Preposlať Brother HL-2270dw - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-2270dw - prvé dojmy

03.11.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Brother predstavila pred nedávnom niekoľko nových laserových tlačiarní určených pre použitie v domácnosti aj v menej vyťaženej kancelárii. Dnes sa pozrieme na prvé dojmy z modelu HL-2270dw.

Tento model patrí do modelového radu HL-2200 a jedná sa o najvyššiu špecifikácii. Hneď na prvý pohľad nás zaujal hlavne prehľadný design, ktorý je zameraný na funkčnosť. Kompaktné rozmery tiež nie sú na škodu a vďaka tomu nebudete mať problém nájsť pre tlačiareň vhodné miesto na stole. S manipuláciou to bude tiež bez väčších problémov. Tento model je monochromatická laserová single tlačiareň, takže ju využijete hlavne v domácnosti. Samozrejme ju môžete využívať aj v kancelárii, ale tam sa hodia skôr multifunkčné modely. Na ľavej strane tela tlačiarne sa nachádza prehľadný a veľmi jednoduchý ovládací panel, ktorý má dobre prístupná a vhodne rozvrhnutá tlačidla, takže si na neho určite rýchlo zvyknete. O tlač sa v tomto modeli stará procesor pracujúci na frekvencii 200 MHz av základe dostanete aj operačná pamäť čítajúcich 32 MB. To sú síce skromné hodnoty, ale na single tlačiareň bohato stačí. Ako sme sa už zmienili, jedná sa o najvyšší špecifikácii, takže už v základe dostanete automatický duplexer pre pohodlný obojstrannú tlač a štandardné zásobník na 250 listov papiera, čo je pre použitie v domácnosti viac než dosť. Výstupný zásobník zvládne pojať 100 listov papiera a mesačná záťaž môže činiť až 10 000 výtlačkov. Výrobcom odporúčaná mesačná záťaž je od 250 do 2000 výtlačkov.

Brother HL-2270dw - prvé dojmy

Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a určite s tým nebudete mať problémy. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto, zapojiť elektrický kábel, naplniť zásobník papierom a po zapojení do počítača a následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Inštalácia bola otázkou chvíľky a tlačiareň podporuje väčšinu moderných súčasných operačných systémov. Ovládače dostanete na CD ako súčasť balenia a všetky ovládače si samozrejme môžete stiahnuť aj zo stránok výrobcu. Čo sa týka konektívna výbavy, nájdete tu samozrejme USB port a tiež rozhranie WiFI a Ethernet, ktoré slúžia na zapojenie k internetovej sieti. Rýchlosť tlače je ľahko nadpriemerná a tlačiareň zvládne až 27 stránok za minútu (ppm), pričom maximálne rozlíšenie môže činiť až 2400 x 600 dpi. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni, a ako už býva zvykom, pretože sa jedná o laserovú tlačiareň, vyniká hlavne tlač textu. Ten je bez väčších problémov čitateľný aj pri použití malého fontu a najviac sme ocenili skvele zobrazenú čiernu farbu. Kvalita tlače fotografií je tiež slušná, ale nie je to primárne zameranie tohto modelu a nepredpokladáme, že by ho k tomuto účelu niekto nejako výraznejšie používal. Pre tlač textu sa ale jedná o jeden z najlepších domácich modelov. Tento model sa už predáva a môžete ho mať za zhruba 150 dolárov (cca 108 €), čo sa nám zdalo ako veľmi priaznivé ohodnotenie.

Brother HL-2270dw - prvé dojmy

Brother HL-2270dw je veľmi dobrá laserová tlačiareň, ktorú uplatníte hlavne v domácnosti. Najviac nás potešili kompaktné rozmery a tiež skvelá kvalita tlače textu, ktorá patrí v tejto kategórii medzi tie najlepšie. Ako bonus si potom môžete pripočítať jednoduché ovládanie a slušnú výbavu.

Brother HL-2270dw - prvé dojmy

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Brother HL-2270dw - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.