Preposlať Lexmark Z1300

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark Z1300

27.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Lexmark Z1300 nie je prvá tlačiareň od firmy Lexmark, ktorá stojí menej než kompletná sada cartridgov. Táto česť až doposiaľ patrila len modelu Z611.

Lexmark Z1300 nie je prvá tlačiareň od firmy Lexmark, ktorá stojí menej než kompletná sada cartridgov. Táto česť až doposiaľ patrila len modelu Z611. Ale nový low-endový model je oveľa rýchlejší než jeho predchodca. Celkové prevádzkové náklady sú skoro mizivé. Je to ideálny stroj do menej vyťažených kancelárií a domácností.

Lexmark Z1300

Tak, ako mode Z611 používa táto tlačiareň tlač z trojfarebného cartridga, ktorý neobsahuje čiernu farbu. Keď využijete akciu spoločnosti Lexmark, kedy za vrátenie prázdneho cartridga dostanete zľavu, môžete tlačiť skoro zadarmo. Štandardný čierny cartridge sa dá kúpiť za 520 alebo 900 Sk podľa kapacity. Nastavenie je ako v každej druhej tlačiarni. Prepojíte tlačiareň s PC, vložíte do nej cartridge, zapojíte ju do elektrickej siete a spustíte inštalačný program. Potom ale musíte urobiť ešte jeden krok, ktorý je dnes už tak trochu rarita. A to spustiť manuálne zarovnanie okrajov. Toto nastavenie sa týka jednotlivých typov tlače a vybrať to správne je niekedy naozaj ťažká úloha. Ale vďaka cene tlačiarne sa to dá prepáčiť.

Lexmark Z1300

Rýchlosť tlače pri fotografiách je 4:29 pre rozmer 4x6 a 10:15 pre rozmer 8x10. Čo je dosť. Kvalita farevnej tlače fotografií je aj na túto kategóriu pomerne slabá. V high móde kvality tlače sa ale ostrosť farieb a zobrazenia detailov mierne zlepší. Kvalita tlače textu je na tom rovnako ako fotografie. Aby ste jednotlivé písmenká pohodlne prečítali, musíte mať nastavenú ich veľkosť minimálne na hodnote 8. Aby sa dalo hovoriť o skutočne ostrom texte, jeho veľkosť musí byť minimálne 10.

Lexmark Z1300

Grafická tlač tiež nie je ktovie aká, ale v porovnaní s konkurenčnými atramentovými tlačiarňami spadá skôr než do podpriemeru do priemeru. Na väčšine tlače sú patrné mierne chyby, aj keď sú takmer neviditeľné. Kvalitou tlače sa grafika hodí skôr do škôl než na nejaké firemné porady alebo k uzatváraniu obchodov. Monochromatická tlač je na tom trochu lepšie.

Lexmark Z1300

Pokiaľ hľadáte skutočne lacnú atramentovú tlačiareň s viac ako lacnou prevádzkou, je tento Lexmark presne pre vás. Hodí sa pre použitie v menej vyťažených kanceláriách a domácnostiach, ale grafickú tlač by sme doporučili v kancelárii nepoužívať. Tá sa svojou kvalitou hodí skôr pre rôzne domáce úlohy. Ak je pre vás kvalita a rýchlosť hlavnou prioritou, musíte sa poohliadnuť inde.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lexmark Z1300


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.