HP


Preposlať HP Photosmart C8180

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart C8180

11.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť HP predstavila ďalšiu zo svojich multifunkčných staníc s názvom Photosmart C8180. Táto modelová rada je veľmi predávaná a model, na ktorý sa dnes pozrieme, patrí medzi najdrahšie nielen v tejto rade, ale medzi multifunkčnými stanicami vôbec.

Spoločnosť HP predstavila ďalšiu zo svojich multifunkčných staníc s názvom Photosmart C8180. Táto modelová rada je veľmi predávaná a model, na ktorý sa dnes pozrieme, patrí medzi najdrahšie nielen v tejto rade, ale medzi multifunkčnými stanicami vôbec.

HP Photosmart C8180

Po designovej stránke je Photosmart C8180 veľmi podobná ostatným prístrojom v tejto rade. Takže vzhľad je relatívne pekný a tlačiareň pôsobí kvalitným a pevným dojmom. Na prednej strane nájdete vyklápací LCd displej, na ktorom môžete prevádzať množstvo nastavení stanice a úprav fotografií. Vzhľadom k tomu, že je displej dotykový, je ovládací panel veľmi prehľadný a nie je tu zbytočne veľa tlačítok. Ovládateľnosť je jednoduchá a čítať manuál určite nebude potrebné. Na prednej strane nájdete vstavaný slot pre pamäťovú kartu, takže môžete tlačiť aj bez pripojenia stanice k počítaču. Môžete použiť karty typu Compact Flash, xD, SD/MMC, a Memory Stick card. Veľmi sa nám páčila možnosť odstrániť červené oči z fotografie priamo v menu. O pripojenie do počítača sa stará USB kábel, ktorý dostanete ako súčasť balenia a inštalácia prebieha absolútne bezproblémovo a rýchlo. Software beží bez problémov pod operačnými systémami Windows XP a Vista.

HP Photosmart C8180

Okrem USB kábla môžete tlačiareň spojiť s počítačom taktiež pomocou bezdrôtového WiFi prijímača, alebo rozhrania Bluetooth. Vyskúšali sme systém Bluetooth a môžeme ho len doporučiť, je to veľmi jednoduché a rýchle. Spojenie tlačiarne s počítačom pomocou WiFi nám trvalo asi päť minút, takže pokiaľ budete postupovať podľa manuálu, je aj táto možnosť veľmi jednoduchá. Tlačiareň obsahuje dva zásobníky na papiere s rozmermi 8.5 x 11 a 4 x 6 palcov. C8180 používa šesť oddelených atramentových cartridgov, ktoré majú čiernu, svetlo azúrovú, svetlo fialovú, azúrovú, fialovú a žltú farbu. Jednotlivé cartridge sa veľmi jednoducho vymieňajú, čo určite oceníte.

HP Photosmart C8180

Bohužiaľ, rýchlosť tlače je veľmi podpriemerná, tlačiareň zvláda tlač fotografií rýchlosťou 0.66 stránok za minútu (ppm), rýchlosť tlače prezentácií je 2.47 ppm a tlač čiernobieleho textu prebieha rýchlosťou 4.37 ppm. To sú veľmi podpriemerné hodnoty a konkurencia to zvláda oveľa rýchlejšie. Kvalita tlače je našťastie oveľa lepšia a v tejto kategórii je určite nadpriemerná. Ocenili sme hlavne detailné fotografie a naozaj ostrý a výborne čitatelľý čiernobiely text.

HP Photosmart C8180

Pokiaľ potrebujete kvalitnú multifunkčnú stanicu a je vám jedno koľko stojí, kľudne si môžete HP Photosmart C8180 kúpiť. Cena sa pohybuje okolo 600 dolárov (asi 12000 korún), čo je naozaj dosť a konkurenčné stanice si kúpite určite za lepšie peniaze, nehovoriac o rýchlosti tlače.

HP Photosmart C8180

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Photosmart C8180


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.