Preposlať Epson PictureMate Dash

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson PictureMate Dash

09.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Nová mini-fototlačiareň od Epsonu, ktorá prekvapí svojou rýchlosťou a kvalitou tlače.

Fototlačiarne Epson, ktoré tlačia malý formát, vždy tak trochu stoja mimo ostatný dav konkurentov. Nový model PictureMate Dash zatiaľ prekonáva všetkých svojich predchodcov. Aj keď je Dash najlacnejšia zo série PictureMate, ponúka výkony, ktoré by som tipoval na tlačiareň tak o dve triedy drahšiu. Ponúka napríklad veľký, 3.6 palcový LCD displej a možnosť tlače z rôznych zdrojov. A tiež je najrýchlejšia fototlačiareň vo svojej cenovej kategórii. Tak, ako predchádzajúca generácia PictureMate vyzerá aj táto tlačiareň ako veľká krabica na desiatu. Na hornej časti sa nachádza veľké madlo, ktoré slúži k manipulácii s tlačiarňou. Keď chcete tlačiť, musíte ho schovať. Po odklopení horného víka na vás vykukne LCD displej. Aj napriek tomu, že tlačiareň má madlo, nie je manipulácia s ňou práve jednoduchá, ako by sa mohlo zdať. Môžete si tiež dokúpiť batériu. Potom môžete tlačiť naozaj všade. Kľudne aj na záhrade. Podľa manuálu by mala prídavná batéria vydržať až na 140 fotografií.

Epson PictureMate Dash

Nastavenie tlačiarne je veľmi jednoduché. Stačí zasunúť 4-farebný cartridge do slotu, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a môžete tlačiť. Tlač môžete prevádzať z pamäťovej karty, digitálneho fotoaparátu alebo pomocou USB kábla z PC. Pre tlač z počítača stačí jednoducho spustiť automatický inštalačný program a potom pripojiť kábel. Predný panel neslúži len k umiestneniu veľkého LCD, sú tu aj vstavané ovládacie prvky. S ich pomocou si môžete upravovať kontrast a jas farieb alebo odstrániť červené oči a pridať na fotografii rôzne orámovanie. Dash tiež obsahuje automatickú opravu fotiek. Čo sa týka rýchlosti, označenie Dash (uháňať) je skutočne na mieste. Tlač fotografie so štandardným rozmerom 4x6 z počítača trval 42 s. Čo je najlepší výsledok medzi všetkými fototlačiarňami. Pri tlači z pamäťovej karty sa čas pohyboval medzi 38-46 sekundami na jednu fotku. Rovnaký čas sme namerali aj pri tlači z fotoaparátu. Pre porovnanie, na druhom mieste sa nachádza Olympus P-11 s tlačou s rýchlosťou 50 s na fotografiu.

Epson PictureMate Dash

Samozrejme len rýchlosť je k ničomu, pokiaľ fotografie nebudú aj dobre vyzerať. Našťastie je Dash veľmi dobrý aj v tomto aspekte. Všetky fotografie, ktoré som vytlačil, sa ukázali ako veľmi kvalitné a vôbec nezáležalo, z akého zdroja boli. Jediná menšia chyba bola, že fotografie strácali trochu detailov v tmavom prostredí. Ale pokiaľ sa na to vyložene nezameriate, nič si nevšimnete. Životnosť fotografií je tiež na dostačujúcej úrovni. Epson tvrdí, že vydržia až 200 rokov, pokiaľ ich budete skladovať v temných priestoroch a 96 rokov pri skladovaní za sklom. Fotografie sú odolné ako proti vode, tak proti škrabancom, takže sa nemusíte báť, že by vám ich kamaráti zničili. Medzi kladné stránky musíme tiež počítať nízke prevádzkové náklady. Menšia výčitka smeruje k umiestneniu výstupov pre USB a PictBridge. Tie sa nachádzajú na zadnej strane a pripojenie k PC alebo fotoaparátu je trochu obtiažnejšie. Ale to je len malá designová chyba.

Epson PictureMate Dash

S tlačiarňou Epson PictureMate Dash sa k vám dostane skvelá kvalita tlače spojená s výbornou rýchlosťou a nízkymi prevádzkovými nákladmi. Pokiaľ si dokúpite batériu, budete môcť tlačiť svoje fotografie skutočne všade.

Epson PictureMate Dash

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson PictureMate Dash


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.