Preposlať Canon imageClass MF4270

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF4270

18.06.2008 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na celkom novú multifunkčnú stanicu od spoločnosti Canon, ktorá má označenie imageClass MF4270. Okrem dobrej výbavy ponúka tak isto aj kvalitnú tlač fotografií, rýchle kopírovanie a prijateľnú cenu.

Dnes sa pozrieme na celkom novú multifunkčnú stanicu od spoločnosti Canon, ktorá má označenie imageClass MF4270. Okrem dobrej výbavy ponúka tak isto aj kvalitnú tlač fotografií, rýchle kopírovanie a prijateľnú cenu.

Canon imageClass MF4270

Keď je multifunkčná stanica vybavená pripojením do siete, dá sa predpokladať, že bude slúžiť hlavne k zdieľaniu jednotlivých dokumentov. Nájdu se ale taktiež výnimky, a tou je práve Canon imageClass MF4270. Zdieľanie je samozrejme možné, ale je vewmi limitované a tak sme ho príliš nevyužili. Čo nás ale naozaj potešilo, boli príjemné rozmery stanice. Tie sú 45.4 x 39 x 44 cm, pričom hmotnosť je púhych 12.5 kg. To je na multifunkčnú stanicu naozaj dobrý výsledok a manipulácia je vcelku bez problémov. Aby ste využili potenciál stanice naplno, musíte ju pripojiť k počítaču pomocou USB kábla a potom ju nainštalovať. CD s instalačným programom dostanete ako súčasť balenia a samostatná inštalácia je veľmi jednoduchá.

Canon imageClass MF4270

Pokiaľ sa rozhodnete prístroj k počítaču nepripájať, môže fungovať aj ako samostatná kopírka a fax. Skener funguje ale len s pripojením k počítaču, takže pokiaľ ho chcete používať, pripojeniu k PC sa nevyhnete. Do zásobníka sa vojde 250 listov papiara, čo nie je na multifunkčnú stanici veľa. Nájdete tu taktiež vstavaný duplexer, ktorý slúži k obojstrannej tlači. Nastavenie a ovládanie stanice je rovnaké, ako u všetkých podobných prístrojov, takže veľmi jednoduché. Canon imageClass MF4270 funguje pod operačnými systémami Windows XP, Vista, 2000 a Mac OS, a to veľmi stabilne.

Canon imageClass MF4270

Čo sa týka rýchlosti, tlačiareň zvládne 21 stránok za minútu (ppm) v čiernobielom texte. To je ľahko nadpriemerný výkon a v tejto triede celkom dostačujúci. Kvalita tlače textu je na trochu nižšej úrovni než v súčasných laserových tlačiarňach, ale je oveľa lepšia, než vo väčšine atramentových prístrojov. Kvalita tlače grafiky je na priemernej úrovni, ale na použitie v kancelárii to bohato stačí. Čo sa týka farebných fotografií, nie je to žiaden zázrak a sú na nich zrejmé rôzne ruchy a nekvalitnosti. Ale aj tak je kvalita viac, než dostatočná a väčšine užívateľov bude celkom vyhovovať.

Canon imageClass MF4270

Canon imageClass MF4270 je ľahko nadpriemerná multifunkčná stanica, ktorá poteší hlavne malými rozmermi a rýchlosťou tlače. Na druhej strane má ale malý zásobník na papier a ocenili by sme taktiež rýchlejšie kopírovanie. Základná cena sa pohybuje okolo 350 dolárov (asi 7000 korún), čo je veľmi príjemné.

Canon imageClass MF4270

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon imageClass MF4270


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.