Preposlať HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy

11.11.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V lete sa spoločnosť HP pustila do inovácie modelovej rady multifunkčných tlačiarní Photosmart Premium a v dnešnom teste sa pozrieme na prvé dojmy z testu modelu Photosmart Premium e-All-in-One. Oproti predchádzajúcej generácii sa tu objavilo niekoľko príjemných vylepšení.

HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy

Jedná sa o atramentovú farebnú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie a tiež skenovanie. Fax tu bohužiaľ nenájdete, takže sa tento model hodí skôr pre použitie v domácnosti. Dizajn tejto tlačiarne je vcelku vydarený a už na prvý pohľad pôsobí veľmi moderným dojmom. Telo je vyvedené v čiernej farbe s lesklou povrchovou úpravou, takže ho budete síce musieť častejšie čistiť, ale vyzerá naozaj dobre. Dielenské spracovanie patrí určite medzi nadpriemer a potešili nás aj relatívne kompaktné rozmery, vďaka ktorým nebudete mať väčšie problémy ani s manipuláciou, ani s nájdením vhodného miesta na vašom stole. Na prednej strane sa nachádza dotykový LCD displej a práve to je jedno z najvýraznejších vylepšení oproti predchádzajúcej generácii. Displej má uhlopriečku obrazu 4.3 palcov, takže je väčší než u predchádzajúcej generácie a je tiež umiestnený priamo v strede tela. Dotykové rozhranie TouchSmart Panel je proste skvelé a jedná sa o jeden z najlepších systémov, s akým sme sa u tlačiarní za poslednú dobu stretli. Displej je tiež dostatočne ostrý a má príjemnú odozvu na dotyk. Na displeji sa zobrazujú ako informácie o tlači, tak nastavenie tlačiarne a tento systém výrazne uľahčuje celé ovládanie. V základe dostanete napríklad automatický duplexer, ktorý sa stará o automatickú tlač, čítačku pamäťových kariet zásobník na 125 listov papiera, takže výbava je dobrá a pre domácnosť plne dostačujúca.

HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy

HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy

Čo sa týka konektivity, o pripojenie k počítaču sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a ďalej tu nájdete aj rozhranie WiFi, ktoré slúži na pripojenie k internetu. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché a zvládli sme to bez problémov behom chvíľky. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom a po prepojení s počítačom a inštaláciou sa môžete pustiť do práce. Tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov a na svoje si prídu aj používatelia systémov MAC OS. Veľmi sme boli spokojní aj s rýchlosťou tlače, ktorá môže prebiehať rýchlosťou až 33 stránok za minútu (ppm), čo je pre použitie v domácnosti naozaj viac než dosť. Maximálne rozlíšenie tlače môže činiť až 9600 x 2400 dpi. Kvalitu tlače sme si vyskúšali len na niekoľkých prípadoch a boli sme spokojní ako s tlačou textu, tak s tlačou fotografií. U textu sme si všimli hlavne veľmi dobrú ostrosť a slušnú čitateľnosť. Kvalita tlače textu sa takmer môže rovnať laserovým tlačiarňam. Kvalita tlače fotografií je tiež veľmi dobrá a zobrazenie farieb je vcelku realistické. Mesačná záťaž je 1600 výtlačkov, čo síce nie je veľa, ale nie je to ani nič strašného. K tlačiarni si môžete dokúpiť aj vysokokapacitné cartridge, ktoré výrazne znížia prevádzkové náklady.

HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy

HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy

Prvé dojmy z testu tohto modelu sú vcelku pozitívne a vyzdvihnúť musíme hlavne systém ovládania, ktorý je skvelý. Tlačiareň sa ovláda intuitívne a na dotykový displej si zvyknete určite rýchlo. Dobrá je tiež výbava, rýchlosť tlače a jeho kvalita.

HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Photosmart Premium e-All-in-One - prvé dojmy


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.