Preposlať Samsung ML-2851ND

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-2851ND

11.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Samsung nie je práve v oblasti tlačiarní známa, ale keď už nejakú vyrobí, väčšinou sa jedná o kvalitný prístroj, ktorý v ničom za konkurenciou nezaostáva. Dnes sa pozrieme na čiernobielu laserovú tlačiareň s názvom ML-2851ND.

Spoločnosť Samsung nie je práve v oblasti tlačiarní známa, ale keď už nejakú vyrobí, väčšinou sa jedná o kvalitný prístroj, ktorý v ničom za konkurenciou nezaostáva. Dnes sa pozrieme na čiernobielu laserovú tlačiareň s názvom ML-2851ND.

Samsung ML-2851ND

Po designovej stránke je Samsung ML-2851ND taká nemastná neslaná. Nie je priamo škaredá, ale veľa krásy tiež práve nepobrala. Bohužiaľ, podobne vyzerá väčšina monochromatických laserových tlačiarní na trhu. Rozmery prístroja sú 21.1 x 36.3 x 36.8 cm a hmotnosť činí 8.8 kg. Takže manipulácia s tlačiarňou je celkom jednoduchá, tak istko, ako aj vybrať pre ňu na stole správne miesto. Ovládací panel sa nachádza netradične na hornej strane, je veľmi prehľadný a dobre sa s ním manipuluje. Zásobník má kapacitu 250 listov a za príplatok si môžete dokúpiť ešte jeden na ďalších 250 listov. Potešila nás prítomnosť automatického duplexeru, ktorý sa stará o obojstrannú tlač. Na jeden cartridge zvládnete vytlačiť zhruba 2000 listov, pokiaľ si kúpite väčší cartridge, môžete sa tešiť až z 5000 výtlačov. Doporučený mesačný počet vytlačených dokumentov je 3000 kusov, čo je na tlačiareň, ktorá je určená do domácnosti a malých kancelárií veľmi dobrý výsledok.

Samsung ML-2851ND

Tlačiareň prepojíte s počítačom pomocou USB kábla, ktorý ale nie je súčasťou balenia, takže si ho musíte dokúpiť. Inštalácia je veľmi jednoduchá a prebieha celkom bez problémov, a to ako pod operačným systémom Windows XP, tak pod novšou Vistou. Celková inštalácia a nastavenie trvala asi 10 minút. Rýchlosť tlače textu je 20.68 stránok za minútu (ppm) a tlač čiernobielej grafiky prebieha rýchlosťou 21.8 ppm. To sú ľahko nadpriemerné čísla - napríklad konkurenčná tlačiareň Dell 1720dn je o poznanie pomalšia (13.46 / 21.59 ppm). Poďme se trochu bližšie pozrieť na kvalitu tlače. Čo sa týka textu, tak v tomto je kvalita jednoducho excelentná a v tejto kategórii jedna z najlepších, ak nie rovno najlepšia. Môžete použiť akýkoľvek font a veľkosť, text bude vždy príkladne ostrý a skvele čitateľný. Kvalita tlače čiernobielej grafiky už tak dobrá nie je, ale stále sa jedná o mierny nadpriemer.

Samsung ML-2851ND

Samsung ML-2851ND je nadpriemerná čiernobiela laserová tlačiareň, ktorá vyniká hlavne takpovediac dokonalou kvalitou tlače textu a príjemnou rýchlosťou. Cena sa pohybuje okolo 6000 korún, čo je oproti konkurencii dosť, ale aj vďaka dobrej výbave si také ocenenie naozaj zaslúži.

Samsung ML-2851ND

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung ML-2851ND


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.