Preposlať Brother MFC-685CW

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-685CW

14.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Brother MFC-685CW je lacná atramentová multifunkčná stanica, ktorá ponúka dobrú výbavu aj napriek tomu, že je pomerne malá. Nanešťastie má len priemernú rýchlosť tlače a ani jej kvalita nie je nejak závratná.

Brother MFC-685CW je lacná atramentová multifunkčná stanica, ktorá ponúka dobrú výbavu aj napriek tomu, že je pomerne malá. Nanešťastie má len priemernú rýchlosť tlače a ani jej kvalita nie je nejak závratná. Pokiaľ je ale vaša najväčšia priorita spojenie množstva funkcií v jednom prístroji, Brother MFC-685CW by mohla byť tlačiareň presne pre vás. Najväčší konkurent je asi ~1. Tá síce nemá vstavaný fax, kvalitou tlače a jeho rýchlosťou je ale lepšia. Brother MFC-685CW má rozmery 47.2x37x18 cm, takže je to veľmi nízky prístroj. Automatický podávač papiara na 10 listov je umiestnený na kryte skenera. Na prednej strane tlačiarne sa nachádzajú dva sloty pre pamäťové karty a USB port. Ovládací panel je tiež spredu a má LCD displej s rozmerom 3.3 palca, ktorý na poli multifunkčných staníc zasa až tak obvyklý nie je. Môžete na ňom kontrolovať fotografie, ktoré budete tlačiť. Na ľavej strane sa nachádza faxovací panel, ktorý obsahuje alfanumerickú klávesnicu, tlačítko redial/pause, hold a telefónne slúchatko.

Brother MFC-685CW

Brother MFC-685CW používa systém tlače zo štyroch farieb a pre každú farbu má svoju nádržku. Čierna farba vydrží asi 500 stránok. Azúrová, fialová a žltá vystačí asi na 400 stránok. Tlačiareň obsahuje pripojenie WiFi a Ethernet. Nastavenie kopírky je ako vo všetkých konkurentov. Maximálny počet kópií jedného dokumentu je 99. Pomocou ovládacieho panela môžete zmeniť kvalitu kópií. Naskenované obrázky alebo dokumenty môžete uložiť do súboru alebo do e-mailu. Podporované formáty obrázkov sú TIFF, JPEG, bitmap, PDF a RTF. Pokiaľ do prístroja vložíte pamäťovú kartu, môžete ukladať aj na ňu. Môžete tiež zmeniť rozlíšenie výsledného obrázka alebo si vybrať medzi čiernym a čierno-bielym formátom. Pokiaľ skenujete čierno-bielo, obrázky sa ukladajú do súboru TIFF. Možnosti faxu sú na lacnú multifunkčnú stanicu viac, než dostatočné. Do adresára si môžete uložiť až 80 kontaktov a tiež ich môžete rozdeľovať do skupín. To znamená, že sa dajú rozosielať hromadné faxy. Pokiaľ chcete svoje faxy udržať v tajnosti, môžete si nastaviť Safe mód. Pri tomto móde sa prichádzajúci fax uloží na pamäťovú kartu a vytlačí sa, až niekto zadá bezpečnostné heslo. Tlačiareň sa dá použi aj ako záznamník.

Brother MFC-685CW

Použitím slotu pre pamäťové karty môžete tlačiť z digitálnych fotoaparátov pomocou funkcie PictBridge a z prístrojov, ktoré disponujú USB výstupom. Samozrejme si môžete najskôr fotografie prezrieť na displeji. Pokiaľ porovnáte Brother MFC-685CW s konkurenciou čo sa týka výkonov, nebude nijak vyčnievať z radu. Len tlač textu je podpriemerne pomalý a to tak, že za minútu vytlačí len 2.76 stránky. Canon Pixma je aspoň 3x rýchlejší. Tlač fotografií v štandardnom formáte 4x6 prebieha rýchlosťou 1.3 stránok za minútu. Canon je zasa rýchlejší, ale tentokrát to nie je tak dramatické. Ďalšia oblasť, kde tlačiareň trochu zaostáva, je kvalita tlače. Text je síce príjemne tmavý, ale má nepekne zaoblené hrany a to je hlavný dôvod, prečo malé písmo vyzeralo, ako nejaký fľak. Tlač grafiky trpí úplne rovnakým problémom. Dobrá farebnosť, ale špatné zaostrenie okrajov. Kvalita vytlačených fotografií je asi zo všetkých troch druhov tlače najhoršia. Farby pôsobili akoby druhorado. Kvalita naskenovaných obrázkov je dobrá, problémy sa vyskytli len pri veľmi malých obrázkoch.

Brother MFC-685CW

Táto multifunkčná stanica s faxom nás veľmi zaujala svojím kompaktným rozmerom a dobrou výbavou. Naopak sklamaním bola nízka kvalita tlače a celková pomalosť. Pokiaľ potrebujete fax, tu máte svojho favorita. Ak vám záleží najviac na kvalite tlače, poohliadnite sa po konkurencii.

Brother MFC-685CW

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Brother MFC-685CW


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.