Preposlať HP Photosmart C5280

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Photosmart C5280

13.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Dnes sa mrkneme na jednu zaujímavú multifunkčnú stanicu HP, ktorá vyniká predovšetkým rýchlosťou a kvalitou fotografickej tlače, trochu ju ale zráža nízka kvalita textu.

Táto multifunkčná stanica od HP je zameraná predovšetkým na rýchlosť tlače. Naviac v sebe spája kvalitu tlače fotografií typickú pre fototlačiarne a niekoľko ďalších užitočných vlastností. Potešila nás aj dostačujúca kvalita tlače textu. Kvalita textu je síce dostačujúca, ale určite nie bez chýb. To odsúva túto multifunkčnú stanicu pre použitie v domácnostiach. Do kancelárií, kde je potrebný hlavne dokonalý text, sa príliš nehodí. Pokiaľ nepotrebujete ten najkvalitnejší text a stačí vám výborná kvalita fotografií a dobrý sken a kvalitná kopírka, je toto HP presne pre vás.

HP Photosmart C5280

Rozmery tlačiarne sú 20.3x45.2x38.6 cm. Hmotnosť je 7.1 Kg. Akonáhle ju niekde dobre usadíte, stačí zložiť krycí materiál, zapojiť ju do siete a zapnúť. Až potom musíte nainštalovať cardridge a naplniť zásobník papierom. Tak, ako ostatné multifunkčné stanice od HP, aj táto disponuje dvoma zásobníkmi papiera. Do jedného sa dáva klasický papier a druhý sa plní fotopapierom s klasickými rozmermi 4x6. Pred tlačou fotografie musíte nastaviť správny zásobník, z ktorého si bude tlačiareň brať papier. No a posledný krok inštalácie je zapojenie tlačiarne do počítača pomocou USB portu a nainštalovanie softwéru.

HP Photosmart C5280

Iróniou je, že aj keď je Photosmart C5280 zameraná skôr pre domácnosť, jej rýchlosť zodpovedá skôr použitiu vo veľmi vyťaženej kancelárii. Tak, ako drvivá väčšina fototlačiarní HP, aj táto tlačí fotografie pomocou štyroch farieb. Alebo môžete vybrať čierny cartridge a tlačiť zo šiestich farieb. Pri použití šiestich farieb trvala tlač fotografie s rozmerom 4x6 priemerne 2m 24s. Formát 8x10 trval 6m 20s. Tlač pomocou štyroch farieb ušetril pri formáte 4x6 20 sekúnd a pri 8x10 pol minúty. Čiernobiela fotografia 8x10 trvala 5m 35s. Rozdiel medzi tlačou so štyrmi a šiestimi farbami je celkom markantný. Najviac sa samozrejme líši zobrazenie a ostrosť farieb. Tie sú pri tlači s nižším počtom farieb trochu nevýrazné. Pokiaľ chcete fotografie použiť napríklad na stenu, doporučil by som trochu si počkať a tlačiť cez šesť farieb. HP sľubuje životnosť 200 rokov pri skladovaní v temných priestoroch a 30 rokov, pokiaľ ich necháte len tak niekde pohodené. Vody ani škrabancov sa báť nemusíte, odolnosť fotografií je veľmi dobrá.

HP Photosmart C5280

C5280 ponúka aj kvalitnú grafickú tlač. Napríklad tlač prezentácií z PowerPointu je veľmi kvalitná. Nakoniec sa pozrieme na kvalitu, či skôr nekvalitu textu. Veľa fontov je po vytlačení nedostatočne čitateľných a pokiaľ potrebujete tlačiť nejaké naozaj malé písmo, radšej na to zabudnite a pozrite sa po konkurencii. Dokonca ani pri veľkosti písma 12 nie je jeho ostrosť dostačujúca. To sa hodí možno tak na tlač školských prác, ale do kancelárie naozaj nie. Celkovo sme boli s multifunkčnou stanicou HP Photosmart C5280 spokojní. Ponúka dobrú rýchlosť skenera a kopírky a výbornú kvalitu tlače fotografií a grafiky. Je ale zvláštna kombinácia rýchlosti, ktorá je natoľko potrebná v kancelárii a nekvalitnej tlače textu, ktorý zasa od použitia vo firme odrádza.

HP Photosmart C5280

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Photosmart C5280


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.