Preposlať Canon Pixma Pro9000

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma Pro9000

21.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Keď sa hovorí o tlačiarni, väčšinou je to v súvislosti s tlačením dokumentov a webových stránok. Ale v dnešnej dobe, kedy majú digitálne fotoaparáty čím ďalej lepšiu kvalitu fotografií, je celkom bežné tlačiť si fotografie doma.

Keď sa hovorí o tlačiarni, väčšinou je to v súvislosti s tlačením dokumentov a webových stránok. Ale v dnešnej dobe, kedy majú digitálne fotoaparáty čím ďalej lepšiu kvalitu fotografií, je celkom bežné tlačiť si fotografie doma. Pokiaľ chcete dobrú kvalitu veľkých fotografií, musíte si kúpiť tlačiareň, ktorá podporuje veľký fotopapier. Ako je napríklad Canon Pixma Pro9000. Je to nasledovník modelu i9900 a tak ako on, aj tento model tlačí na báze ôsmich farebných nádrží. V ponuke Canonu je aj ~1, tá je ale o dosť drahšia a používa iný druh tlače.

Canon Pixma Pro9000

V porovnaní s modelom i9900 je Pro9000 trochu väčšia. Rozmery tlačiarne sú 66x19.3x35.5 cm, keď sú všetky zásobníky na papier zatvorené. To znamená, že budete na umiestenie tlačiarne potrebovať na stole dosť veľký priestor. Firma Epson bola vždy známa tým, že ponúkala lepšie úložné priestory pre papier a celkovo s ním lepšie pracovala. Canon sa ale poslednou dobou, čo sa týka papiera, veľmi polepšil. Proti konkurenčnému modelu Epson R1800 sa úložné priestory pre papier vyrovnali. Pro9500 žiaľ neponúka potlač CD/DVD, čo je dnes veľmi populárne.

Canon Pixma Pro9000

Aj v porovnaní s lacnejšími tlačiarňami, Canon neponúka žiadnu integrovanú čítačku kariet, čo znamená, že tlač sa bude odohrávať predovšetkým prostredníctvom počítača. Našťastie tu nájdete rýchly port USB 2.0, ktorý sa nachádza na zadnej strane. Na prednej strane sa nachádza klasické USB, cez ktoré prebieha tlač z digitálnych fotoaparátov pomocou systému PictBridge. Na zadnej strane sú umiestnené kolieska, ktoré uľahčujú manipuláciu. Príjemný detail, ktorý je skvele funkčný. Žiaľ, nemôžete tlačiť panoramu, pretože tlačiareň nepodporuje tak veľký formát papiera. Ako to v Canone býva, tlačiarenský mechanizmus je veľmi dobrý. Ovládače na prednej strane sú prehľadné a je tu ešte jedna sada naviac, pre čierno-bielu tlač. Vytlačené obrázky vyzerajú veľmi dobre. Farby sú tak akurát a majú dobrú stupnicu. Zobrazenie detailov je na veľmi vysokej úrovni. Tonery obsahujú 8 farieb: čiernu, azúrovú, fialovú, žltú, fotografickú azúrovú, fotografickú fialovú, červenú a zelenú. Veľmi sa nám páčilo zobrazenie tmavých farieb.

Canon Pixma Pro9000

Pravdepodobne najlepšia vec na tejto tlačiarni je jej rýchlosť. V móde kvality Standard sa dá vytlačiť stránka za 1m7s. Zväčšenie kvality na High sa prejaví znížením rýchlosti na 2m16s. Fotografie s pomerom strán 13x19 palcov si vyžiada 2m47s v móde Standart a 5m13s v kvalite High. Canon Pro9000 nás doslova uchvátil rýchlosťou tlače. Kvalita tlače fotografií je výborná a zobrazenie detailov a tmavých farieb je tiež na veľmi vysokej úrovni. Ako nevýhoda sa nám zdala menšia životnosť fotografií a chýbajúci displej na ovládacom paneli. Ale pokiaľ chcete rýchlu a kvalitnú fototlačiareň, je tento model jeden z najvážnejších hráčov.

Canon Pixma Pro9000

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma Pro9000


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.