Preposlať Xerox Phaser 8860

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 8860

08.11.2007 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Nová tlačiareň od Xeroxu, ktorá vyniká hlavne nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Dnes si predstavíme nový model od firmy Xerox, a síce laserovú tlačiareň Phaser 8860. S cenou okolo 2500 dolárov (asi 60 000 Sk) je to jedna z najekonomickejších tlačiarní na trhu. Vlastne pokiaľ tlačíte okolo 1275 a viac stránok za mesiac, budete mať aj veľmi nízke prevádzkové náklady. Xerox uvádza, že cena na jednu vytlačenú stránku je asi 3.2 centa. Niektoré konkurenčné laserové tlačiarne sú schopné presiahnuť aj 10 centov za jednu stránku a ešte menej sa ich dokáže dostať pod 9 centov za stránku. Takže sme boli schopní ušetriť za 1250 stránok až 70 dolárov (1700 Sk).

Xerox Phaser 8860

Pokiaľ teda vydržíte tlačiť s týmto modelom 3 roky, ušetríte jej obstarávaciu cenu. Čím viac budete tlačiť, tým väčšiu čiastku oproti konkurencii ušetríte. A to sme porovnávali len so zhruba rovnako drahou konkurenciou. O úsporu neprídete ani pri tlači monochromatických stránok. Cena z jednu takú stránku sa pohybuje okolo 1.7 centa. Na prvý pohľad to vyzerá, že Xerox vie tlačiť farebné stránky za rovnakú cenu ako tie isté v čiernobielom prevedení. Výsledky síce nie sú úplne rovnaké a v čiernobielej tlači je kvalita trochu horšia, ale cena zostáva veľmi podobná. Rovnako je na tom aj brat tohto modelu, a síce multifunkčná stanica Xerox Phaser 8860MFP, ktorá má naviac kopírku a scanner.

Xerox Phaser 8860

Pre malé a stredne veľké kancelárie sa táto tlačiareň hodí skoro dokonale. Ani nie je príliš dôležité, akú kvalitu má farebná tlač. Ale tá je skoro vo všetkých prípadoch viac ako dostačujúca. V porovnaní s ostatnými tlačiarňami od Xeroxu, je tento model skutočný obor. S jej veľkosťou budete mať zrejme trochu problém a nájsť pre ňu vhodné miesto na stole nie je vôbec jednoduché. A s hmotnosťou asi 28 kg budete asi potrebovať trochu pomôcť. Nastavenie tlačiarne na tlač je veľmi jednoduché. Stačí pripojiť tlačiareň do elektrickej siete a počítača, potom len spustiť automatickú inštaláciu a počkať. Tlačiareň sa dodáva s náplňou prichystanou pre tlač.

Xerox Phaser 8860

Rýchlosť sa pohybuje na priemernej úrovni. V tejto cenovej kategórii sa síce radí k tým rýchlejším, mohlo to byť ale o niečo lepšie. Tlačiareň dokáže vytlačiť 30 snímok za minútu ako čiernobielych, tak farebných. Kvalita tlače je relatívne silný článok tohto modelu. Kvalita tlače textu sa síce pohybuje trochu pod klasickou laserovou tlačou, ale aj tak si zachováva dostatočnú ostrosť a jasné hrany, čo mu dáva profesionálny vzhľad. Viac ako polovica fontov bola dostatočne čitateľná. Pokiaľ nepotrebujete tlačiť neobvykle malý text, táto tlačiareň vám bude určite stačiť.

Xerox Phaser 8860

Farebná tlač má dostatočnú kvalitu a pre použitie v kancelárii na rôzne grafy sa hodí celkom dobre. Občas som si všimol nejaké drobné zrnenie, ale nebolo to nič, čo by som považoval za väčší problém. Tlač fotografií je na rovnakej úrovni, ako v konkurenčných laserových tlačiarňach a v pohode postačí, pokiaľ si chcete dať fotografie na stenu. 8860 ponúka aj dobrý priestor pre papier. Zásobník pojme 525 listov a do viacúčelového automatického podávača ich dáte až 100 a duplexer je braný ako štandard. Môžete si tiež prikúpiť ďalšie dva extra zásobníky pre 525 listov, každý ale stojí 400 dolárov (9600 Sk). Pokiaľ si ich kúpite, počet listov, ktoré môžete mať v tlačiarni sa zvýši na 1675. Tento model sa hodí pre každého, kto vyžaduje dobrú kvalitu tlače, ale nechce platiť prehnané čiastky za jeden výtlačok.

Xerox Phaser 8860

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Xerox Phaser 8860


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.