Preposlať Canon Pixma iP2600

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma iP2600

08.07.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Canon Pixma iP2600 je atramentová tlačiareň, ktorá je určená pre domáce použitie. Ponúka kombináciu veľmi nízkej ceny, priemernej výbavy a nadpriemernej kvality fotografií. Táto rada tlačiarní je veľmi obľúbená a takmer každý model sa dobre predáva.

Canon Pixma iP2600 je atramentová tlačiareň, ktorá je určená vyložene pre domáce použitie. Ponúka kombináciu veľmi nízkej ceny, priemernej výbavy a nadpriemernej kvality fotografií. Táto rada tlačiarní je veľmi obľúbená a takmer každý model sa dobre predáva. Poďme sa na ňu pozrieť trochu bližšie.

Canon Pixma iP2600

Hneď na prvý pohľad je zrejmé, že Canon vložil do designu skutočne veľa práce. Tlačiareň pôsobí veľmi štýlovým a elegantným dojmom a jej rozmery sú 14.2 x 44.2 x 25.4 cm. Celé telo je vytvorené z kvalitného čierneho plastu, ktorý je ale veľmi náchylný na otlačky prstov. Na stole tlačiareň príliš veľa miesta nezaberie a pokiaľ máte ostatné vybavenie na stole tiež čierne, vyzerá to fakt dobre. Ovládací panel je veľmi jednoduchý a prehľadný, čo je určite výhoda. USB slot a zásuvka pre elektrický kábel sú umiestnené na zadnej strane tlačiarne, ale USB kábel nedostanete ako súčasť balenia, čo je škoda. Bohužiaľ, celkom tu chýba systém PictBridge pre priamu tlač z digitálneho fotoaparátu, čo je v dnešnej dobe štandardná výbava.

Canon Pixma iP2600

Canon Pixma iP2600

Čo sa týka rýchlosti tlače, tak tá je na mierne podpriemernej úrovni. Tlač textu zvláda tlačiareň rýchlosťou 5.68 stránok za minútu (ppm) a tlač fotografií prebieha rýchlosťou 0.89 ppm. Konkurenčné lacné fototlačiarne sú na tom o trocha lepšie a napríklad HP Deskjet D5260 zvládne 1.1 ppm. Kvalita tlače fotografií je ale našťastie na vysoko nadpriemernej úrovni a len máloktorý konkurenčný výrobok je na tom lepšie. Zobrazenie farieb je veľmi realistické a na každej fotografii nájdete množstvo detailov. Kvalita tlače textu je taktiež veľmi dobrá, text je veľmi ostrý a môžete použiť prakticky akýkoľvek font a vždy bude výborne čitateľný. Životnosť vytlačených fotografií je na klasickej úrovni, ale záleží taktiež na kvalite použitého fotopapiera.

Canon Pixma iP2600

Canon Pixma iP2600

Canon Pixma iP2600 je mierne nadpriemerná základná fototlačiareň, ktorá vyniká hlavne skvelým designom a dobrou kvalitou fotografií. Rýchlosť tlače ale nepatrí k najlepším a až tak sa nám nepáčila ani absencia systémov PictBridge a automatického duplexeru pre obojstrannú tlač. To všetko ale vyvažuje nízka cena, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 1200 - 1500 korún.

Canon Pixma iP2600

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma iP2600


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.