Preposlať Papier do tlačiarní na viac použití

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Papier do tlačiarní na viac použití

07.04.2008 | Ondřej Koníček | Technológia | Komentárov: 0 |

Každý rok európske spoločnosti vyhodia, alebo zrecyklujú tisíce ton papiera z tlačiarní.Spoločnosť Toshiba preto vynašla fotopapier, na ktorý sa dá tlačiť viackrát, a to až 500x.Jediný problém je, že ako špeciálny papier bude mať tiež veľmi špeciálnu cenu

Každý rok európske spoločnosti vyhodia, alebo zrecyklujú tisíce ton papiera z tlačiarní. Spoločnosť Toshiba preto vynašla fotopapier, na ktorý sa dá tlačiť viackrát, a to až 500x. Jediný problém je, že ako špeciálny papier bude mať tiež veľmi špeciálnu cenu.

Papier do tlačiarní na viac použití

Naviac sa dá používať len na špeciálnych tlačiarňach, a to zatiaľ len na modeli Toshiba B-SX8R, ktorá používa termálnu technológiu tlače. Papier dáva klasicky do podávača a pokiaľ ho chcete znovu použiť, jednoducho ho tam dáte znova a papier výjde čistý. Toshiba verí, že sa o tento nápad budú zaujímať hlavne spoločnosti, ktoré sa angažujú v ochrane životného prostredia. Papier sa už začal predávať v Japonsku a spoločnosť hľadá vhodného distribútora v Európe.

Papier do tlačiarní na viac použití

Jediná vec, ktorá môže zabrániť väčšiemu rozšíreniu tohto vynálezu je jeho vysoká cena. Cena za špeciálnu tlačiareň je 5000 libier (asi 220 tisíc korún) a cena jedného listu papiera je 5 libier (asi 220 korún). Takže si túto vymoženosť bude môcť dovoliť len skutočne bohatá firma. Tlačiareň dokáže tlačiť rýchlosťou 12 stránok za minútu (ppm).

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Papier do tlačiarní na viac použití


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.