohužiaľ nenájdete, čo znamená, že v kancelárii táto tlačiareň asi príliš neuspeje. Po designovej stránke sa jedná o vcelku podarený kúsok, páčilo sa nám hlavne elegantný a kvalitne spracované telo tlačiarne. Povrch je ale celkom lesklý a preto na ňom zostávajú odtlačky prstov. Na hornej strane sa nachádza 3 palcový farebný LCD displej a dotykový ovládací panel, ktorý sa volá Intelligent Touch Systém a výrazne uľahčuje ovládanie a nastavenie tlačiarne. V súčasnosti sa jedná o jeden z najlepších ovládacích systémov vôbec a veľmi rýchlo sme si na neho zvykli. Odozva je rýchla a rozmiestnenie jednotlivých prvkov je dostatočne intuitívne. Základný zásobník pojme 150 listov papiera, čo je pre použitie v domácnosti dostatok a súčasťou základnej výbavy je aj automatický duplexer a čítačka pamäťových kariet. O priama tlač z fotoaparátu sa stará rozhranie PictBridge, takže tu nájdete naozaj všetky moderné vlastnosti. Ďalšia vec, ktorá sa nám páčila, sú príjemne kompaktné rozmery, takže manipulácia a nájdenie vhodného miesta na stole sú príjemné a jednoduché.

Canon Pixma MG6120

Canon Pixma MG6120

Uvedenie stanice do prevádzky je jednoduché a určite to zvládnete bez väčších problémov. Pre stanicu stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom, zapojiť elektrický kábel a po prepojení s počítačom a následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Samotná inštalácia je jednoduchá, rýchla a stanica podporuje väčšinu operačných systémov, ako sú Windows 7, Vista alebo aj MAC OS. Ovládače dostanete v balení a môžete si je samozrejme tiež stiahnuť z webu výrobcu. Maximálne rozlíšenie tlače činí 9600 x 2400 dpi a čo sa týka rýchlosti, stanica zvládne čiernobielu tlač rýchlosťou 12.5 stránok za minútu (ppm) a ten farebný je dielom 9.5 ppm. To sú vcelku slušné hodnoty a pre použitie v domácnosti sú plne dostačujúce. Čo sa týka kvality tlače, tak to sme boli bez výhrad spokojní. Jednotlivé farby sú príjemne sýte, realistické a celkovo pôsobí naozaj dobre. Ostrosť a detailnosť je tiež v poriadku. Kvalita tlače textu síce nedosahuje kvalít laserových tlačiarní, ale vo svojej triede sa jedná určite o nadpriemer. Kvalita kopírovanie a skenovanie je v rámci domácich staníc na dobrej úrovni a medzi nimi sa tento model radí celkom iste medzi tie lepšie. V dnešnej dobe je už samozrejmosťou možnosť pripojenia k internetu a nie inak je tomu aj pri tohto modelu. Môžete použiť rozhranie WiFi a nájdete tu aj Ethernet, takže v tomto smere nemáme tiež žiadne pripomienky.

Canon Pixma MG6120

Za cenu okolo 200 dolárov (asi 144 €) dostanete skvelý prístroj, ktorý je do domácnosti absolútne dostatočný a v niektorých vlastnostiach dokonca vyniká. Najviac sa nám páčilo príjemné užívateľské rozhranie a veľmi slušná kvalita tlače fotografií.

Canon Pixma MG6120


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MG6120


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.